top

Trekingové lyže

Trekingové lyže jsou modely, které se zaměřují na maximální snadnost použití. Díky speciálnímu vázání se tyto trekové lyže hodí do běžných zimních nebo trekových bot. Spojují v sobě vlastnosti backcountry lyží, běžeckých lyží a dokonce i sněžnic. Tato kombinace z nich dělá ideální lyže na chůzi po sněhu pro začátečníky i zkušené uživatele.
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

 1. -9%
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v1
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v1
  včetně DPH 11849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9874 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13119 Kč (-9%)

  wish list

 2. -9%
  Trekové lyže OAC KAR 149 + vázání EA 2.0 Universal
  Trekové lyže OAC KAR 149 + vázání EA 2.0 Universal
  včetně DPH 12299 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10249 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13644 Kč (-9%)

  wish list

 3. -9%
  Trekové lyže OAC XCD GT 160 + vázání EA 2.0 Universal Binding
  Trekové lyže OAC XCD GT 160 + vázání EA 2.0 Universal Binding
  včetně DPH 12799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10649 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 14169 Kč (-9%)

  wish list

 4. -21%
  Trekové lyže OAC MIL 160 + vázání EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Trekové lyže OAC MIL 160 + vázání EA Binding 2.0 & Heel Guide
  včetně DPH 14349 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 13249 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 18374 Kč (-21%)

  wish list

 5. -9%
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v2
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v2
  včetně DPH 11849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9874 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13119 Kč (-9%)

  wish list

 6. -22%
  Trekové lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Trekové lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  včetně DPH 6799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6574 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 8725 Kč (-22%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

Vymazat

Pro koho byly vyrobeny trekingové lyže?

Máte rádi zimní turistiku, ale vadí vám příliš hluboký sníh? Nebo možná máte s lyžováním bohaté zkušenosti, ale chystáte se na jednodušší trasu, kde nemá smysl oblékat skialpove vybavení? Nebo si chcete vyzkoušet, co všechno lyžařská turistika nabízí, ale nechcete si hned kupovat vysoce specializované vybavení? Právě pro vás byly stvořeny trekingové lyže. Byly vynalezeny jako přechod mezi backcountry lyžemi a sněžnicemi. Z nich přebírají vybraná řešení, která zaručují maximálně snadné používání a spokojenost při přejezdu zasněžených cest. Turistické lyže na chůzi po sněhu jsou celosvětově stále populárnější a umožňují provozovat zimní fyzickou aktivitu kdekoli. Lyže na obyčejné boty se dobře osvědčují také v Česku, jehož většinu zabírají nížiny a podhůří. Jakmile se dostanou pod silnou vrstvu sněhu, poskytují vynikající terén pro lyžařský průzkum.

Trekingové lyže jsou vhodnou volbou pro začátečníky i zkušené uživatele. Pro lidi, kteří nikdy nezkoušeli lyžovat, znamenají trekingové lyže snadné použití a rychlé naučení se pohybovat se dvěma prkny na nohou. Důležitá je také skutečnost, že není potřeba mnoho vybavení. Potřebujete jen lyže s vázáním a hole. Pro pokročilé uživatele mohou být jednoduché turistické lyže s vázáním na běžné trekové boty skvělým odpočinkem od pokročilejších forem lyžování. Koneckonců, pokud se pohybujete v nenáročném terénu, nepotřebujete skialpové lyže, které jsou navrženy s ohledem na alpské podmínky. Trekingové lyže jsou skvělým nápadem nejen pro pěší turisty, ale také pro milovníky bushcraftu, přírodovědce a fotografy. Umožňují pohodlný a rychlý pohyb v lesích pokrytých silnou vrstvou sněhu. Nespornou výhodou turistických lyží je, že jsou mnohem rychlejší než sněžnice. Kromě toho umožňují sjíždět menší kopce, takže si při dalších túrách trochu odpočinete.

Jak jsou konstruovány turistické lyže?

Trekingové lyže kombinují konstrukční prvky lyží pro backcountry, trailových lyží, běžeckých lyží, skialpinistických lyží a sněžnic. Především jsou vybaveny vázáním, které je funkčně podobné sněžnicím. Popruhy s přezkami umožňují použití s turistickými botami nebo zimními sněhulemi. Jednoduché nastavení délky vázání usnadňuje jeho přizpůsobení velikosti obuvi. Kloub použitý ve vázání umožňuje zvednout patu, což umožňuje pohodlnou chůzi na sněhu. Tento systém uchycení obuvi umožňuje používat měkkou zimní obuv - běžnou turistickou nebo trekingovou obuv, případně i sněhule.

Turistické lyže převzaly také několik řešení z modelů pro skialpinismus. Jedná se především o stoupací pásy umístěné pod nimi. U turistických lyží jsou stoupací pásy upevněny, ale pouze ve střední části skluznice. To znamená, že poskytuje dobrou přilnavost při mírném stoupání a umožňuje také sjíždět kopce. Není nutné je nasazovat při výstupech a sundávat při sjezdech, jako je tomu u skialpových lyží. Pro méně zkušené lyžaře to jednoduše znamená, že celé nastavení je mnohem snadněji ovladatelné.

Lyže na chůzi po sněhu se mohou značně lišit délkou. Delší modely mají lepší výkon při sjezdech. Jsou dobrou volbou pro ty, kteří hledají alternativu k backcountry lyžím. Krátké trekingové lyže jsou naopak optimální pro lidi, kteří používají sněžnice, ale hledají o něco rychlejší způsob pohybu v hlubokém prašanu.

Lyže na chůzi po sněhu si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme širší výběr trekingových lyží. V naší nabídce najdete mimo jiné delší modely, které jsou ideální pro milovníky backcountry lyží. Ty umožňují efektivní sjíždění mírných svahů a přejezd zasněžených oblastí. Krátké lyže na chůzi po sněhu jsou ideální pro turisty na sněžnicích. Umožňují totiž efektivní pohyb na sněhu a zároveň nabízejí mnohem více zábavy. Krátká délka usnadňuje manévrování mezi stromy nebo změnu směru při stoupání. Trekingové lyže se snadno používají a způsob, jakým se připevňují k obvyklým botám, je velmi intuitivní, takže je může používat téměř každý. Je tedy čas připravit se na zimní dobrodružství s turistickými lyžemi. Stačí si vybrat model a vyrazit na cestu!