top

Pánské návleky – ochrana na boty

Stuptuty, tedy praktické chrániče obuvi, jsou nepostradatelným doplňkem turistů a sportovců. Zabraňují vniknutí sněhu, písku nebo kamínků dovnitř bot, takže turistika a běh jsou pohodlnější. V naší nabídce najdete trekingové, horské i běžecké modely.
43
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

43 položek

na stránce
 1. -5%
  Návleky Fjallraven Singi Gaiters - dark olive

  wish list

 2. -5%
  Návleky Fjallraven Singi Gaiters - black

  wish list

 3. -20%
  Návleky Kohla Easy Fix Light - red/blue

  wish list

 4. -5%
  Návleky Tatonka Gaiter 420 HD Short - red

  wish list

 5. -10%
  Návleky Salewa Hiking Gaiter - navy

  wish list

 6. -5%
  Návleky Salewa Hiking Gaiter - black

  wish list

 7. -10%
  Návleky Extremities Novagaiter GTX - black

  wish list

 8. -10%
  Návleky Black Diamond Frontpoint GTX - black

  wish list

 9. -5%
  Návleky Salewa Approach Gaiter - black

  wish list

 10. -5%
  Návleky Salewa Trekking Gaiter - black

  wish list

 11. -5%
  Návleky Salewa Junior Gaiter - black

  wish list

 12. -5%
  Návleky Black Diamond Alpine GTX - black

  wish list

 13. -5%
  Návleky Black Diamond Cirque - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

43 položek

na stránce

Co jsou to bodyguardi?

Chrániče jsou chrániče bot, které zabraňují vniknutí vody, bláta, sněhu nebo drobných kamínků dovnitř. Jsou užitečné zejména při chůzi po stezkách a cestách v zimních podmínkách, ale i v dešti nebo blátě. Stupata jsou nepostradatelným doplňkem každého milovníka hor, který se vydává do náročnějšího terénu. Budou se vám hodit na dlouhém treku, při brodění se sněhovými závějemi, při vysokohorském lezení a v mnoha dalších situacích. Chrániče lze nosit na vysokých i nízkých botách. Modely nejoblíbenějších značek, jako jsou Chrániče Black Diamond, zajistí vysokou spolehlivost v horských podmínkách.

Konstrukce chráničů bot

Ačkoli všechny chrániče plní podobnou funkci, jejich konstrukce se může výrazně lišit. Většinou se jedná o jednoduše nastříhaný kus materiálu, který se omotá kolem nohy nad botou. Existují různé způsoby upevnění Nejrychlejším řešením je suchý zip, který umožňuje jejich okamžité nasazení a sundání. Pokud však chcete, aby vám dokonale padla, zvažte modely se zipem. Většina z nich má na přední straně háček pro připevnění ke tkaničkám a na spodní straně nastavitelný pásek nebo šňůrku pro správnou ochranu obuvi. Ty zabraňují vyhrnování botiček. Je velmi důležité, aby okraje chráničů takto přiléhaly k horní části. Pak se pod materiál nedostane sníh ani bláto. Horní okraj botiček je obvykle pružný nebo má nastavitelný pásek, který zabraňuje sklouznutí botiček během aktivity.

Při výrobě chráničů bot se používá mnoho tkanin. V přechodných ročních obdobích se nejlépe osvědčují voděodolné chrániče Ty jsou často vybaveny membránou GORE-TEX®. Díky tomu poskytují vynikající ochranu před vodou, která se snaží dostat do bot. Ochranná obuv bez membrány je ideální do zimních podmínek a poskytuje účinnou ochranu proti sněhu. Trekingové chrániče jsou často vyrobeny z vysoce odolného nylonu, který je optimální pro dlouhé túry po horských stezkách nebo lezení v náročných podmínkách. Vydrží mnoho kilometrů pěší turistiky v drsných podmínkách. Zimní chrániče mají obvykle dodatečné výztuhy, které je účinně chrání před náhodným pořezáním kramfleky. Nejtenčí chrániče jsou modely pro běžeckou obuv. Nabízejí velmi vysokou prodyšnost, která je nezbytná pro zachování maximálního pohodlí nohou při intenzivní námaze.

Jaké jsou různé typy osobních strážců?

Trekingové chrániče se těší největší oblibě. Jsou připraveny s ohledem na dlouhé treky a vyznačují se velmi vysokou odolností. Nejvyšším modelem jsou chrániče horských bot. Chrání nejen před sněhem, ale také před rychlým ochlazením nohou. Nejlehčí chrániče běžecké obuvi se s oblibou nosí při rychlém běhu na běžkách. Jsou poměrně krátké, protože jejich hlavním úkolem je chránit boty před drobnými kamínky a pískem, které do nich padají. Jsou ideální pro běh po horských stezkách nebo v lesním či písčitém terénu. Mezi ně patří mimo jiné bodyguardi Salomon.

Jak si vybrat jehlový podpatek?

Při výběru neoprénu bychom se měli řídit především jeho účelem. Pokud se v nich chystáme běhat nebo se rychle pohybovat po stezkách, nejlepší budou krátké ochranné boty z tenkého materiálu, které zajistí odpovídající úroveň prodyšnosti. Budou také velmi lehké, aniž by příliš zatěžovaly vaše nohy. Pokud se chystáme na dlouhou túru po horských stezkách, vysoké trekové chrániče budou nepostradatelné. Modely z pevného nylonu se vyznačují maximální odolností a nezklamou ani po mnoha kilometrech strávených na trase. Ujistěte se, že jste si vybrali správnou velikost trekingových bot pro svou obuv. Aby mohly plnit svou funkci, musí dobře dodržovat horní část.

Výrobky špičkových značek v obchodě 8a.cz

Obchod 8a.cz má široký výběr známých značek: Salewa, Berghaus, Black Diamond, The North Face, Salomon a mnoho dalších. Naše chrániče obuvi jsou vhodné pro vysokohorskou, trekingovou, turistickou a dokonce i běžeckou obuv Trekingové chrániče jsou dokonalou ochranou proti dešti, sněhu a blátu a jsou vhodné do nepříznivých terénních podmínek. Jsou ideální na zasněžené horské stezky nebo blátivé a kamenité cesty. Kvalitní chrániče bot jsou nezbytným doplňkem výbavy každého milovníka trekkingu nebo horolezectví.