top

Turistické hrnky

Turistické hrnky jsou nezbytnou součástí výbavy každého praktického horského turisty a fanouška kempování. V naší nabídce najdete jak klasický, odolný kovový turistický hrnek, tak kompaktní, skládací model. Podívejte se na hrnky pro pěší turistiku a vychutnejte si horkou kávu, čaj nebo studený nápoj, kdykoli budete mít chuť!
47
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

47 položek

na stránce
 1. -10%
  Sada nádobí MSR 2 Person Mess Kit

  wish list

 2. -19%
  Kuchyňská sada MSR Trail Lite Solo

  wish list

 3. -10%
  Hrnek Primus 4 Season Mug 0.3 L

  wish list

 4. Hrnek Robens Titanium Mug

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

47 položek

na stránce

Turistické hrnky - nezbytná součást horské turistiky a táboření v přírodě

Prvky turistické kuchyně se musí vyznačovat lehkostí a odolností. Takové jsou hrnky, které najdete v nabídce našeho obchodu. Díky tomu budete moci naplnit batoh veškerým potřebným expedičním vybavením a užívat si pohodlí při jeho přenášení. Mít hrnek se ukáže být stejně praktické na jednodenním výletě jako na několikatýdenním treku. Můžete z něj pít horkou kávu nebo čaj a také si zchladit tělo osvěžující vodou. Turistické hrnky, které najdete na našich webových stránkách, jsou vyrobeny z odolných materiálů. Vybírat můžete z klasických ocelových, hliníkových a lehkých odolných plastových modelů. Díky tomu se nemusíte bát, že by se snadno poškodily, takže najdou své místo v každém turistickém batohu.

Jaký cestovní hrnek si vybrat?

Nejklasičtější volbou jsou kovové cestovní hrnky. Nejčastěji se vyrábějí z nerezové oceli. Tento materiál sice není nejlehčí, ale poskytuje velmi vysokou odolnost a všestrannost. Kovový turistický hrnek je nejčastěji vybaven očkem nebo sklopnými držadly, takže v batohu zabere mnohem méně místa. Většinu hrnků vyrobených z oceli lze na krátkou chvíli postavit na turistický hořák, aby se nápoj ohřál. Modely s větší kapacitou budou dobře fungovat i jako meniskus. Druhým typem turistických hrnků jsou hrnky vyrobené z různých druhů plastu. Jejich největší výhodou je jistě velmi nízká hmotnost. Díky tomu umožňují dodatečně snížit hmotnost batohu, což je důležité zejména při dlouhých pěších túrách. Velmi oblíbené jsou kompletní sady turistických hrnků z plastu, které jsou ideální pro výlety s větší skupinou lidí. Tyto hrnky mají často místo uší pěnové objímky, které chrání před náhodným popálením a zároveň izolují nápoj.

Skládací cestovní hrnky - pohodlné na přepravu

Kromě pevných konstrukcí z oceli nebo plastu najdete v nabídce také flexibilní modely. 8a.cz najdete také flexibilní modely. Skládací turistické kelímky se pohodlněji přepravují, a šetří tak místo v batohu nebo brašně na kolo. Tyto modely jsou vyrobeny z materiálů, které neobsahují škodlivé chemické látky BPA a ftaláty, takže se nemusíte obávat o své zdraví. Výrobci jako Sea To Summit, Robens, Light My Fire a další vyrábějí své skládací hrnky obvykle ze silikonu. Odolává vysokým teplotám, takže se nemusíte obávat, že by se jejich vlivem rozleptal. Vlastnictvím turistického hrnku získáte nezávislost na cestování v přírodě.

Turistický hrnek - to je také izolace

Velmi dobrým řešením jsou turistické hrnky, které dlouhodobě udržují tepelné vlastnosti tekutin. Díky tomu se nemusíte bát, že když si ráno sednete ke sporáku, bude vaše káva za chvíli studená, a tudíž nedobrá. Také v létě se tato funkce cestovního hrnku ukazuje jako praktická. Udržuje vodu nebo perlivé nápoje příjemně chladné po delší dobu. Pokud si hrnek vezmete na horskou túru nebo kempování, bude mít vaše výbava mimořádně univerzální design.

Turistické hrnky jsou nezbytným doplňkem pro kempování a horskou turistiku

Při horských túrách nebo rodinném kempování si můžete pořídit jeden hrnek nebo sadu hrnků, které vám zajistí pohodlí. Díky propracovanému designu těchto modelů si nemusíte brát z domova klasické keramické hrnky, které jsou těžké a příliš choulostivé pro venkovní podmínky. Na své si tak přijde každý milovník outdoorových aktivit, ať už se věnuje pěší turistice, cyklistice nebo kanoistice. Nabízíme široký výběr modelů předních outdoorových značek. Turistické hrnky Primus nebo Robens hrnky se vyznačují vysokou spolehlivostí a skvělým výkonem. Když se vydáte do hor nebo na kempování, nesmíte zapomenout na svůj turistický hrnek, který vám poskytne vysokou funkčnost při každé snídani, obědě nebo večeři v přírodě.