top

Sluneční brýle

Sluneční brýle je dobré mít po ruce při různých venkovních aktivitách. Kvalitní ochrana očí je nezbytná při sportu, chůzi po ulicích města i odpočinku venku. Najdete zde jak sluneční brýle pro pěší turistiku, cyklistiku, tak výrobky pro ledovcovou turistiku.
236
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 236

na stránce
 1. -19%
  Sluneční brýle GOG Syries T - white/smoke

  wish list

 2. -19%
  Fotochromatické brýle GOG Falcon C - black/poly .red

  wish list

 3. -19%
  Sluneční brýle GOG Glaze - white/silver mirror

  wish list

 4. -20%
  Cyklistické brýle GOG Hermes - black/smoke

  wish list

 5. -14%
  Běžecké brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 6. -17%
  Rám pro sluneční brýle GOG - plastic

  wish list

 7. -19%
  Běžecké brýle GOG Odyss - black/flash mirror

  wish list

 8. -17%
  Cyklistické brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 9. -19%
  Cyklistické brýle GOG Falcon T - black/smoke

  wish list

 10. -8%
  Elastický pásek Goggle - red

  wish list

 11. -19%
  Běžecké brýle GOG Orion Optical Rim - blk/purp

  wish list

 12. -19%
  Ledovcové brýle GOG Manaslu - black/poly red

  wish list

 13. -19%
  Běžecké brýle GOG Steno T - black/smoke

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 236

na stránce

Jak si mám vybrat sluneční brýle?

Dokonalý zrak je neocenitelný v každé situaci. Při sportování nebo zdolávání kilometrových trekových tras musí sluneční brýle doprovázet každého sportovce i světoběžníka. Bez ohledu na místo a situaci, ve které budou sluneční brýle nošeny, by měly vynikat vysokou kvalitou a funkčností. Pouze tehdy, když tyto dvě vlastnosti jdou ruku v ruce, může nositel využívat největší výhody obou. Je třeba si uvědomit, že přední výrobci brýlí mají širokou škálu modelů určených pro konkrétní činnosti. Proto bychom měli nejprve určit, kde budeme sluneční brýle používat. Modely pro cyklistiku nebo lyžování se budou vyznačovat o něco většími rozměry objektivů. To zajistí lepší ochranu očí před silným větrem. Modely pro běh mají velmi lehké obroučky a chrániče zajišťující vysokou stabilitu při pohybu.

Při výběru slunečních brýlí bychom měli věnovat zvláštní pozornost stupni tónování Čočky používané ve vysoce kvalitních výrobcích se dělí do několika kategorií tmavosti od 0 do 4. Kategorie 0 je nejnižší stupeň tmavosti čoček, který propouští téměř veškeré viditelné světlo. Je ideální pro velmi zamračené dny nebo i v noci. Kategorie 1 a 2 jsou mírně ztmavené čočky, často s oranžovým nebo modrým nádechem. Tyto modely fungují dobře i za mírně zataženého počasí nebo v mlze. Modely kategorie 3 jsou nejoblíbenější volbou pro silné slunce. Při většině činností na jasném slunečním světle budou fungovat dobře. Kategorie 4 jsou nejtmavší modely pro použití na plném slunci na sněhu, známé také jako ledové brýle. V případě modelů poslední kategorie se nedoporučuje používat je při řízení automobilu. Všechny modely od značkových výrobců zároveň poskytují ochranu před škodlivým UV zářením. Některé modely jsou velmi univerzální a umožňují snadnou výměnu objektivu za jiný.

Jak si vybrat brýle, aby vyhovovaly tvaru našeho obličeje?

Poslední dilema zní: Jak vybrat správný model pro váš obličej? V závislosti na struktuře vašeho nosu, očí a tvaru obličeje by měly mít obroučky správný tvar. U kulatého obličeje jsou vhodnější modely s mírně větším, výrazně prokresleným tvarem. Pro štíhlé obličeje jsou vhodné malé brýle. Důležité je také to, jak model sedí na nose. Prostor mezi rámem a obličejem by neměl být příliš velký. To může vést k tomu, že se dovnitř snadno dostane vítr. U příliš těsných slunečních brýlí zase hrozí, že se při fyzické námaze velmi rychle vypaří. Je dobré najít správný kompromis. Lidé, kteří již našli optimální tvar, se obvykle dlouho drží zvoleného typu brýlí.

Sportovní sluneční brýle s UV filtrem

Při aktivním trávení času je ochrana zraku nezbytná. Aby se však nesnížila účinnost aktivit a nezpůsobilo se nepohodlí, stojí za to vybrat takové sluneční brýle, které jsou určeny pro nošení sportovci. Sluneční brýle tohoto typu dokonale chrání před pronikáním škodlivých ultrafialových paprsků. Kromě toho zaručují vhodné umístění na obličeji uživatele. Nemají také negativní vliv na úroveň vnímaného pohodlí. Běžecké sluneční brýle mají konstrukci, která minimalizuje riziko sklouznutí modelu při dynamickém šlapání. Dalším způsobem, jak kompenzovat riziko nesprávného nasazení, jsou silikonové lemy na částech přiléhajících k nosu a uším. Díky těmto řešením se při prudkém pohybu nezvyšuje riziko sklouznutí brýlí. Sportovní varianty mají také speciální čočky. Nejenže do značné míry blokují pronikání škodlivých infračervených paprsků, ale také zlepšují kvalitu vidění a vnímání předmětů v pohybu.

Turistické polarizační a klasické brýle

Sluneční brýle automaticky připomínají slunce a teplou část roku. Výrobci však mají ve své nabídce i varianty, které jsou určeny k nošení během zamračenějších dnů. Pro výběr nejlepšího modelu pro konkrétní podmínky je nutné se seznámit s měřítkem udávaným výrobcem. Kategorie stupně tmavosti brýlí určuje, zda je ochrana poskytovaná čočkami určena pro velmi světlé nebo mírně tmavší podmínky. Podrobnosti o tom jsme uvedli výše. Dalšími vlastnostmi brýlí doporučených turistům mohou být polarizační a fotochromatické vrstvy. Lepší zřetelnost a kontrast vnímaných objektů a snadné přizpůsobení měnícímu se prostředí oceníte na delších trekingových výpravách, ale i při líné rekreaci v přírodě.

Sluneční brýle na zimu

Ačkoli jsou automaticky sluneční brýle spojovány s létem, příznivci zimních sportů dobře vědí, že se dobře uplatní i v zimní části roku. Každý, kdo chce vyrazit na sjezdovku a zdolávat zasněžené svahy, by si měl zvyknout nosit tento typ ochrany očí. Na výběr jsou dvě možnosti - lyžařské brýle a brýle na oči. V chladném prostředí hor je světlo ještě intenzivnější, protože jeho sytost je zesílena odrazivým povrchem sněhu. To může snížit viditelnost a ještě hůře způsobit pálení a slzení očí. Vhodné sluneční brýle by proto měly být nezbytnou součástí vaší lyžařské výbavy. Na ledovcových výpravách jsou nezbytné modely s nejvyšším stupněm tónování (kategorie 4) a speciální štíty proti oslnění, které zabraňují pronikání nadměrného světla. Mnohé z nich připomínají tvar populárních lenonek.

Technologie zasklení zabudovaná do sportovních rámů je nesmírně důležitá. Stejně důležitá je i konstrukce, kterou by měly mít ideální sluneční brýle určené pro lyžaře V oblasti konstrukce nás designéři neustále překvapují inovacemi. Zaměřují se nejen na pohodlné nošení modelů, ale také na podporu správné výměny vzduchu, aby pára neohrožovala technickou funkci čoček. To se provádí například nakloněním čoček dopředu. Horký vzduch tak může mnohem snadněji unikat. Větrací otvory se objevují také v samotném rámu. Zajímavým způsobem, jak snížit riziko zamlžení, je dodatečné větrání skrz čočky. Podobný úkol mají i speciální vrstvy proti zamlžování používané na čočkách. To vše znamená, že při rychlých sjezdech z kopce okamžitě vidíte všechny možné překážky nebo detaily trasy. Tím se také zvyšuje bezpečnost.

Módní sluneční brýle, které si můžete koupit online v internetovém obchodě 8a.cz

Vyznavači nejen horských sportů si v naší nabídce najdou ten správný model. Širokou nabídku doplňují také stylové lifestylové brýle, které ochrání vaše oči před škodlivým zářením v každodenním životě. Ty sahají od dámských slunečních brýlí s poněkud jemnějším designem a tenčími obroučkami až po typicky pánské modely. Objemné modely jsou často volbou sportovců. Modely od renomovaných výrobců, jako jsou: Julbo, Cebe, Smith nebo Oakley jsou zárukou spokojenosti.