top

Batohy s distanční síťovinou

Síťované batohy účinně zlepšují odvětrávání zad a urychlují odpařování potu. Jsou ideální do nejteplejšího počasí a na horské túry. Turistické batohy s ventilační síťovinou na zádech jsou nejlepší zárukou příjemného ochlazení během náročné aktivity.
124
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 124

na stránce
 1. -3%
  Dámský batoh Gregory Sula 8 H2O - antigua green

  wish list

 2. -11%
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black

  wish list

 3. -11%
  Turistický batoh Thule Topio 30l - black

  wish list

 4. -12%
  Trekingový batoh Gregory Focal 58 - ozone black

  wish list

 5. -14%
  Trekingový batoh Gregory Focal 48 - ozone black

  wish list

 6. -13%
  Dámský batoh Lowe Alpine Sirac ND40 - sagano green

  wish list

 7. -13%
  Trekingový batoh Lowe Alpine Sirac 40 - deep ink

  wish list

 8. -13%
  Turistický batoh Lowe Alpine AirZone Trek 28 - navy

  wish list

 9. -13%
  Turistický batoh Deuter Futura 32 - reef/ink

  wish list

 10. -13%
  Turistický batoh Deuter Futura 26 - reef/ink

  wish list

 11. -13%
  Turistický batoh Gregory Citro 30 - brick red

  wish list

 12. -11%
  Turistický batoh Osprey Stratos 26 - cetacean blue

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 124

na stránce

Distanční batohy ze síťoviny vás udrží v chladu a suchu v horkých dnech, při náročných výstupech i v případě, že nesete poměrně těžký náklad a potíte se při každém kroku na trase. V roce 1984 německý výrobce Deuter vynalezl a patentoval první síťový nosný systém na světě. Batohy s odvětráváním zad jsou dnes jednou z nejvyhledávanějších kategorií turistů. Speciální konstrukce lehkého rámu snižuje kontakt těla s neseným zařízením a minimalizuje kontaktní body. Díky takto vytvořenému prostoru nabízí odvětrávaný batoh příjemný a stálý přísun vzduchu na záda dříve, než se vše, co máte na sobě, nasákne potem a způsobí chladný obklad. Vytvořeno především pro letní období s ohledem na pěší turistiku a jízdu na horském kole. Síťované batohy od špičkových výrobců nedestabilizují postavu a jejich tvarovaná konstrukce nebrání balení ani nošení těžších zavazadel.

Další často kladené otázky

Distanční síťované batohy - jaký je jejich fenomén?

Každý, kdo alespoň jednou pocítil, jak se mu mokré a propocené tričko lepí na kůži zad, si přál lepší větrání. A když o chvíli později čelíte na horách větru, který okamžitě proměnil mokré oblečení v mrazivý obklad, víte, že pot se rovná nepohodlí a boj s ním přináší měřitelné výhody. Stálý přívod vzduchu do zadní části umožňuje postupné odvádění vlhkosti. Prodyšný síťovaný batoh v kombinaci s termoaktivním rychleschnoucím tričkem nebo mikinou tvoří téměř dokonalou dvojici, která uživatele nejúčinněji odvětrává. Mnoho výrobců batohů sice tvrdí, že jejich batohy jsou odvětrané, ale je důležité rozlišovat mezi skutečnými batohy s distančními vložkami a těsnou prodyšnou síťovinou a těmi, které mají "pouze" pěnové vzduchové kanálky. Rozdíl ve výkonu je značný. Samozřejmě i 3D pěnové konstrukce potažené rychleschnoucím materiálem s prostorovou konstrukcí mohou velmi dobře odvětrávat záda, ale nejúčinnější pro zlepšení proudění vzduchu jsou batohy s nataženou síťovinou, tedy ty, které mají velké vzduchové mezery mezi síťovinou a lehkým rámem/rámečkem.

Je batoh z odvětrávané síťoviny pohodlný?

Nejspíš ne všichni, ale ti od renomovaných výrobců určitě ano! Ještě před 10 nebo 15 lety měly batohy s distančními prvky často příliš ohnuté rámy a napětí způsobené tímto ohybem mohlo způsobit tlak v oblasti pánve. Navíc tyto příliš zakřivené nosné systémy způsobovaly nepohodlí při balení, protože výrazně zasahovaly do zavazadlového prostoru v hlavním prostoru. Nejnovější batohy od značek jako Deuter, Osprey a Thule jsou dnes optimálně navrženy se zakřivením, které nemá negativní vliv na komfort nošení ani balení. Batoh z distanční síťoviny spočívá na pružném ocelovém rámu. Je mimořádně odolný, zajišťuje stabilní napětí vzdušné síťoviny a vytváří větrací prostor mezi batohem a zády uživatele, který účinně podporuje a urychluje distribuci vlhkého a teplého vzduchu.
Nezapomeňte však, že jakýkoli pohyb batohu směrem od uživatele ovlivňuje pocit rovnováhy. To má zásadní význam na silně exponovaném hřebeni, v technicky obtížných oblastech nebo při treku s velmi těžkým nákladem, tedy všude tam, kde správná rovnováha těla ovlivňuje bezpečnost. Co se tedy týče batohů s odvětráváním na bázi distanční síťoviny, jsou nejoblíbenější malé a střední modely, určené do lehčího terénu. Marně bychom je hledali v horolezeckých modelech, lyžařských modelech (zde je navíc nežádoucí ochlazování a hromadění sněhu) nebo v těch největších - expedičních modelech. Na letní a víkendové výlety je nejoblíbenější 20l nebo 30l síťovaný batoh. Nejlepší výrobci (například již zmíněný Deuter, The North Face nebo Gregory) samozřejmě technické potíže vyřešili a v nabídce našeho obchodu dnes najdete i batohy s ventilační síťkou o objemu 40 l, 50 l a dokonce 60 l.

Jsou batohy z distanční síťoviny účinné?

Ano, značka Deuter, která jako první vynalezla batoh s distanční síťovinou, uvádí, že se jedná až o 25 % méně potu díky maximálnímu odvětrávání, kterého dosahuje jejich síťovina Aircomfort. Tyto údaje jsou testovány a potvrzeny renomovaným výzkumným ústavem Hohenstein. To má dvojí výhodu - zaprvé se ve voňavém oblečení cítíte pohodlněji a zadruhé se méně dehydratujete! Každý musí pamatovat na hydrataci, a to nejen v létě, ale právě v nejteplejších dnech může být nošení velkého množství vody problematické. Nezapomeňte, že téměř každý síťovaný turistický batoh je kompatibilní se systémem H2O, který můžete pohodlně umístit dovnitř batohu (Systémy H2O, tzv. nádrže na vodu, můžete zakoupit zde >>). V závislosti na velikosti batohu můžete zvolit 1,5 až 3 litry, ale pokud nemáte možnost doplnit tekutiny po cestě, mohou být 3 litry stále málo. V takovém případě je snížení pocení (a potřeby pít!) o solidních pár procent jen výhodou.