top

Dámské rukavice s membránou

Dámské membránové rukavice jsou ideální volbou pro všechny zimní aktivity, když napadne sníh. Díky svým vodoodpudivým vlastnostem zůstanou dlouho suché a ochrání vás také před větrem.
49
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

49 položek

na stránce
 1. -3%
  Lyžařské rukavice Marmot Moraine Mitt - black

  wish list

 2. -3%
  Lyžařské rukavice Marmot Moraine Glove - black

  wish list

 3. -3%
  Rukavice Columbia Whirlibird Glove - black

  wish list

 4. -3%
  Rukavice Columbia Whirlibird Glove - marionberry

  wish list

 5. -12%
  Lyžařské rukavice Ziener Gunar GTX - black/magnet

  wish list

 6. -12%
  Lyžařské rukavice Ziener Glyxus AS - black

  wish list

 7. -31%
  Lyžařské rukavice Ziener Getter AS AW - black

  wish list

 8. -12%
  Lyžařské rukavice Montura Ski Light Glove - black

  wish list

 9. -7%
  Rukavice Ortovox High Alpine Glove - blue lake

  wish list

 10. -15%
  Rukavice Trekmates Taktil DRY Glove - black

  wish list

 11. -12%
  Rukavice Black Diamond Enforcer - black

  wish list

 12. -12%
  Rukavice Black Diamond Punisher Glove - black

  wish list

 13. -22%
  Dámské rukavice Ziener Katara GTX PR - black

  wish list

 14. -12%
  Dámské rukavice Ziener Karri GTX - black

  wish list

 15. -20%
  Dámské rukavice Kombi The Outdoorsy Glove - black

  wish list

 16. -12%
  Rukavice Black Diamond Patrol - black

  wish list

 17. -12%
  Rukavice Black Diamond Crew - black

  wish list

 18. -12%
  Rukavice Black Diamond Guide - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

49 položek

na stránce

Kterým činnostem se hodí dámské membránové rukavice?

Dámské rukavice vybavené nepromokavou membránou jsou modely, které nejlépe chrání ruce před živly řádícími venku. Řešení použitá v těchto modelech poskytují komplexní ochranu proti dešti, sněhu a větru. To vytváří optimální klima pro ruce při extrémních sportech a zajišťuje vysoký tepelný komfort. V zimě jsou ideální dámské rukavice s membránou. Tento typ rukavic rozhodně převládá mezi lyžařskými modely. Díky vysoké voděodolnosti poskytují vynikající ochranu proti promočení v případě pádu nebo když se opřete o sníh. Lyžování si užijete i ve sněhové bouři a vaše ruce budou dobře chráněny. Lezení se sekyrou na náročnějších stezkách nebo prorážení závějí na zimní túře - tyto činnosti jistě vyžadují rukavice s nepromokavou vrstvou.

Jak funguje membrána v dámských rukavicích?

Membrána použitá v rukavicích je podobná membráně použité v jiném technickém oblečení - bundách nebo nepromokavých kalhotách. Obvykle funguje na stejném principu. Mikroporézní tenký materiál je dostatečně "hustý" na to, aby nepustil molekuly vody ven, a účinně tak zabránil jejímu vniknutí. Na druhé straně jsou póry dostatečně velké, aby jimi mohla procházet vodní pára. To znamená, že vlhkost, která vzniká na rukou během cvičení, může být volně odváděna ven. To je důležité zejména při sportu, kdy se věnujeme intenzivní činnosti.

Jak jsou konstruovány dámské membránové rukavice?

Všechny vodotěsné membrány jsou extrémně tenké, a proto jsou na první pohled téměř neznatelné. Ve většině případů je nelze nahmatat, protože jsou umístěny uvnitř konstrukce rukavice. Nejčastěji se vyskytují ve dvou formách. První z nich je speciální rukavice z membrány, která je umístěna mezi podšívkou a vnějším materiálem. Díky tomu je rukavice vysoce voděodolná a voda do ní nepronikne. Druhým řešením je kombinace membrány s vnějším materiálem. Výsledný laminát se vyznačuje vysokou odolností proti vodě a trvanlivostí. Rukavice také umožňují větší přesnost při uchopování nebo manipulaci s vybavením. Bez ohledu na typ konstrukce poskytují dámské membránové rukavice vynikající ochranu proti sněhu, větru a vodě. Jsou optimální volbou pro nejnáročnější povětrnostní podmínky v chladnějších ročních obdobích.

Které dámské membránové rukavice jsou nejoblíbenější?

V nabídce obchodu 8a.cz nabízí mimořádně široký výběr nepromokavých rukavic s membránou. Zvláštní oblibě se těší modely amerických značek jako The North Face nebo Black Diamond. Velmi oblíbení jsou také evropští výrobci jako Ziener, Salomon nebo Extremities. Pokud si vyberete jednu z předních značek ve výrobě horského nebo outdoorového oblečení, můžete si být jisti, že dámské rukavice s membránou se budou vyznačovat vysokou odolností a precizností. To je důležité zejména při horských výpravách, ale i při lehčích túrách, kdy se dobré oblečení promítá do pohodlí.