top

Skitouring

Skitouring je druh lyžování, který si získává oblibu po celém světě. Možnosti výstupu a sjezdu panenského svahu se nedají s ničím jiným srovnat. Veškeré potřebné oblečení a vybavení najdete ve skialpovém obchodě 8a.cz!
Zobrazení Mřížka Seznam

1575 výrobky

  1. -11%
    Skialpové hole Komperdell Free Touring Ti

    wish list

  2. -19%
    Čelovka Silva Trail Speed 5XT

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1575 výrobky

Vymazat

Skitouring - pro začátečníky i zkušené milovníky výprav mimo sjezdovky

Jízda mimo sjezdovku a výlety na lyžích jsou ve srovnání s klasickým sjezdovým lyžováním zcela novým zážitkem. Především to znamená téměř neomezenou svobodu při určování cesty, kterou se chceme vydat. Jediným omezením jsou naše schopnosti a nebezpečí lavin. Díky tomu máme při nácviku skitouringu neomezený výběr svazů a mnohdy jsme tam první. Skitouring také znamená možnost poznávání nových oblastí a pořádání delších výprav. V případě sjezdového lyžování jsme omezeni na lyžařské středisko a jeho vleky. Skialpinistické lyže umožňují volný výstup na většinu sjezdovek. Díky tomu můžete během jediného dne absolvovat mnoho náročných výstupů a dechberoucích sjezdů. Abyste si mohli užít maximum výhod skialpinismu, potřebujete spolehlivé vybavení a oblečení, které optimálně zvládne náročné podmínky. Veškeré potřebné vybavení pro skialpy je k dispozici v obchodě 8a.cz. Máme také nabídku pro ty, kteří chtějí na lyžích překonávat lehčí terény. Jedná se o trekingové lyže umožňující pohodlné překonávání zasněžených cest.

Základní vybavení pro skitouring a freeride

Podstatně nejdůležitějším vybavením pro každého milovníka této aktivity jsou skialpové lyže. Na nich závisí komfort pohybu v různých sněhových podmínkách. Aby bylo možné optimálně přizpůsobit typ lyží potřebám každého lyžaře, nabízí náš obchod modely pro lidi všech úrovní. Od skialpových lyží pro začátečníky za přijatelné ceny až po špičkové modely pro závodníky a lidi, kteří chtějí nejlehčí skialpové lyže na trhu. Pokročilé konstrukce v kategorii skitouring využívají nejlepší dřeviny, které zaručují dlouhou životnost zařízení a dlouhodobou odolnost. Kromě toho se často používají karbonové vrstvy a prvky zvyšující tuhost, aby se snížila hmotnost celé konstrukce. Nabídka zahrnuje úzké závodní lyže a širší freeridové modely do hlubokého prašanu. Plynulost a ovladatelnost i na prudkých svazích znamenají maximální požitek z každého sjezdu. K čemu by ale byly lyže bez správného vázání? Jedinečná konstrukce skialpová pinová vázání umožňují odepnutí paty při chůzi. Díky tomu je možné chůze i na strmých svazích. Při chůze do kopce je samozřejmě nutné mít pod lyžemi nalepené stoupací pásy. Jedná se o speciální pruhy materiálu, které zabraňují sklouznutí lyží během stoupání. Vázání po uzamčení zajišťuje, že vaše skialpinistická bota drží na místě, takže si při sjezdu zachováte plnou kontrolu.

Skitouring - moderní technologie

Naše skialpinistické vybavení zahrnuje nejnovější řešení a materiály, díky nimž je vaše vybavení ještě lehčí. Nabízíme celou řadu skialpových bot pro každého lyžaře. Ultralehké boty pro profesionály a ty, kteří chtějí dosáhnout co nejrychlejších časů při výstupech, je ideální pro závody a rychlé túry na vrcholy. Na druhou stranu máme také velmi robustní a tuhé konstrukce pro ty, kteří se více zaměřují na freeride a nejtěžší svahy. Nezapomínáme ani na začátečníky. Pro ně nabízíme skialpinistické boty, které jsou ideální pro začátek dobrodružství s tímto typem lyží. Všechny naše skialpové boty byly navrženy tak, abyste mohli přepínat mezi stoupáním a sjížděním terénu, což vám dává volnost pohybu nebo zpevnění nohy podle potřeby.

V sekci Skitouring nabízíme také další potřebné lyžařské vybavení. Najdete zde stoupací pásy na lyže pro hladké výstupy, stoupací železa na zledovatělé svahy, mazání na stoupací pásy a veškeré potřebné příslušenství. Nabízíme také lavinové sety, lavinové batohy a skialpinistické doplňky, jako jsou cepíny a mačky. Bez ohledu na úroveň zkušeností a disciplínu skialpový obchod 8a.cz poskytuje každému nadšenci skialpinismu dokonale sladěné vybavení.

Dámské a pánské skialpové oblečení

Klasické oblečení pro sjezdové lyžování se pro skitouring příliš nehodí. Obvykle je příliš teplé a neposkytuje dostatečnou volnost pohybu. Pro skitouring se doporučuje specializované skialpové oblečení, které je navrženo tak, aby bylo lehké a účinně kombinovalo izolační vlastnosti se schopností rychleji odvádět vlhkost. Skialpinistické oblečení se obvykle skládá z několika tenčích vrstev. Díky tomu můžeme optimálně přizpůsobit oblečení aktuálním podmínkám. Lehce zateplené skialpové bundy, rychleschnoucí spodní prádlo a softshellové nebo membránové bundy vám umožní být ideálně připraveni jak na intenzivní výstup, tak na rychlý sestup v mrazivém větru.