top

Vybavení na ferraty

Via Ferrata je oblíbený druh horolezectví, který spočívá v překonávání cest, jež byly dříve zajištěny ocelovými lany. Tato forma lezení vyžaduje nejen praktickou přípravu, ale také vlastnictví vhodného vybavení.
Zobrazení Mřížka Seznam

248 výrobky

 1. -38%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 2. -23%
  Nástupové boty AKU Rock DFS - green

  wish list

 3. -12%
  Nástupovky Scarpa Gecko - taupe/mango

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

248 výrobky

Vymazat

Vybavení na ferraty pro každého

Ferratové cesty představují zvláštní způsob pohybu v horách. Speciálně upravené stezky jsou řádně zajištěny dobře ukotvenými ocelovými lany. Díky speciálnímu vybavení je můžete použít k jištění v případě pádu. V sortimentu našeho outdoorového obchodu 8a.cz najdete veškeré vybavení potřebné pro tento sport. Nabízíme profesionální lezecké smyčky, horolezecké úvazky, lezecké karabiny a rukavice. Nesmírně důležitou součástí vybavení při každé horolezecké aktivitě je přilba. Lezecká přilba dokáže ochránit naši hlavu před zraněním a zajistit bezpečnost při lezení. V našem internetovém obchodě najdete celé sady pro nácvik lezení typu Via Ferrata. Všechny prvky nabízíme v našem obchodě jak samostatně, tak v praktických sadách. Vybavení na via ferraty od předních světových výrobců, jako jsou Climbing Technology, Black Diamond, Ocun nebo Salewa, je zárukou bezpečnosti.

Předzvěst lezení - via ferrata

Přestože se pohyb po cestách via ferrata nepovažuje za skutečné lezení, umožňuje mnoha lidem zažít vzrušení z velké expozice a traverzování cest, které by pro ně byly bez řádného jištění nedostupné. Bezpečný pohyb na via ferratě je spojen s následováním ocelových lan. Připínáme dvě karabiny ze smyčky, které nás v případě zakopnutí nebo jiné nehody zastaví před pádem. V místech, kde jsou lana připevněna ke skále, by se měly karabiny měnit jedna za druhou tak, aby vás jedno rameno smyčky stále jistilo proti pádu. Cesty typu via ferrata jsou často vybaveny umělými pomůckami, jako jsou chyty, schůdky nebo ocelové žebříky. Cílem toho všeho je zpřístupnit značný počet cest i lidem, kteří nemají dostatečné lezecké dovednosti.

Via ferrata - sada nezbytného vybavení

Smyčka, úvazek a lezecká přilba jsou naprostým minimem i na těch nejjednodušších via ferratách. Smyčky umožňují použití ocelových lan a chrání před nejvážnějšími následky pádu. Speciální tlumiče pádu pohltí velkou část síly pádu a zbrzdí pád na o něco delší vzdálenost. Úvazek umožňuje bezpečné připevnění smyčky. Lezecká přilba, ačkoli je často podceňována, je často klíčovým prvkem. Při pohybu po via ferratách se často setkáváme s kameny a skalami, které padají samy od sebe nebo jsou přemisťovány lidmi z vyšších míst. V takové situaci je horolezecká přilba nezbytná, aby se předešlo vážným zraněním. K takovému setu se velmi často volí rukavice na via ferraty. Kožené modely zaručují vysokou odolnost a chrání ruce před odřeninami. Na obtížnějších via ferratách nebo v neobvyklých situacích je často nutné použít další jištění, které vyžaduje odpovídající výcvik a zkušenosti. Pokud sháníte přilbu, smyčku, úvazek nebo si chcete hned pořídit ferratový set - v obchodě 8a.cz najdete kompletní nabídku veškerého potřebného vybavení.