top

Ferratové sety

Sety Via ferrata jsou základním vybavením potřebným k lezení tohoto typu cest, lidově nazývaných železné cesty. Skládá se z přilby, postroje a výpadu s tlumičem.
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

 1. Ferratový set Ocun Via Ferrata Twist+Chest Shard Set - green
  Ferratový set Ocun Via Ferrata Twist+Chest Shard Set - green
  včetně DPH 5689 Kč
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 2. Ferratový set Ocun Via Ferrata Twist Tech Eco Captur Pro Swivel Shard Set - grey/blue

  wish list

 3. Ferratový set Ocun Via Ferrata Twist+Chest Shard Set - grey silver/green

  wish list

 4. -15%
  Ferratový set Climbing Technology Top Shell VF Kit
  Ferratový set Climbing Technology Top Shell VF Kit
  včetně DPH 5099 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6039 Kč (-15%)
  Doporučená cena výrobce 6039 Kč (-15%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 5. -15%
  Ferratový set Climbing Technology VF-Kit Classic
  Ferratový set Climbing Technology VF-Kit Classic
  včetně DPH 4629 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 5499 Kč (-15%)
  Doporučená cena výrobce 5499 Kč (-15%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 6. -5%
  Sada na via ferraty Ocun Via Ferrata Twist + Chest Set - green
  Sada na via ferraty Ocun Via Ferrata Twist + Chest Set - green
  včetně DPH 4329 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 4239 Kč (+3%)
  Doporučená cena výrobce 4590 Kč (-5%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

 7. -10%
  Sada Ocun Webee Chest Lite + Tie-In Sling - green/black
  Sada Ocun Webee Chest Lite + Tie-In Sling - green/black
  včetně DPH 1239 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1219 Kč (+2%)
  Doporučená cena výrobce 1390 Kč (-10%)
  Extra -10% s kódem CLIMB10

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

Vymazat

Ferratové sety - úvazek

Ferratové sety se skládají z úvazku, přilby a brzdy s tlumičem pádů. Brzdu nelze použít bez úvazku, je s ním nakonec spojena speciální integrovanou smyčkou se šňůrou. Ferratové úvazky se mírně liší od modelů známých z horolezectví. Především je zde důležitá jeho nízká hmotnost a malé rozměry po zabalení. Feráty často začínají v horních partiích hor, vedou po hřebeni, což znamená, že vyžadují přístup po stezce. V takových případech je rozhodující hmotnost a velikost batohu. Úspora hmotnosti byla možná díky tomu, že se upustilo od vycpávek v pase a na stehenních poutkách. Na ferátách obvykle nezatěžujeme sedací úvazek, jako je tomu někdy při lezení sportovních cest. Na jiném místě je také oko úvazku, které nespojuje pás se stehenními poutky, ale vede kousek nad pásem. Souvisí to se specifiky lezení po ferátě, taková konstrukce umožňuje správnou polohu uživatele v případě možného pádu. Horolezecké modely jsou vhodné i na feráty, vyplatí se zvážit, kde budete úvazek nejčastěji používat, a pak si vybrat model podle sebe.

Ferratové sety - přilba

Ferratové sety mají tři prvky, které by měly být neoddělitelné, a jedním z nich je horolezecká přilba. Stojí za to na ní pamatovat, protože je schopna poskytnout základní ochranu hlavy v případě nárazů shora. Na zajištěných cestách, které se nacházejí převážně v Dolomitech, je důležité počítat s možností rozpadu skály. Pokud se svým partnerem procházíte po cestě, může se volnější materiál utrhnout a přilba je nutností. Lezecké přilby se proto používají nejen pro sportovní lezení a horolezectví, ale také pro feráty. Mohou být také užitečné v případě náhodného kontaktu se skálou. Lezecké přilby jsou k dispozici v různých velikostech, z nichž nejmenší vyhovují osobám s menším obvodem hlavy, ženám a dětem. Za zmínku stojí také design a materiály přileb.

Ferratové sety - brzda s tlumičem pádů

Nesmíme zapomenout na prvek, který je s lezením na ferátě spojován nejvíce, tedy brzda s tlumičem pádů. Obchod 8a.cz nabízí především modely dvou oblíbených značek - Climbing Technology a Ocun. Každá brzda se skládá ze dvou elastických ramen zakončených automatickými karabinami, tlumiče pádů ve speciálním pouzdře a smyčky pro připevnění šňůry k úvazku. Ramena jsou dostatečně dlouhá a díky jejich pružnosti je přepínání mezi po sobě jdoucími úseky ocelového lana pohodlné a rychlé. Když připneme karabiny do úvazku, jsou ramena ve správné výšce, takže nepřekážejí při chůzi. Karabiny mají automatické zámky, které snižují riziko náhodného otevření. Nemusíte také ztrácet čas otáčením zámku. Tlumič pádů je vyroben z prošité pásky, která se při pádu roztrhne a zmírní případný pád. Celek je uložen ve speciálním obalu.