top

Termohrnky

Termohrnky se hodí na horské túře, při rodinném kempování nebo ve městě. Na 8a.cz najdete hrnky od renomovaných výrobců, jako jsou Esbit, Primus, Robens nebo Outwell.
Zobrazení Mřížka Seznam

59 výrobky

na stránce
 1. -25%
  Cestovní hrnek Hydro Flask 12 Oz Mug - black

  wish list

 2. -40%
  Hrnek Hydro Flask 16 Oz Wide Flex Sip Lid - olive

  wish list

 3. -25%
  Termohrnek Hydro Flask 6 Oz Mug - black

  wish list

 4. -40%
  Cestovní hrnek Hydro Flask 12 Oz Mug - stone

  wish list

 5. -20%
  Čisticí tablety Kambukka Queen of Clean

  wish list

 6. -27%
  Termohrnek Kambukka Etna 300 ml - deep teal

  wish list

 7. -20%
  Těsnění Esbit Silicone Ring

  wish list

 8. -21%
  Hrnek GSI Outdoors Bugaboo Cup 14oz - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

59 výrobky

na stránce
Vymazat

Termohrnky mají vynikající izolací

U termohrnků, podobně jako u termosek, se používá konstrukce s dvojitou stěnou. Tuto technologii najdete především u uznávaného výrobce, jako je Esbit. Jeho termohrnky se vyznačují vysokým izolačním faktorem a jsou schopny udržet teplotu tekutin po opravdu dlouhou dobu. To platí pro teplé i studené nápoje, takže v chladných dnech si můžete dát teplý čaj a v horkém létě osvěžující vodu. Hrnky jiných značek mají také dvojité stěny a u některých modelů i vrstvu izolačního plastu. Jaký typ konstrukce si vyberete, záleží na vašich potřebách a podmínkách, ve kterých se hrnek bude nacházet.

Trvanlivost termohrnků

Protože tento typ konstrukce musí zvládnout cestovní a městské použití, je přiměřeně odolný. Výrobci obvykle používají nerezovou ocel, hliník nebo odolné plasty. To znamená, že termohrnky značek jako Esbit, Primus, Robens nebo Outwell vydrží náročné horské túry, každodenní městské aktivity nebo jízdu na kajaku. V případě oceli a hliníku můžete počítat s ochranou před korozí. Jedná se o mimořádně praktické řešení, které vám umožní využívat funkčnost hrnku po několik dalších sezón.

Termohrnek je velmi všestranný

Existují dva typy konstrukce termohrnků. Ty ryze turistické připomínají klasické hrnky a po jejich otevření máte přímý přístup k nápoji. Městské modely mají zátky s náustky. Díky tomu teplota nápoje "neunikne". Turistické termohrnky se nepoužívají stejným způsobem jako městské, protože čaj nebo kávu pijete ihned po připravení. Oba typy konstrukcí se však při různých činnostech osvědčí stejně dobře. Vyplatí se je vzít s sebou na pěší túry, kanoistické nebo cyklistické výlety. Hrnky se vám budou hodit i při kempování, když budete chtít mít vždy po ruce hřejivý šálek čaje nebo kávy. Městský design je ideální pro dojíždění do práce autem nebo autobusem a také na univerzitě, kde káva z automatu není nejchutnější.

V ruce, v držáku v autě nebo v kapse batohu - termohrnek se hodí kamkoli

Profil některých termohrnků se hodí do držáků do auta, což platí především pro městské modely. Turistické vzory se zase snadno vejdou do pružných bočních kapes batohů, takže je můžete pohodlně nosit. Kromě toho se hrnky vyznačují pevným úchopem, který vám umožní je pevně držet při pohybu po městské cestě nebo u táboráku. Výrobci také používají speciální protiskluzové podložky pro termohrnky. To znamená, že jakmile model položíte, riziko jeho převrácení nebo sklouznutí se výrazně sníží. Mimořádně důležitým prvkem většiny termohrnků je jejich uzavírací systém. Chrání před náhodným vylitím obsahu v autě nebo na stole. V závislosti na modelu jsou k dispozici jak víka s malým otvorem, tak jednoduché uzávěry a poněkud pokročilejší tlačítka.

Termohrnky a zdraví

Značky vyrábějící termohrnky dobře vědí, že musí splňovat zdravotní normy. Proto se k jejich výrobě používají materiály bez BPA a ftalátů. Díky tomu se do vašeho těla nedostanou škodlivé chemické látky, takže používání termohrnků je dostatečně bezpečné.

Často kladené otázky

Který termohrnek si vybrat?

Při hledání dobrého termohrnku se vyplatí uvažovat pouze o modelech značek, které vyrábějí termosky a další turistické vybavení na denní bázi. To zaručuje vysokou kvalitu zpracování a dobré izolační vlastnosti. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost způsobu uzavření hrnku. Ty, které jsou shora zakryté víkem s otvorem na pití, jsou ideální pro vnitřní použití. Pokud se s termohrnkem často pohybujete, budou lepší modely s automatickým uzávěrem, protože poskytují lepší ochranu proti rozlití nápoje.

Jak čistit termohrnek?

Nejčastějším znečištěním termohrnků jsou zbytky čaje nebo kávy. Většinu termohrnků je třeba mýt ručně. Vnitřek hrnku by měl být snadno vyčištěn houbičkou a mycím prostředkem. Pokud značka umožňuje mytí termohrnků v myčce, je to vždy jasně uvedeno v popisu výrobku. Nejdůležitější je nezapomenout hrnek po použití vždy umýt. Suché zbytky ponechané několik dní v držáku v autě nebo hrnek ponechaný o víkendu na stole v kanceláři se budou čistit mnohem déle.

Udržuje termohrnek chlad?

Ano, termohrnek také skvěle udržuje studené nápoje. Izolační vlastnosti totiž způsobují, že nápoj absorbuje okolní teplotu pomaleji, bez ohledu na to, zda je venku chladněji nebo tepleji. Proto se termohrnky osvědčují nejen v zimě, ale i během horkých letních dnů. Studené nápoje zůstanou déle chladné a zachovají si své osvěžující vlastnosti. Chcete-li tento efekt prodloužit, můžete do nich přidat několik kostek ledu, abyste si je mohli vychutnat ještě déle.