top

Běžecké kraťasy

Ideální jsou sportovní šortky na sprint a běhání. V nabídce různých výrobců si vybere každý.
Zobrazení Mřížka Seznam

176 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

176 výrobky

Vymazat

Doplňte svůj outfit běžeckými kraťasy

V teplém počasí je trénink ještě zábavnější, ale efektivnější je, když zkombinujete technické tričko s běžeckými kraťasy. Pouze kompletní sada vám přinese lepší výsledky. Díky střihům a materiálům speciálně upraveným pro tuto činnost jsou tyto výrobky od známých výrobců stále oblíbenější. Běžecký trénink je námaha, při které tělo pracuje jinak než při horolezectví nebo trekkingu. Proto by oblečení vybrané pro tento sport mělo mít trochu jiné vlastnosti. Výrobci si to dobře uvědomují a neustále vyvíjejí nové technologie, které běžce podporují.

Sportovní běžecké kraťasy pro závodní a volný běh

Milovníci zdolávání tras v rychlém tempu nemusí nutně potit. Intenzita námahy má vliv na to, jaké běžecké kraťasy by měl konkrétní běžec nosit. Je zřejmé, že člověk, který trénuje na maraton, bude potřebovat větší podporu než běžecký nadšenec, který se nechce účastnit závodů. V široké nabídce mnoha značek si každý běžec bez ohledu na úroveň svých zkušeností najde produkt šitý na míru svým specifickým očekáváním. Pro profesionály jsou tu vysoce výkonné běžecké kraťasy s vylepšenou technologií odvodu vlhkosti a prodyšností. Vlákna těchto modelů navíc často obsahují ionty stříbra, které umožňují, aby kraťasy zůstaly déle čerstvé. Pro varianty bohatší na technické prvky a jednodušší v tomto ohledu je společný komfort střihu.

Pohodlné běžecké kraťasy

Na jedné straně vysoké technické parametry, na druhé straně pohodlný střih a máme hotový recept na dokonalé běžecké kraťasy. Aby bylo tohoto efektu dosaženo, je do konstrukce těchto oděvů začleněna speciální forma konstrukce, například 4-way stretch. Materiál, který se natahuje ve čtyřech směrech, zaručuje dobré padnutí a velkou volnost pohybu. O nepohodlí nemůže být řeč, takže potěšení z pohybu je výrazně větší. Sportovní běžecké kraťasy, které dokonale podporují nositele, musejí být pružné. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití strečových vláken v tkaninách. Tato praxe není mezi designéry vůbec neobvyklá. Na trhu pravděpodobně neexistují modely, které by se do značné míry nenatahovaly. Takové varianty by byly zcela nefunkční, jelikož by nemohly správně přilnout k tělu a zároveň nezpůsobovat tlak a omezení pohybu.

Sportovní běžecké kraťasy mají mnoho výhod

Zmínka o technologii a strečovém střihu nestačí. Je třeba dodat, že běžecké kraťasy se vyznačují také samotnou konstrukcí střihu. Varianty určené pro běžce obvykle nemají mnoho kapes nebo ozdob. Místem pro ukrytí drobných předmětů může být nanejvýš malá kapsička, obvykle umístěná na zadní straně na opasku. Další ozdobné prvky nejsou v případě běžeckých kraťasů nutné. Účinnosti modelu se dosahuje úpravou designu a barev. Místo pásků a regulace přezky se objevují elastické pásky a popruhy. Někdy se návrháři rozhodnou zkombinovat dva typy látek, aby ještě více zvýšili funkčnost celku. Standardem se také stává, že výrobci používají ploché švy nebo od nich zcela upouštějí. To vše má maximalizovat pohodlí při nošení a eliminovat nepohodlí.

Proč byste si ještě měli vybrat běžecké kraťasy?

Při tréninku v horkém počasí se hodí lehké oblečení, které nejen účinně odvádí vlhkost, ale také dobře větrá. Střih běžeckých kraťasů to umožňuje. Konstrukce neomezuje pohyb a zaručuje dobré proudění vzduchu a větrání. To snižuje riziko přehřátí i při intenzivních a dlouhých trénincích.