top

Lezecké kalhoty

Horolezecké kalhoty se skvěle hodí jak na výlety do skal, tak na trénink na panelu. Nabízíme široký výběr sportovních lezeckých kalhot od špičkových značek, které zaručují volnost pohybu.
Zobrazení Mřížka Seznam

297 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Lezecké kalhoty La Sportiva Cave Jeans - jeans/topaz

  wish list

 2. -40%
  Lezecké kalhoty La Sportiva Talus Pant - carbon/black

  wish list

 3. -39%
  Lezecké kalhoty La Sportiva Sandstone Pant - carbon

  wish list

 4. -40%
  Lezecké kalhoty Nograd Sahel Pant - brick/brick

  wish list

 5. -40%
  Lezecké kalhoty Nograd Sahel Pant - bronze/brnz

  wish list

 6. -40%
  Lezecké kalhoty Nograd Sahel Pant - olive/olive

  wish list

 7. -40%
  Kalhoty lezecké Nograd Legend - denim

  wish list

 8. -40%
  Lezecké kalhoty Nograd Neo Pants - bronze

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

297 výrobky

na stránce
Vymazat

Módní lezecké kalhoty - a hned máte lepší stupeň!

Lezecké kalhoty jsou z hlediska designu nejoriginálnější, nejbarevnější a nejpoutavější skupinou horských výrobků! Nenechte se však zmást povrchními rysy viditelnými na první pohled! Lezecké kalhoty jsou ve skutečnosti technické modely, které vám poskytnou optimální podporu pro váš sport. Ať už se chystáte na vícedélkové cesty v horách, sportovní lezení na skalách nebo třeba hledáte kalhoty pro trénink na umělé lezecké stěně - jste na správném místě! V outdoorovém obchodě 8a.cz najdete pohodlné lezecké kalhoty pro muže i ženy! Buďte šik! I když něco na skále neuděláte, alespoň budete vypadat.

Lezecké kalhoty vám zaručují naprostou volnost pohybu!

Každý model kalhot si zakládá na pohodlném a komfortním střihu, který neomezuje v pohybu. To je možné díky vhodnému střihu kalhot. Konstrukční prvky, jako je klín v rozkroku nebo profilovaná kolena, vám usnadní provádění nejobtížnějších lezeckých pohybů a dosažení dalších skalních stupů bez překážek. Velkou zásluhu na tom má bezpochyby i materiál, který v mnoha případech využívá elastan. Díky tomu jsou kalhoty pružné. Lezecké kalhoty se vyznačují větší odolností materiálu proti mechanickému poškození. Vlákno je pevněji utkáno, takže v mnoha případech mají kalhoty i další funkce, například ochranu proti větru. Velmi často se také používají další výztuhy, například na kolenou.

Jaké jsou rozdíly mezi lezeckými kalhotami a klasickými horskými kalhotami?

Především to, co jsme zmínili v předchozím odstavci. To znamená, že vám poskytují maximální volnost pohybu. Lezecké kalhoty mají navíc mnoho funkcí, které při lezení oceníte. Patří mezi ně zúžené nohavice s regulací ve spodní části nebo šňůrka v případě dlouhých lezeckých kalhot. Stahovací šňůrky na nohavicích umožňují kalhoty pohodlně nastavit a v případě potřeby zkrátit na ¾ délky. Lezecké kalhoty mají také pohodlný široký pas. Obvykle se jedná o konstrukci založenou na širokém elastickém pásu, který udržuje kalhoty na místě a dobře spolupracuje s lezeckým úvazkem. Široký pás vás nebude tlačit ani při těch nejexcentričtějších pohybech.

Kalhoty na sportovní lezení s minimalistickými kapsami a bez zipu dokonale padnou pod sedací úvazek a nezpůsobují nepříjemné otlaky ani nepohodlí. Čím méně konstrukčních prvků, tím lépe, a především tím pohodlněji! Kalhoty na sportovní lezení jsou také vybaveny speciálním poutkem, které slouží k přenášení kartáčku na čištění chytů. Tím zajistíte, že bude řádně zajištěn a chráněn před pádem.

Bavlněné lezecké kalhoty vám poskytnou pohodlí přírodního vlákna

Mnoho modelů lezeckých kalhot je ušito z bavlny. Jedná se o přírodní vlákno, které se dobře chová při styku s pokožkou. Kalhoty zajišťují vynikající ventilaci a prodyšnost. Doporučují se do teplých lezeckých oblastí, protože jejich konstrukce výrazně snižuje možnost přehřátí. Měkká bavlněná vlákna nezpůsobují podráždění ani oděrky na pokožce. Příjemná na dotek a vizuálně velmi atraktivní. Můžete je také používat každý den jako ležérní model.

Prohlédněte si lezecké kalhoty v outdoorovém obchodě 8a.cz

V našem obchodě najdete mnoho lezeckých kalhot pro horolezectví, skalní lezení i trénink na umělé stěně. Jedná se o funkční a odolné modely, které si oblíbíte pro jejich pohodlí a střih. Poutavé barvy a originální vzory. Na 8a.cz najdete lezecké kalhoty předních značek, jako jsou Ocun, Salewa, Nograd, E9, Black Diamond, Rab, Wild Country a mnoho dalších. Vyberte si z modelů s dlouhými nohavicemi a ¾ modelů a užijte si naprostou volnost pohybu, kterou vám lezecké kalhoty poskytují.