top

Trekingové hole

Trekingové hole jsou nepostradatelnou pomůckou, která vám usnadní každý trek. Odlehčují páteři a zvyšují bezpečnost díky možnosti opory a lepší stabilizace na obtížných úsecích. Nabízíme široký sortiment trekingových holí špičkových horských značek.
Zobrazení Mřížka Seznam

197 výrobky

na stránce
 1. -17%
  Trekingové hole Fjord Nansen Niva - total eclipse

  wish list

 2. -30%
  Trekingové hole Gabel Fusion Wired

  wish list

 3. -30%
  Trekingové hole Gabel Mont Blanc Lite - red

  wish list

 4. -30%
  Hole Gabel Mont Blanc Lite - black

  wish list

 5. -30%
  Hole Gabel Cilaos Lite - lime

  wish list

 6. -10%
  Trekingové hole Climbing Technology Alta Via

  wish list

 7. -10%
  Trekingové hole Robens Ambleside C66

  wish list

 8. -10%
  Trekingové hole Robens Grasmere T7

  wish list

 9. -10%
  Trekingové hole Robens Keswick T6
  Trekingové hole Robens Keswick T6
  1 080 Kč 1 200 Kč

  wish list

 10. -37%
  Trekingové hole Black Diamond Trail PRO - fire red

  wish list

 11. -40%
  Hole Black Diamond Trail PRO Shock - granite

  wish list

 12. -37%
  Hole Black Diamond Trail PRO Shock dámské - lake

  wish list

 13. -20%
  Trekingové hole Black Diamond Trail - picante

  wish list

 14. -27%
  Trekingové hole Gabel FR-5 FL Lite XTL

  wish list

 15. -30%
  Trekingové hole Gabel Fusion Cork-Tech

  wish list

 16. -30%
  Skládací hole Black Diamond Distance Z

  wish list

 17. -20%
  Skládací hole Black Diamond Alpine Carbon Z Trekking

  wish list

 18. -20%
  Trekingové hole Black Diamond Alpine FLZ

  wish list

 19. -12%
  Trekové hole Grivel Trail Three
  Trekové hole Grivel Trail Three
  2 375 Kč 2 699 Kč

  wish list

 20. -25%
  Karbonové hole Rockland Rapid Carbo

  wish list

 21. -10%
  Hliníkové hole Fizan Compact - green

  wish list

 22. -28%
  Trekingové hole Fizan Elbrus - red

  wish list

 23. -15%
  Dětské Hole Black Diamond First Strike - blue

  wish list

 24. -25%
  Hliníkové hole Fizan R-Evolution - yellow

  wish list

 25. -25%
  Hliníkové hole Fizan Lhotse - green

  wish list

 26. -30%
  Hliníkové hole Fizan Explorer - red

  wish list

 27. -30%
  Hliníkové hole Fizan Adventure Cork

  wish list

 28. -15%
  Trekingové hole Black Diamond Trail - granite

  wish list

 29. -22%
  Hole pro běžce Gipron Mont Blanc Carbon 4

  wish list

 30. -32%
  Hole Gabel XTR Carbon EF
  Hole Gabel XTR Carbon EF
  1 498 Kč 2 204 Kč

  wish list

 31. -32%
  Hole Gabel Mont Blanc Tour - moss

  wish list

 32. -30%
  Hole Gabel Mont Blanc 4.0 - green

  wish list

 33. -32%
  Hliníkové hole Gabel XTR Alu EF
  Hliníkové hole Gabel XTR Alu EF
  1 177 Kč 1 732 Kč

  wish list

 34. -25%
  Trekingové hole Fizan Aria Alu - carbon

  wish list

 35. -30%
  Hole Gabel Escape Carbon XT Tour A.I.

  wish list

 36. -30%
  Dámské hole Gabel Escape Carbon Lite Tour A.I.

  wish list

 37. -25%
  Běžecké hole Dynafit Vert Pro Pole - black/cactus

  wish list

 38. -25%
  Hole Komperdell Carbon FXP.4 Approach Vario

  wish list

 39. -25%
  Hole Komperdell .FXP Trail
  Hole Komperdell .FXP Trail
  2 571 Kč 3 429 Kč

  wish list

 40. -32%
  Hole Komperdell Carbon C3 Pro
  Hole Komperdell Carbon C3 Pro
  2 497 Kč 3 673 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

197 výrobky

na stránce
Vymazat

Trekingové hole - ideální pro milovníky dlouhých treků

Nedávno byly trekingové hole na turistických stezkách a v horách velmi vzácným jevem. Častěji se používala náhodná hůl nebo improvizovaná vycházková hůl jako opora. Dnes už nepřekvapí charakteristický pohled na turistu s těžkým batohem, který se podpírá trekingovými holemi. Rychlá obliba tohoto vybavení je dána jeho četnými výhodami. Trekingové hole především zajišťují větší stabilitu při chůzi s velkým turistickým batohem. Možnost podepřít se v případě klopýtnutí nebo pro dodatečné jištění na obtížnějších úsecích stezky vám umožní tyto úseky absolvovat bezpečněji. Kromě toho používání holí pomáhá částečně odlehčit kolenům. Část tlaku se přenáší na ramena. To je obzvláště patrné při sestupech, kde jsou síly působící na nohy velmi vysoké a jakýkoli způsob jejich snížení zajistí větší pohodlí.

Moderní trekingové hole

Trekingové hole, které jsou dnes na trhu k dostání, mají velmi rozmanité provedení. Každý z těchto drobných prvků bude důležitý při chůzi po horských stezkách. Použité materiály, typ rukojetí nebo typ zámku mají vliv jak na pohodlí při používání, tak na tuhost a odolnost holí. V našem obchodě se snažíme poskytovat maximálně pestrou nabídku, abychom uspokojili požadavky všech uživatelů. Pro začátečníky nabízíme široký výběr základních modelů, které jsou ideální pro pěší túry a kratší trekingové výpravy. Pro profesionály jsme připravili špičkové trekingové hole nejznámějších outdoorových značek, které jsou ideální pro ty nejextrémnější výpravy. Obchod nabízí také ultralehké běžecké hole, které se používají při rychlém zdolávání horských tras.

Materiály používané při výrobě trekingových holí

Ve většině případů jsou trekingové hole vyrobeny z hliníku. Tento materiál se vyznačuje optimálními vlastnostmi. Relativně nízká hmotnost znamená, že hole nezatěžují ruce a nepřetěžují batoh při přepravě. Vysoce kvalitní hliník používaný předními outdoorovými značkami se navíc vyznačuje vysokou odolností. Díky tomu je ideální pro překonání mnoha kilometrů trasy. Nejlehčí hole pro milovníky trekingu jsou vyrobeny z uhlíkových vláken. Tento moderní materiál je ultralehký a má požadovanou tuhost. Karbonové trekingové hole jsou obvykle špičkovými modely v kolekcích jednotlivých výrobců. Tento materiál se také často používá u běžeckých holí, kde je důležitý každý gram.

Nastavitelné trekingové hole do hor - typy zámků

Většina trekingových holí je vybavena možností nastavení výšky. Díky tomu si můžete nastavit jejich délku v závislosti na terénu, po kterém chodíte. Ve strmých stoupáních je lze rychle zkrátit. Při delších sestupech se snáze opřete o trochu delší trekingové hole. Je také možné nastavit různé výšky při traverzování svahu. Na trhu jsou k dispozici dvě hlavní řešení pro uzamykání délky holí - vnější systémy a vnitřní otočné zámky.

Hole s vnějším uzamykacím systémem jsou obvykle vybaveny snadno použitelnou pákou, která po utažení drží segmenty hole pevně na místě. Nejznámějším systémem je Black Diamond FlickLock. Trekingové hole, které jsou jím vybaveny, jsou oceňovány pro svou vysokou spolehlivost za všech povětrnostních podmínek. Umožňuje také snadné ovládání i v rukavicích. Vnitřní uzamykací systém je na první pohled neviditelný. Celý systém je totiž umístěn uvnitř hole. Po řádném utažení dvou segmentů se na místě uzamkne speciální zajišťovací kolík. Jedním z takových řešení je Flexy Locking System vyvinutý společností Fizan.

Skládací trekingové hole s pevnou délkou

Nejlehčí modely trekingových holí se vyrábějí v několika specifických výškách. Odstraněním systémů pro nastavení délky je dosaženo velmi vysoké tuhosti a minimální hmotnosti celé konstrukce. Nejčastěji se tímto způsobem vyrábí hůlky na horské běhání. Přestože není možné nastavit výšku, lze tyto trekingové hole složit pro transport. Díky možnosti rozložit je na 3 nebo 4 krátké segmenty je lze snadno přenášet v malém běžeckém batohu nebo je dokonce umístit do většího trekingového modelu. Segmenty jsou navzájem propojeny kabelem, stejně jako u lavinových sond nebo stanových rámů. Nejznámějším skládacím systémem tohoto typu je Z-Pole amerického výrobce Black Diamond.

Důležité jsou také menší prvky

Při výběru správného modelu se vyplatí věnovat pozornost tomu, jakými rukojeťmi jsou dané trekingové hole vybaveny. Z velké části se podílejí na komfortu používání a umožňují překonat desítky kilometrů bez puchýřů. Vhodně profilované rukojeti jsou vyrobeny z korku, pryže nebo speciálních materiálů, které zajišťují vysokou přilnavost a jistotu za všech okolností. Velmi důležitý je také typ koncovek, kterými jsou trekingové hole vybaveny. V závislosti na modelu umožňují použití talířků v holích. Malé jsou vhodné pro teplejší část roku, zatímco pro hluboký sníh bude nutné instalovat talířky s větším průměrem. Trvanlivost hrotů ovlivňuje také materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Základní modely mají ocelový hrot. Pokročilejší trekingové hole mají extrémně odolný vidiový hrot, který se vyznačuje velmi vysokou odolností.

Horské trekingové hole mnoha známých značek na jednom místě - pouze na 8a.cz

V našem obchodě najdete široký výběr trekingových holí od nejlepších výrobců. Značky jako Black Diamond, Masters, Fizan, Fjord Nansen, Robens, Kohla, Grivel nebo Gabel jsou dobře známé všem milovníkům nejen horské turistiky. Výrobci specializující se na výrobu horského a turistického vybavení jsou zárukou vysoké kvality zpracování a spolehlivosti na cestách. Trekingové hole však nejsou všechno. Nabídku skvěle doplňuje veškeré příslušenství potřebné k holím, jako jsou zimní a letní talířky, gumové „botičky“ nebo náhradní vidiové hroty. To vše najdete v outdoorovém obchodě 8a.cz.