top

Vybavení na ferraty

Via Ferrata je oblíbený druh horolezectví, který spočívá v překonávání cest, jež byly dříve zajištěny ocelovými lany. Tato forma lezení vyžaduje nejen praktickou přípravu, ale také vlastnictví vhodného vybavení.
253
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 253

na stránce
 1. -3%
  Tlumič pádu Salewa Ergo Core - silver/royal blue

  wish list

 2. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 3. -11%
  Dámský horolezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 4. -14%
  Nástupovky Scarpa Gecko - taupe/mango

  wish list

 5. -22%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 6. -10%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito GTX - shark/azure

  wish list

 7. -14%
  Smyčka Via Ferrata Ocun Captur Pro - red

  wish list

 8. -15%
  Dámské boty Hanwag Makra Light GTX - bluegreen/black

  wish list

 9. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 10. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 11. -16%
  Boty Hanwag Ferrata Light Low GTX - asphalt/black

  wish list

 12. -17%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - rust

  wish list

 13. -15%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - green

  wish list

 14. -12%
  Nástupové boty La Sportiva TX2 Evo - black/yellow

  wish list

 15. -21%
  Smyčka via ferrata Edelrid Cable Kit Lite - oasis

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 253

na stránce

Vybavení pro via ferraty pro každého

Trasy ferraty představují zvláštní způsob pohybu v horách. Speciálně upravené stezky jsou řádně zajištěny dobře ukotvenými ocelovými lany. Díky speciálnímu vybavení je můžete použít k jištění v případě pádu. V sortimentu našeho horského obchodu 8a.cz náš horský obchod nabízí veškeré vybavení potřebné pro tento sport. Nabízíme profesionální lezecké úvazky, sedací úvazky, lezecké karabiny a rukavice. Nesmírně důležitou součástí vybavení při každé horolezecké aktivitě je přilba. Lezecká přilba dokáže ochránit naši hlavu před zraněním a zajistit bezpečnost při lezení. V našem internetovém obchodě najdete celé sady pro nácvik lezení typu Via Ferrata. Všechny prvky nabízíme v našem obchodě jak samostatně, tak v praktických sadách. Vybavení na via ferraty od předních světových výrobců, jako jsou Climbing Technology, Black Diamond, Ocun nebo Salewa, je zárukou bezpečnosti.

Předzvěst lezení - via ferrata

Přestože se pohyb po cestách via ferrata nepovažuje za skutečné lezení, umožňuje mnoha lidem zažít vzrušení z velké expozice a traverzování cest, které by pro ně byly bez řádného jištění nedostupné. Bezpečný pohyb na via ferratě je spojen s následováním ocelových lan. Připevníme dvě karabiny ze šňůrky, které nás v případě zakopnutí nebo jiné nehody zastaví před pádem. V místech, kde jsou lana připevněna ke skále, by se měly karabiny měnit jedna za druhou tak, aby vás jedno rameno lana stále jistilo proti pádu. Trasy typu Via ferrata jsou často vybaveny umělými pomůckami, jako jsou madla, schůdky nebo ocelové žebříky. Cílem toho všeho je zpřístupnit značný počet cest i lidem, kteří nemají dostatečné lezecké dovednosti.

Via ferrata - sada nezbytného vybavení

Lano, lezecké vybavení a lezecká přilba je naprostým minimem i na těch nejjednodušších via ferratách. Šňůry umožňují použití ocelových lan a chrání před nejvážnějšími následky pádu. Speciální pohlcovače energie pohltí velkou část síly pádu a zbrzdí let na o něco delší vzdálenost. Postroj umožňuje bezpečné připevnění šňůry. Lezecká přilba, ačkoli je často podceňována, je často klíčovým prvkem. Při pohybu po via ferratách se často setkáváme s kameny a skalami, které padají samy od sebe nebo jsou přemisťovány lidmi z vyšších míst. V takové situaci je horolezecká přilba nezbytná, aby se předešlo vážným zraněním. Rukavice na via ferraty se velmi často používají ve spojení s přilbou. Kožené modely zaručují vysokou odolnost a chrání ruce před odřeninami. Na obtížnějších via ferratách nebo v neobvyklých situacích je často nutné použít další jištění, které vyžaduje odpovídající výcvik a zkušenosti. Pokud sháníte helmu, výpad, postroj nebo si chcete hned pořídit via ferratový set - v obchodě najdete kompletní nabídku veškerého potřebného vybavení. 8a.cz poskytuje kompletní výběr veškerého potřebného vybavení.