top

Turistické láhve

Turistické láhve a měkké lahve jsou dobrou volbou na stezku, do města i na běhání. Jsou mimořádně praktickým a šikovným vybavením, které výrazně usnadňuje správnou hydrataci organismu.
Zobrazení Mřížka Seznam

168 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

168 výrobky

Vymazat

Turistické láhve na vodu pro cestování i každodenní použití

Turistické láhve s moderním designem jsou oblíbenou volbou pro víkendové výlety mimo město i pro cesty na dovolenou. Hodí se do tašky, batohu nebo kabelky. Láhev na vodu je ideální způsob, jak udržet tělo optimálně hydratované, ať už během každodenní rutiny v práci a ve škole, nebo při večerním běžeckém tréninku v parku či v posilovně. Obchod 8a.cz nabízí mimořádně širokou škálu modelů, které se liší nejen objemem nebo použitým materiálem, ale také mnoha prvky ovlivňujícími jejich použitelnost. Menší průměr umožňuje pohodlnější pití přímo z láhve, zatímco větší průměr usnadňuje mytí láhve. To je důležité zejména při nalévání různých sladkých nápojů do láhve, nejen vody. Láhve na vodu s náustkem jsou velmi oblíbené. Umožňují používat vodu přímo na trase a často používaná ucha umožňují připevnit celou věc k batohu. Pokud budete u pramenů, na které narazíte, používat malé turistické vodní filtry, můžete si zajistit dostatečnou zásobu pití po celou dobu vaší túry. Při výběru láhve bychom měli věnovat pozornost také objemu modelu. Velká láhev na vodu o objemu 1l poskytne dostatek pití, ale je méně praktická. Pro každodenní použití obvykle stačí láhev o objemu 0,5 nebo 0,7 l. Větší láhve se však hodí na delší jednodenní výlety, kdy je přístup k čerstvé vodě značně omezen.

Jaká láhev na vodu je lepší - plastová nebo kovová?

Turistické láhve se vyrábějí z různých materiálů. Nejklasičtější ocelová láhev na vodu se skvěle hodí na trekking i pro každodenní použití. Vyznačuje se velmi vysokou pevností. Díky správné velikosti se snadno vejde do kapsy batohu nebo tašky přes rameno. Tradiční ocelová turistická láhev by se skvěle vyjímala na pracovním stole. Pro ty, kteří hledají kovové, ale o něco lehčí láhve, jsou k dispozici hliníkové modely. Jejich vnitřek bývá pokryt speciální vrstvou, která chrání vodu před přímým kontaktem s kovem.

Nejširší nabídku však poskytují turistické láhve z lehkého plastu, jako např. Tritan®. K dispozici jsou velmi různé objemy, tvary a barvy. Syntetický materiál nabízí neomezené možnosti. Plastové láhve na vodu jsou oblíbenou volbou pro turistiku, každodenní použití a trénink. Díky použití zcela jiných materiálů než u běžných PET láhví jsou mnohem pevnější a voda z nich chutná ještě lépe. Vyplatí se však věnovat pozornost tomu, zda použitý materiál neobsahuje škodlivé sloučeniny BPA. V současné době všechny špičkové značky nabízejí řešení, která tuto chemickou sloučeninu nepoužívají. Díky tomu si můžeme být jisti, že nám taková láhev na vodu poskytne rozhodně zdravější nápoj.

Samostatnou kategorií jsou rolovací turistické láhve. Prázdné zabírají velmi málo místa, a proto jsou oblíbenou volbou na delší cesty. Po vypotřebování vody lze láhev snadno uložit do malé kapsy a na příští zastávce ji opět naplnit čerstvou vodou. Pružné měkké láhve podlouhlého tvaru naopak volí běžci. Skvěle se vejdou do kapes běžeckých batohů a jsou také velmi lehké. Velmi praktické jsou také skládací turistické láhve, z nichž některé jsou vyrobeny z pružného materiálu. Zabírají méně místa než tradiční modely a navíc se velmi pohodlně drží.

Turistické láhve na vodu špičkových značek si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký výběr láhví na vodu od špičkových výrobců. Patří mezi ně značky úzce specializované na výrobu turistických láhví - Nalgene, Hydro Flask nebo Platypus. Výběrem jednoho z těchto modelů si můžete být jisti, že jsou použity ty nejkvalitnější materiály a že voda z takové láhve bude chutnat po celý den. Široká nabídka barev a modelů v obchodě 8a.cz vám umožní dokonale přizpůsobit láhev nebo měkkou láhev vašim potřebám, a to jak pro turistické výlety, tak pro každodenní použití. Ať už potřebujete sportovní plastovou láhev na vodu, nebo klasický kovový model do kanceláře, v naší nabídce ji jistě najdete.