top

Vložky do bot

Vložky do bot jsou důležitou, ale zvenčí neviditelnou součástí. Umožní vám pohodlí při dlouhých procházkách po horských stezkách, výstupech na vrcholy a trekingu v méně náročném terénu. V naší nabídce najdete stabilní vložky do trekingové obuvi, dokonale odpružené modely do sportovní obuvi a pohodlné vložky pro každodenní použití.
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Vložky do bot Inov-8 Boomerang Footbed

  wish list

 2. -50%
  Vložky do bot Hanwag Leather Footbed

  wish list

 3. -30%
  Vložky do bot Zamberlan Cushion Soft

  wish list

 4. -29%
  Vložky do bot SuperFeet Run Comfort Thin

  wish list

 5. -30%
  Vložka do bot SuperFeet Run Comfort Max

  wish list

 6. -27%
  Vložky do bot SuperFeet Run Pain Relief

  wish list

 7. -15%
  Vložky do bot Hanwag Footbed Comfort Plus

  wish list

 8. -10%
  Vložky do bot Grangers G10 Memory+

  wish list

 9. -10%
  Vložky do bot Grangers G30 Stability

  wish list

 10. -10%
  Vložky do bot Grangers G20 Trek

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

na stránce
Vymazat

Vložky do bot - nezbytná součást bot

Vložky do bot jsou nesmírně důležitým konstrukčním prvkem každé boty. Jsou v neustálém kontaktu s chodidlem, a proto jsou přímo zodpovědné za zajištění vhodných podmínek při fyzické aktivitě. Jaké podmínky musejí splňovat dobré vložky do trekové nebo sportovní obuvi? Za prvé by měly účinně odvádět vlhkost od nohy. K tomu přispívají rychleschnoucí materiály a vhodné uspořádání vrstev. Za druhé, vložky do bot musejí poskytovat dostatečnou oporu klenbě nohy nebo stabilizovat patu. U vysoce kvalitních vložek je to zajištěno správně profilovaným tvarem. Díky správné podpoře se noha méně unaví a je méně náchylná ke zranění, a to i při překonávání velmi dlouhých vzdáleností. Za třetí, vložky do trekové obuvi a běžecké obuvi by měly poskytovat dostatečné tlumení. Při každém kroku se noha tvrdě dotkne země. Dobré vložky účinně tlumí značnou část nárazů a chrání nejen chodidlo, ale i koleno před nadměrnou zátěží.

Konstrukce vložek do bot

Vložky do bot se mohou značně lišit v závislosti na jejich zamýšleném použití. Většina modelů se vyznačuje vícevrstvou strukturou. Díky použití několika materiálů se celá konstrukce pohodlně používá. Svrchní vrstva, která je v kontaktu s chodidlem, je obvykle z materiálu, který se vyznačuje vysokou odolností a účinně odvádí vlhkost. To je důležité zejména v případě vložek do sportovních bot, včetně pánských trailových bot. V trekových botách se často používají kožené vložky do bot, které jsou skvělé pro klasické modely. Pod první vrstvou je obvykle tlumicí materiál. Obvykle se jedná o speciální pěnu, která dokonale tlumí nárazy a zajišťuje měkkost každého kroku. Vložky do bot se starají nejen o naše pohodlí, ale také zabraňují nepříjemným pachům tím, že rychle absorbují a odvádějí vlhkost a brání rychlému množení bakterií. Jejich výhody jistě ocení příznivci aktivního trávení volného času.

Vložky do trekových bot a další

V našem obchodě nabízíme široký výběr modelů. Četné vložky do trekových bot vám umožní optimálně je přizpůsobit vaší obuvi. Vložky do sportovní obuvi, často používané jako běžecké vložky, jsou velmi oblíbené. Profesionální značky jako Zamberlan, Hanwag nebo Grangers zaručují nejvyšší kvalitu a maximální propracovanost konstrukce. Je třeba mít na paměti, že i v těch nejlepších botách bychom měli čas od času vyměnit vložky. S přibývajícími kilometry se pěna v nich stlačuje, a tím se snižuje tlumení. Nové vložky do bot vám dodají pocit, jako byste nosili úplně nové boty, a pohodlí se vrátí na původní úroveň.