top

Běžecké kalhoty a legíny

Běžecké kalhoty a legíny jsou nezbytnou součástí oblečení pro intenzivní běh na stezce. Správně zvolený střih se snadno přizpůsobí individuálnímu tvaru těla a zvýší účinnost úsilí.
91
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 91

na stránce
 1. -20%
  Dámské legíny Under Armour HiRise Leg - black/white

  wish list

 2. -39%
  Běžecké legíny Inov-8 Winter Tight 3.0 - black

  wish list

 3. -39%
  Běžecké legíny Inov-8 Race Elite Tight 3.0 - black

  wish list

 4. -31%
  Lezecké kalhoty Maloja Christallo - midnight

  wish list

 5. -31%
  Turistické kalhoty Maloja Christallo - shade

  wish list

 6. -11%
  Běžecké kalhoty Inov-8 Racepant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 91

na stránce

Běžecké kalhoty a legíny zaručují pohodlí při sportu

Nezáleží na tom, zda trénink organizujete v létě, nebo se rozhodnete běhat při nižších teplotách - běžecké kalhoty a legíny by ve vašem šatníku neměly chybět. Když se řekne sportovní oblečení, vybaví se vám nejprve pohodlné boty a správný model trička. Nezapomeňte však, že je třeba je doplnit pohodlnými šortkami nebo kalhotami, které neomezují v pohybu. Ti, kteří se nevěnují činnosti, nemusí nutně pracovat. Nepodporují uživatele tak dobře a nezaručují správnou rovnováhu těla. Pokud jste tomu dosud nevěnovali pozornost, budete příjemně překvapeni, jak moc se taková zdánlivě malá změna může zlepšit. Přiléhavý střih nabízí výhody lepšího odvodu vlhkosti, menšího nepohodlí a větší volnosti pohybu. A když ke střihu přidáte technickou tkaninu, budete také rádi, že jste tak učinili.

Běhací kalhoty nebo legíny?

Před zahájením běžeckého tréninku se ujistěte, že máte správné doplňky a oblečení. Nejprve je třeba zvolit pohodlnou obuv, funkční tričko a vhodné kalhoty. Rozhodnutí o jejich parametrech je individuální záležitostí. Při výběru bychom měli zohlednit výhody materiálu a pohodlnost střihu, ale také své vlastní preference. Běžecké kalhoty a legíny vyrábí mnoho renomovaných firem a každá z nich nabízí trochu jinou variantu. Společnosti nabízejí modely vylepšené technologiemi, jako je Omni-WickTM nebo FlashDryTM, které účinněji odvádějí vlhkost, jež se během cvičení hromadí v blízkosti povrchu těla. Díky tomu si běžec může užívat suché a příjemné klima na povrchu pokožky při každém uběhnutém kilometru. K efektivitě celého procesu přispěje i to, zda bude střih více vypasovaný nebo uvolněný.

Výhody běžeckých kalhot a legín ocení jak ženy, tak muži

Běhací kalhoty a legíny se kromě toho, že se šijí z různých technických materiálů a v mnoha střizích, navrhují také s ohledem na specifické požadavky konkrétního publika. To se promítá do úrovně jejich funkčnosti. Je samozřejmé, že dámské běžecké legíny berou v úvahu, že ženy očekávají od svého oblečení trochu jiné vlastnosti. Vzhledem k rozdílům ve vkusu a tvaru těla jsou návrhy optimalizovány podle pohlaví. Pánské běžecké legíny se od dámských liší například délkou, barvou, designem a střihem. Technické přednosti tkanin se obvykle nemění.

Proč je lepší zvolit běžecké kalhoty a legíny místo běžných?

Mezi sportovními a běžnými modely jsou značné rozdíly. Běžecké kalhoty a legíny jsou obvykle těsnější a vyrobené z mírně elastických materiálů, aby byly co nejpohodlnější. Kromě toho je odlišuje i počet kapes a dalších formulářových řešení. Běžecké modely nemají mnoho kapes, zejména ty s hlubokou konstrukcí a volným střihem. Úkolem běžeckých kalhot je co nejvíce usnadnit pohyb a předměty pohybující se po kapsách tomu rozhodně neprospívají. U těchto modelů by se neměly vyskytovat ani další rozmanité střihy, ozdobné prvky, nášivky, zipy, přezky nebo cvočky. Nastavení se obvykle provádí pomocí gumiček nebo pásků.