top

Skialpové stoupací pásy

Skialpové stoupací pásy jsou atributem každého milovníka výstupu na lyžích. Vyberte si tulení pásy libovolné délky a šířky - určité délky nebo s možností zkrácení. V našem obchodě najdete mohérové, nylonové a smíšené stoupací pásy, buď bez lepidla, nebo s vyměnitelným lepidlem.
Zobrazení Mřížka Seznam

70 výrobky

 1. -10%
  Stoupací pásy Hagan Pure 90 Hybrid

  wish list

 2. -10%
  Stoupací pásy Majesty Super Superscout

  wish list

 3. -10%
  Stoupací pásy Majesty Super Superwolf

  wish list

 4. -10%
  Stoupací pásy Majesty Super Superpatrol

  wish list

 5. -10%
  Stoupací pásy Volkl Blaze 86 Skins

  wish list

 6. -22%
  Kohla Skin Roll Freeride Mix 135mm

  wish list

 7. -20%
  Kohla Skin Roll Race 100% 62 mm - mint

  wish list

 8. -11%
  Skialpové stoupací pásy Volkl Rise 80

  wish list

 9. -15%
  Skialpové stoupací pásy Volkl Rise Up 82

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

70 výrobky

Vymazat

Skialpové stoupací pásy, dříve nazývány tulení, umožňují chůzi do kopce. Jsou připevněny ke skluznici a umožňují efektivní pohyb vpřed a zároveň díky specifickému uspořádání vláken vlasu brání sklouznutí. Skialp pásy tak mají stoupací i klouzavé schopností. Na delší nebo náročnější túře je dobré mít rezervní pásy. 

Skialpové stoupací pásy - typy

Existuje několik druhů skialpových tuleních pásů, které se liší použitými materiály i způsobem upevnění. Nejoblíbenější jsou tradiční lepicí stoupací pásy. Ty mají na spodní straně speciální lepicí vrstvu pro optimální přilnavost ke skluznici. Existují také moderní adhezní pásy, které jsou místo lepidla opatřeny speciální vrstvou, která zajišťuje optimální přilnavost k lyži. Tento systém je méně náchylný ke snadnému znečištění a také se mnohem snadněji čistí. Skialpové stoupací pásy se také liší podle materiálů skluzové vrstvy. Nejrychlejší jsou mohérové pásy, které se nejčastěji používají při závodech a v případech, kdy chcete dosáhnout maximální rychlosti.
Druhý typ je syntetický, který se vyznačuje zvýšenou odolností při zachování dobrého výkonu. V našem obchodě jsou k dispozici různé systémy uchycení v závislosti na zvoleném modelu skialpových lyží. Přední a zadní zapínání se může lišit podle toho, zda se jedná o lyže značky Dynafit, Volkl nebo Majesty. Široká nabídka lyžařských pásů vám umožní vybrat si nejen kompatibilní systém uchycení, ale také ideální délku a šířku.

Příslušenství ke skialpovým stoupacím pásům

Každé pásy musejí být řádně naimpregnovány, aby měly optimální výkon. Proto nabízíme také vosky na stoupací pásy v kostkách a impregnace na pásy ve spreji. Ty pomáhají chránit skialpové stoupací pásy před námrazou a před ulpíváním sněhu v náročných podmínkách. Tak nezapomeňte pásy před túrou navoskovat.
Nabízíme nejlepší tulení pásy - náš obchod 8a.cz má velký výběr modelů od špičkových značek. V našem e-shopu najdete stoupací pásy pro začátečníky i profesionály. Špičková kvalita znamená skvělé klouzání a dobrou přilnavost při stoupání. Vybavte se a připravte se na zimní dobrodružství.