top

Skitouring

Skitouring je druh lyžování, který si získává oblibu po celém světě. Možnosti jízdy do kopce a z nedotčeného svahu jsou nevídané. Veškeré potřebné oblečení a vybavení najdete v obchodě 8a.cz skiturowy!
975
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 975

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 975

na stránce

Skitouring - pro začátečníky i zkušené milovníky výprav mimo sjezdovky

Jízda mimo sjezdovku a výlety na lyžích jsou ve srovnání s klasickým sjezdovým lyžováním zcela novým zážitkem. Především to znamená téměř neomezenou svobodu při určování cesty, kterou se chceme vydat. Jediným omezením jsou naše schopnosti a nebezpečí lavin. Díky tomu máme při nácviku skitouringu neomezený výběr sjezdovek a mnohdy jsme první, kdo na dané sjezdovce postaví stopu. Skitouring také znamená možnost poznávání nových oblastí a pořádání delších výprav. V případě sjezdového lyžování jsme omezeni na lyžařské středisko a jeho vleky. Skialpinistické lyže umožňují volný výstup na většinu sjezdovek. Díky tomu můžete během jediného dne absolvovat mnoho náročných výstupů a dechberoucích sjezdů. Abyste si mohli užít maximum výhod skialpinismu, potřebujete spolehlivé vybavení a oblečení, které optimálně zvládne náročné podmínky. Veškeré potřebné vybavení pro seskoky padákem je k dispozici v obchodě s padákem 8a.cz. Máme také nabídku pro ty, kteří chtějí na lyžích překonávat lehčí terény. Jedná se o trekingové lyže umožňující pohodlné překonávání zasněžených cest.

Základní vybavení pro skialpinismus a freeride

Podstatně nejdůležitějším vybavením pro každého milovníka této aktivity jsou lyže. Na nich závisí komfort pohybu v různých sněhových podmínkách. Aby bylo možné optimálně přizpůsobit typ lyží potřebám každého lyžaře, nabízí náš obchod skitur modely pro lidi všech úrovní. Od lyží pro začátečníky za přijatelné ceny až po špičkové modely pro závodníky a lidi, kteří chtějí nejlehčí lyže na trhu. Pokročilé konstrukce v kategorii skitouring využívají nejlepší dřeviny, které zaručují dlouhou životnost zařízení a dlouhodobou odolnost. Kromě toho se pro snížení hmotnosti často používají uhlíkové vrstvy a výztužné prvky. Od úzkých závodních lyží až po širší freeridové modely do hlubokého prašanu. Plynulost a ovladatelnost i na prudkých svazích znamenají maximální požitek z každého sjezdu. Jedinečná konstrukce vázání s patním kolíkem umožňuje odepnutí paty při chůzi. Díky tomu můžete vyjet i na strmých svazích. Při jízdě do kopce je samozřejmě nutné mít pod lyžemi nalepené těsnění. Jedná se o speciální pruhy materiálu, které zabraňují sklouznutí lyží během stoupání. Vázání po uzamčení zajišťuje, že vaše skialpinistická bota drží na místě, takže si při sjezdu zachováte plnou kontrolu.

Skitouring - moderní technologie

Naší nabídkou padákového vybavení jsou nejnovější řešení a materiály, díky nimž může být vybavení ještě lehčí. Nabízíme celou řadu lyžařských bot pro každého lyžaře. Ultralehké boty pro profesionály a špičkové časy při výstupech jsou ideální pro soutěže a rychlé vrcholové túry. Na druhou stranu máme také velmi robustní a tuhé konstrukce pro ty, kteří se více zaměřují na freeride a nejtěžší svahy. Nezapomínáme ani na začátečníky. Pro ně nabízíme skialpinistické boty, které jsou ideální pro začátek dobrodružství s tímto typem lyží. Všechny naše skitouringové boty byly navrženy tak, abyste mohli přepínat mezi stoupáním a sjížděním terénu, což vám dává volnost pohybu nebo zpevnění nohy podle potřeby.

V sekci Skitouring nabízíme také další potřebné lyžařské vybavení. Najdete zde těsnění na lyže pro hladké výstupy, postroje na zledovatělé svahy, mazivo na těsnění a veškeré potřebné příslušenství. Nabízíme také lavinové ABC, lavinové batohy a skialpinistické doplňky, jako jsou cepíny a mačky. Bez ohledu na úroveň zkušeností a disciplínu je lyžařská prodejna 8a.cz poskytuje každému nadšenci skialpinismu dokonale sladěné vybavení.

Dámské a pánské lyžařské oblečení

Klasické oblečení pro sjezdové lyžování se pro skitouring příliš nehodí. Obvykle je příliš teplá a neposkytuje dostatečnou volnost pohybu. Pro skitouring se doporučuje specializované oblečení, které je navrženo tak, aby bylo lehké a účinně kombinovalo izolační vlastnosti se schopností rychleji odvádět vlhkost. Skialpinistické oblečení se obvykle skládá z několika tenčích vrstev. Díky tomu můžeme optimálně přizpůsobit oblečení aktuálním podmínkám. Lehce zateplené bundy, rychleschnoucí spodní prádlo a softshellové nebo membránové bundy vám umožní být ideálně připraveni jak na intenzivní výstup, tak na rychlý sestup v mrazivém větru.