top

Skialpové stoupací pásy

Skialpové stoupací pásy jsou atributem každého milovníka výstupu na lyžích. Vyberte si tulení pásy libovolné délky a šířky - určité délky nebo s možností zkrácení. V našem obchodě najdete mohérové, nylonové a smíšené stoupací pásy, buď bez lepidla, nebo s vyměnitelným lepidlem.
Zobrazení Mřížka Seznam

79 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Stoupací pásy Hagan Pure 90 Hybrid

  wish list

 2. -15%
  Stoupací pásy Hagan Core 89/Core 89 Lite Hybrid

  wish list

 3. -15%
  Stoupací pásy Hagan Core 84/Core 84 Lite Hybrid

  wish list

 4. -6%
  Stoupací pásy G3 Alpinist+ Glide 115 mm- teal/teal

  wish list

 5. -25%
  Stoupací pásy Majesty Super Superscout

  wish list

 6. -20%
  Stoupací pásy Majesty Super Superwolf

  wish list

 7. -25%
  Stoupací pásy Majesty Super Superpatrol

  wish list

 8. -8%
  Stoupací pásy Volkl Blaze 86 Skins

  wish list

 9. -20%
  Skialpové stoupací pásy Fischer Skin Alproute 82

  wish list

 10. -10%
  Kohla Skin Roll Freeride Mix 135mm
  Kohla Skin Roll Freeride Mix 135mm
  17 005 Kč 18 895 Kč

  wish list

 11. -10%
  Kohla Skin Roll Race 100% 59mm - mint
  Kohla Skin Roll Race 100% 59mm - mint
  14 031 Kč 15 591 Kč

  wish list

 12. -10%
  Kohla Skin Roll Peak Mix 120mm - schwarz/sulphur

  wish list

 13. -10%
  Kohla Skin Roll Race 100% 62mm - mint
  Kohla Skin Roll Race 100% 62mm - mint
  14 031 Kč 15 591 Kč

  wish list

 14. -25%
  Stoupací pásy Fischer Skin Hannibal 96 Carbon

  wish list

 15. -22%
  Stoupací pásy Fischer Skin My Transalp 90 Carbon

  wish list

 16. -35%
  Skialpové stoupací pásy Dynafit Free 97 Skin

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

79 výrobky

na stránce
Vymazat

Skialpové stoupací pásy, dříve nazývány tulení, umožňují chůzi do kopce. Jsou připevněny ke skluznici a umožňují efektivní pohyb vpřed a zároveň díky specifickému uspořádání vláken vlasu brání sklouznutí. Skialp pásy tak mají stoupací i klouzavé schopností. Na delší nebo náročnější túře je dobré mít rezervní pásy. 

Skialpové stoupací pásy - typy

Existuje několik druhů skialpových tuleních pásů, které se liší použitými materiály i způsobem upevnění. Nejoblíbenější jsou tradiční lepicí stoupací pásy. Ty mají na spodní straně speciální lepicí vrstvu pro optimální přilnavost ke skluznici. Existují také moderní adhezní pásy, které jsou místo lepidla opatřeny speciální vrstvou, která zajišťuje optimální přilnavost k lyži. Tento systém je méně náchylný ke snadnému znečištění a také se mnohem snadněji čistí. Skialpové stoupací pásy se také liší podle materiálů skluzové vrstvy. Nejrychlejší jsou mohérové pásy, které se nejčastěji používají při závodech a v případech, kdy chcete dosáhnout maximální rychlosti.
Druhý typ je syntetický, který se vyznačuje zvýšenou odolností při zachování dobrého výkonu. V našem obchodě jsou k dispozici různé systémy uchycení v závislosti na zvoleném modelu skialpových lyží. Přední a zadní zapínání se může lišit podle toho, zda se jedná o lyže značky Dynafit, Volkl nebo Majesty. Široká nabídka lyžařských pásů vám umožní vybrat si nejen kompatibilní systém uchycení, ale také ideální délku a šířku.

Příslušenství ke skialpovým stoupacím pásům

Každé pásy musejí být řádně naimpregnovány, aby měly optimální výkon. Proto nabízíme také vosky na stoupací pásy v kostkách a impregnace na pásy ve spreji. Ty pomáhají chránit skialpové stoupací pásy před námrazou a před ulpíváním sněhu v náročných podmínkách. Tak nezapomeňte pásy před túrou navoskovat.
Nabízíme nejlepší tulení pásy - náš obchod 8a.cz má velký výběr modelů od špičkových značek. V našem e-shopu najdete stoupací pásy pro začátečníky i profesionály. Špičková kvalita znamená skvělé klouzání a dobrou přilnavost při stoupání. Vybavte se a připravte se na zimní dobrodružství.