top

Běžecké kraťasy

Ideální jsou sportovní šortky na sprint a běhání. V nabídce různých výrobců si vybere každý.
143
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 143

na stránce
  1. -39%
    Spodenki biegowe Hannah Adler II - anthracite/red

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 143

na stránce

Doplňte svůj outfit běžeckými šortkami

V teplém počasí je trénink ještě zábavnější, ale efektivnější je, když zkombinujete technické tričko s běžeckými šortkami. Pouze kompletní sada vám přinese lepší výsledky. Díky střihům a materiálům speciálně upraveným pro tuto činnost jsou tyto výrobky od známých výrobců stále oblíbenější. Trénink na běh je námaha, při které tělo pracuje jinak než při horolezectví nebo trekingu. Proto by oblečení vybrané pro tento sport mělo mít trochu jiné vlastnosti. Výrobci si to dobře uvědomují a neustále vyvíjejí nové technologie, které běžce podporují.

Sportovní šortky pro výkonnostní i příležitostný běh

Milovníci zdolávání tras v rychlém tempu nemusí nutně vylévat svůj sedmý pot na silnicích. Intenzita námahy má vliv na to, jaké běžecké šortky by měl konkrétní běžec nosit. Je zřejmé, že člověk, který trénuje na maraton, bude potřebovat větší podporu než běžecký nadšenec, který se nechce účastnit závodů. V široké nabídce mnoha značek si každý běžec bez ohledu na úroveň svých zkušeností najde produkt šitý na míru svým specifickým očekáváním. Pro profesionály jsou tu vysoce výkonné běžecké šortky s vylepšenou technologií odvodu vlhkosti a prodyšností. Vlákna těchto modelů navíc často obsahují ionty stříbra, které umožňují, aby šortky zůstaly déle čerstvé. Pro varianty bohatší na technické prvky a jednodušší v tomto ohledu je společný komfort střihu.

Pohodlné běžecké šortky

Na jedné straně vysoké technické parametry, na druhé straně pohodlný střih a máme hotový recept na dokonalé běžecké šortky. Aby bylo tohoto efektu dosaženo, je do konstrukce těchto oděvů začleněna speciální forma konstrukce, například čtyřsměrný streč. Materiál, který se natahuje ve čtyřech směrech, zaručuje dobré padnutí a velkou volnost pohybu. O nepohodlí nemůže být řeč, takže potěšení z pohybu je výrazně větší. Sportovní běžecké šortky, které dokonale podporují nositele, musí být pružné. Dalším způsobem, jak toho dosáhnout, je použití strečových vláken v tkaninách. Tato praxe není mezi designéry vůbec neobvyklá. Na trhu pravděpodobně neexistují modely, které by se do značné míry nenatahovaly. Takové varianty by byly zcela nefunkční, protože by nedokázaly řádně přilnout k tělu a zároveň by nezpůsobovaly žádný tlak ani neomezovaly pohyb.

Sportovní šortky na běhání mají mnoho výhod

Zmínka o technologii a strečovém střihu nestačí. Je třeba dodat, že sportovní šortky na běhání se vyznačují také samotnou konstrukcí střihu. Varianty určené pro běžce obvykle nemají mnoho kapes nebo ozdob. Místem pro ukrytí drobných předmětů může být nanejvýš malá kapsička, obvykle umístěná na zadní straně na opasku. Další ozdobné prvky nejsou v případě běžeckých šortek nutné. Účinnosti modelu se dosahuje úpravou designu a barev. Místo řemínků a regulace přezky se objevují elastické řemínky a nohavice. Někdy se návrháři rozhodnou zkombinovat dva typy látek, aby ještě více zvýšili funkčnost celku. Standardem se také stává, že výrobci používají ploché švy nebo se od nich úplně obejdou. To vše má maximalizovat pohodlí při nošení a eliminovat nepohodlí.

Proč byste si ještě měli vybrat běžecké šortky?

Při tréninku v horkém počasí se hodí lehké oblečení, které nejen účinně odvádí vlhkost, ale také dobře větrá. Střih běžeckých šortek to umožňuje. Konstrukce neomezuje pohyb a zaručuje dobré proudění vzduchu a větrání. To snižuje riziko přehřátí i při intenzivních a dlouhých trénincích.