top

Běžecké čepice a čelenky

Běžecké čepice a čelenky jsou doplňky, které by vás měly doprovázet při tréninku v různých terénních podmínkách. Tyto zdánlivě jednoduché doplňky mohou výrazně zvýšit efektivitu vaší činnosti.
153
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 153

na stránce
 1. -20%
  Čelenka Buff Dryflx Headband - fire

  wish list

 2. -20%
  Čelenka Salewa Puez WO Headband - syrah

  wish list

 3. -20%
  Čelenka Salewa Puez WO Headband - thyme

  wish list

 4. -33%
  Čepice Ciele TRK Cap SC Century - elemental

  wish list

 5. -33%
  Kšiltovka Ciele GO Cap Century - elemental

  wish list

 6. -30%
  Čepice Ciele TRK Cap SC Century - halo

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 153

na stránce

Běžecké čepice a čelenky vám zpříjemní trénink

Každý, kdo pravidelně trénuje běh, ví, že někdy i malý detail může ovlivnit požitek z této aktivity. Studené poryvy nejsou nic příjemného, zejména pokud jsou umocněny rychlostí překonávání vzdáleností. Abyste před nimi ochránili hlavu a nesnížili pohodlí při běhu, stačí sáhnout po čelence nebo pokrývce hlavy s plnější konstrukcí. Pro běžce je k dispozici široká škála modelů. Záleží jen na vás, zda si vyberete teplejší verzi do chladnějších podmínek, nebo více odvětraný model pro letní měsíce. Žádný z nich vás nezklame, protože všechny mají technické vlastnosti, které běžci ocení.

Snadno nasaditelné běžecké čepice a čelenky

Běžecké čepice a čelenky jsou navrženy tak, aby se při běžeckém tréninku mimořádně dobře nosily. Nositele nezklamou ani při dynamickém pohybu. Jsou vyrobeny z technických materiálů. Jsou zodpovědné za optimální přizpůsobení konstrukce a za eliminaci rizika otlaků a odřenin na modelech. V tomto ohledu se tyto návrhy často výrazně liší od turistických, městských a horských stylů. Musí zaručit lepší stabilitu při intenzivním úsilí. Nesmí být příliš volné, protože by překážely při tréninku. Musí být lehké a stlačitelné na malou velikost. Pokud se zmenší do malé kapsy, budou se lépe přenášet a budete si je moci vzít s sebou do terénu.

Jaké vlastnosti by měly mít běžecké čepice a čelenky?

Kromě toho, že běžecké čepice a čelenky musí co nejlépe přiléhat k hlavě uživatele, musí mít také další technické vlastnosti. Musí poskytovat teplo, aniž by přispívaly ke snížení rizika přehřátí. Za tímto účelem musí mít nadprůměrný výkon, aby byla zajištěna maximální prodyšnost. Jen tak lze lépe odvádět vlhkost a udržovat příjemné klima kolem těla. Výrobci k tomu používají například speciální techniky, které materiál potahují tak, aby byl na pokožce chladnější. Díky tomu se běžec v době únavy nepotýká s dalším nepříjemným přehříváním a vlhkostí na těle. Aby běžecké čepice a pásky vydržely déle svěží, používají výrobci mimo jiné technologie, které brání růstu bakterií a vzniku nepříjemných pachů.

Materiál ovlivňuje vlastnosti běžeckých čepic a čelenek

Rychleschnoucí vlastnosti, prodyšnost a roztažitelnost jsou jen některé z vlastností, které výrobci zohledňují při výběru materiálů pro běžecké čepice a čelenky. Způsobem, jak zvýšit funkčnost modelů, je také vytváření hybridních konstrukcí. Díky tomu může čepice nebo čelenka plnit různé úkoly najednou. Běžecké čepice mají často přední část z pevného materiálu a zadní část ze síťoviny. To má zajistit lepší ventilaci a zlepšit pohodlí při tréninku ve vyšších teplotách. Letní modely jsou navíc vybaveny praktickým kšiltem, který snižuje vliv slunce na váš zrak při běhu. Tkaniny mají také často schopnost chránit před škodlivým ultrafialovým zářením. Zimní varianty jsou naopak často navíc vybaveny vnitřními pásky, které zajišťují větší teplo kolem uší a čela. Někdy jsou chladnější i teplejší modely doplněny reflexními detaily. Je to skvělý způsob, jak snadno zvýšit viditelnost běžce po setmění.

Běžecké čepice a pásky na ruku v mnoha variantách v obchodě 8a.cz

Produkce pro běžce s různými preferencemi a očekáváními najdete v internetovém obchodě. 8a.cz. Na jednom místě jsou shromážděny modely světových značek, jako jsou Buff nebo The North Face, v různých barevných variantách a v mnoha konstrukcích, ze kterých si můžete vybrat. Můžete rychle porovnat nemovitosti a správně se rozhodnout. Ať už hledáte čepici na zimní trénink nebo čelenku na letní dny, v internetovém obchodě je najdete.