top

Taktické / survivalové / bushcraftové batohy

Taktické batohy jsou specializované modely, u nichž je kladen důraz především na odolnost celé konstrukce. V nabídce jsou prostorné batohy pro bushcraft a přežití, které vám pomohou přežít v extrémních podmínkách.
Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Batoh Tasmania Tiger Modular Combat Pack

  wish list

 2. -32%
  Batoh Tasmanian Tiger Tac Modular Pack 30 Vent - black

  wish list

 3. -21%
  Taktický batoh Source Commander 10L - multicam

  wish list

 4. -23%
  Taktický batoh Source Assault 20L - multicam

  wish list

 5. -22%
  Taktický batoh Source Assault 20L - black

  wish list

 6. -20%
  Taktický batoh Source Patrol 35L - black

  wish list

 7. -20%
  Taktický batoh Source Patrol 35L - multicam

  wish list

 8. -20%
  Taktický batoh Source Double D 45L - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

23 výrobky

na stránce
Vymazat

Taktické batohy — maximální pevnost a všestrannost

Batohy pro přežití, bushcraft a taktické batohy zahrnují mnoho modelů určených speciálně pro speciální úkoly. Vojenské batohy se vyznačují velmi vysokou odolností a jedinečnou konstrukcí. Bez významu není ani jedinečné zbarvení, které umožňuje přizpůsobit batoh terénu, v němž budeme cestovat. Moderní taktické batohy si nejčastěji vybírají vojenští nadšenci nebo fanoušci ASG. Základní taktický batoh 15l-20l nabízí prostor pro nejnutnější vybavení. Větší taktické batohy 35l - 40l se skvěle hodí i pro přežití v divočině, protože umožňují snadno přenášet vybavení potřebné k přežití v divokých podmínkách. Odolné bushcraftové batohy jsou optimální volbou pro krátké výlety s přenocováním v divočině.

Jaké jsou vlastnosti taktických batohů?

Vojenské a armádní batohy se od turistických modelů liší řadou vlastností. Za prvé, materiály použité při jejich výrobě jsou velmi pevné. Prioritou je vysoká odolnost vybavení i ve velmi náročných podmínkách. Proto se u jednotlivých modelů častěji používají silné nylonové tkaniny. Původní Cordura®, jejíž odolnost je téměř legendární, je velmi oblíbená. Díky tomu jsou batohy pro přežití odolnější proti náhodným odřeninám nebo pořezání. Časté pokládání batohu na kameny nebo prodírání se lesními houštinami na ně neudělá žádný dojem.

Za druhé, většina taktických batohů se vyznačuje modulární konstrukcí. To znamená, že téměř v každém případě lze taktický batoh rozšířit o další prvky, které lze připevnit na boky, přední panel nebo ramenní popruhy. To výrazně usnadňují pásky systému MOLLE, které jsou součástí mnoha modelů. Umožňují rychle připojit další kapsy a kontejnery kompatibilní s tímto řešením. Jejich výběr je opravdu velký, takže si taktický batoh můžete snadno přizpůsobit svým potřebám.

Za třetí se batohy pro bushcraft a přežití v divočině vyrábějí v tlumených barvách, které dokonale ladí s taktickým oblečením. To vám umožní vytvořit jednotnou barevnou sadu - oblečení + vybavení bez ohledu na to, kam jdete. Šedé taktické batohy jsou ideální do urbanizovaného terénu, zatímco zelené a hnědé jsou ideální do terénu. Pro ty, kteří potřebují maximální maskování, jsou tu batohy s mločím vzorem. Nejuniverzálnější volbou však zůstává černý taktický batoh, který snadno přizpůsobíte každé potřebě. Charakteristickým rysem tohoto typu batohů jsou také panely pro připevnění nášivky na suchý zip, která umožňuje snadnější identifikaci.

Batohy pro přežití v divočině, bushcraft a taktické batohy si můžete zakoupit na 8a.cz

Pokud hledáte osvědčená řešení, naše nabídka vám jistě umožní najít ten správný model. Vojenské batohy jsou vysoce spolehlivé jak při extrémních outdoorových expedicích, tak při vojenských aktivitách. Taktický batoh 20l nebo 30l je také skvělý pro každodenní použití, zejména pro ty, kteří mají rádi vojenský styl. Větší batoh na bushcraft o objemu 40 l nebo 50 l snadno pojme vybavení na výlety s přenocováním. Pokud je pro vás prioritou pouze odolnost vybavení a jeho maximální funkčnost, taktické batohy špičkových značek, jako jsou Helikon-Tex nebo Tasmanian Tiger budou dobrou volbou.