top

Trekingové hole

Trekingové hole jsou nepostradatelnou pomůckou, která vám usnadní každý trek. Odlehčují páteři a zvyšují bezpečnost díky možnosti opory a lepší stabilizace na obtížných úsecích. Nabízíme široký sortiment trekingových holí špičkových horských značek.
163
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-53 z 163

na stránce
 1. -20%
  Trekingové hole Fjord Nansen Niva - total eclipse

  wish list

 2. -20%
  Trekingové hole Gabel Fusion Wired

  wish list

 3. -31%
  Trekingové hole Gabel Mont Blanc Lite - red

  wish list

 4. -20%
  Trekingové hole Climbing Technology Alta Via

  wish list

 5. -27%
  Trekingové hole Robens Ambleside C66

  wish list

 6. -27%
  Trekingové hole Robens Keswick T6

  wish list

 7. -20%
  Trekingové hole Black Diamond Trail PRO - fire red

  wish list

 8. -20%
  Hole Black Diamond Trail PRO Shock - granite

  wish list

 9. -20%
  Hole Black Diamond Trail PRO Shock dámské - lake

  wish list

 10. -34%
  Trekingové hole Black Diamond Trail - picante

  wish list

 11. -20%
  Trekingové hole Gabel Fusion Cork-Tech

  wish list

 12. -22%
  Hole Kohla Easy Tramper - white/black

  wish list

 13. -22%
  Hole Kohla Evolution Emotion Pro - white/silver

  wish list

 14. -22%
  Hole Kohla Peak Alpine - white/green/black

  wish list

 15. -22%
  Hole Kohla Peak Alpine - white/silver/black

  wish list

 16. -12%
  Lyžařské Hole Black Diamond Whippet Pole

  wish list

 17. -30%
  Skládací hole Black Diamond Distance Z

  wish list

 18. -32%
  Skládací hole Black Diamond Alpine Carbon Z Trekking

  wish list

 19. -20%
  Trekingové hole Black Diamond Alpine FLZ

  wish list

 20. -22%
  Hole Kohla Easy Tramper Pro - black/white

  wish list

 21. -20%
  Trekové hole Grivel Trail Three
  Trekové hole Grivel Trail Three
  2 159 Kč 2 699 Kč

  wish list

 22. -20%
  Hliníkové hole Grivel Trail Vario

  wish list

 23. -20%
  Hliníkové hole Fizan Explorer - blue

  wish list

 24. -20%
  Hliníkové hole Fizan Compact - green

  wish list

 25. -20%
  Trekingové hole Fizan Elbrus - red

  wish list

 26. -20%
  Trekingové hole Fizan Trek - yellow

  wish list

 27. -20%
  Dětské Hole Black Diamond First Strike - blue

  wish list

 28. -20%
  Hliníkové hole Fizan R-Evolution Pro

  wish list

 29. -20%
  Hliníkové hole Fizan Speed - blue

  wish list

 30. -20%
  Vycházková hůl Fizan Classic

  wish list

 31. -20%
  Hliníkové hole Fizan Lhotse - green

  wish list

 32. -20%
  Hliníkové hole Fizan Explorer - red

  wish list

 33. -21%
  Hliníkové hole Fizan R-Evolution - blue

  wish list

 34. -20%
  Hliníkové hole Fizan Voyager - blue

  wish list

 35. -20%
  Hliníkové hole Fizan Adventure Cork

  wish list

 36. -10%
  Běžecké hole Gipron Mont Blanc Alu

  wish list

 37. -13%
  Hole pro běžce Gipron Mont Blanc Carbon 4

  wish list

 38. -34%
  Trekingové hole Gabel Multigrip Carbon F.L.

  wish list

 39. -20%
  Hole Gabel XTR Carbon EF
  Hole Gabel XTR Carbon EF
  1 635 Kč 2 044 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-53 z 163

na stránce

Trekingové hole - ideální pro milovníky dlouhých treků

Nedávno byly trekingové hole na turistických stezkách a v horách velmi vzácným jevem. Častěji se používala náhodná hůl nebo improvizovaná vycházková hůl jako opora. Dnes už nepřekvapí charakteristický pohled na turistu s těžkým batohem, který se podpírá trekingovými holemi Rychlá obliba tohoto zařízení je dána jeho četnými výhodami. Trekingové hole především zajišťují větší stabilitu při chůzi s velkým turistický batoh Možnost podepřít se v případě klopýtnutí nebo pro dodatečné jištění na obtížnějších úsecích stezky vám umožní tyto úseky absolvovat bezpečněji. Kromě toho používání holí pomáhá částečně odlehčit kolenům Část tlaku se přenáší na ramena. To je obzvláště patrné při sjezdech, kde jsou síly působící na nohy velmi vysoké a jakýkoli způsob jejich snížení zajistí větší pohodlí.

Moderní trekingové hole

Trekingové hole, které jsou dnes na trhu k dostání, mají velmi rozmanité provedení. Každý z těchto drobných prvků bude důležitý při chůzi po horských stezkách. Použité materiály, typ rukojetí nebo typ zámku mají vliv jak na pohodlí při používání, tak na tuhost a odolnost holí. V našem obchodě se snažíme poskytovat maximálně pestrou nabídku, abychom uspokojili požadavky všech uživatelů. Pro začátečníky nabízíme široký výběr základních modelů, které jsou ideální pro pěší túry a kratší trekingové výpravy. Pro profesionály jsme připravili špičkové trekingové hole nejznámějších outdoorových značek, které jsou ideální pro ty nejextrémnější výpravy. Obchod nabízí také ultralehké běžkařské hole, které se používají při rychlém zdolávání horských tras.

Materiály používané při výrobě trekingových holí

Ve většině případů jsou trekingové hole vyrobeny z hliníku. Tento materiál se vyznačuje optimálními vlastnostmi. Relativně nízká hmotnost znamená, že hole nezatěžují ruce a nepřetěžují batoh při přepravě. Vysoce kvalitní hliník používaný předními outdoorovými značkami se navíc vyznačuje vysokou odolností. Díky tomu je ideální pro překonání mnoha kilometrů trasy. Nejlehčí hole pro milovníky trekingu jsou vyrobeny z uhlíkových vláken Tento moderní materiál je ultralehký a má požadovanou tuhost. Karbonové trekové hole jsou obvykle špičkovými modely v kolekcích jednotlivých výrobců. Tento materiál se také často používá u běžeckých holí, kde je důležitý každý gram.

Nastavitelné trekingové hole do hor - typy zámků

Většina trekových holí je vybavena možností nastavení výšky Díky tomu si můžete nastavit jejich délku v závislosti na terénu, po kterém chodíte. Ve strmých stoupáních je lze rychle zkrátit. Při delších sestupech se snáze opřete o trochu delší trekové hole. Je také možné nastavit různé výšky při jízdě po svahu. Na trhu jsou k dispozici dvě hlavní řešení pro uzamykání délky tyčí - vnější systémy a vnitřní otočné zámky.

Hole s vnějším zajišťovacím systémem jsou obvykle vybaveny snadno použitelnou pákou, která po utažení drží segmenty tyče pevně na místě. Nejznámějším systémem je Black Diamond FlickLock. Trekingové hole, které jsou jím vybaveny, jsou oceňovány pro svou vysokou spolehlivost za všech povětrnostních podmínek. Umožňuje také snadné ovládání i v rukavicích. vnitřní uzamykací systém je na první pohled neviditelný. Celý systém je totiž umístěn uvnitř sloupu. Po řádném utažení dvou segmentů se na místě uzamkne speciální zajišťovací kolík. Jedním z takových řešení je uzamykací systém Flexy vyvinutý společností Fizan.

Skládací trekingové hole s pevnou délkou

Nejlehčí modely trekových holí se vyrábějí v několika specifických výškách. Odstraněním systémů pro nastavení délky je dosaženo velmi vysoké tuhosti a minimální hmotnosti celé konstrukce. Takto se vyrábí většina horských běžeckých holí. Přestože není možné nastavit výšku, lze tyto trekové hole složit pro přepravu. Díky možnosti rozložit je na 3 nebo 4 krátké segmenty je lze snadno přenášet v malém běžeckém batohu nebo je dokonce umístit do většího trekingového modelu. Segmenty jsou navzájem propojeny kabelem, stejně jako u lavinových sond nebo stanových rámů. Nejznámějším skládacím systémem tohoto typu je Z-Pole amerického výrobce Black Diamond.

Záleží i na menších prvcích

Při výběru správného modelu se vyplatí věnovat pozornost tomu, jakými rukojeťmi jsou dané trekové hole vybaveny Z velké části se podílejí na komfortu používání a umožňují ujet desítky kilometrů bez šití. Vhodně profilované rukojeti jsou vyrobeny z korku, pryže nebo speciálních materiálů, které zajišťují vysokou přilnavost a jistotu za všech okolností. Velmi důležitý je také typ koncovek, kterými jsou trekové hole vybaveny. V závislosti na modelu umožňují použití desek v tyčích. Malé jsou vhodné pro teplejší část roku, zatímco pro prudký sníh bude nutné instalovat desky s větším průměrem. Trvanlivost hrotů ovlivňuje také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Základní modely mají ocelový hrot. pokročilejší trekové hole mají extrémně odolný vidlicový hrot, který se vyznačuje velmi vysokou odolností.

Horské trekingové hole mnoha známých značek na jednom místě - pouze v 8a.cz

V našem obchodě najdete široký výběr trekingových bot od nejlepších výrobců. Značky jako Black Diamond, Masters, Fizan, Fjord Nansen, Robens, Kohla, Grivel nebo Gabel jsou dobře známé všem milovníkům nejen horské turistiky. Výrobci specializující se na výrobu horského a turistického vybavení jsou zárukou vysoké kvality zpracování a spolehlivosti na cestách. Trekingové hole však nejsou všechno. Nabídku skvěle doplňuje veškeré příslušenství potřebné k holím, jako jsou zimní a letní talířky, gumové hroty nebo náhradní vidlicové hlavice. To vše najdete v horském obchodě 8a.cz.