top

Běžecké kalhoty a legíny

Běžecké kalhoty a legíny jsou nezbytnou součástí oblečení pro intenzivní běh na stezce. Správně zvolený střih se snadno přizpůsobí individuálnímu tvaru těla a zvýší účinnost úsilí.
Zobrazení Mřížka Seznam

139 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

139 výrobky

Vymazat

Běžecké kalhoty a legíny zaručují pohodlí při sportu

Nezáleží na tom, zda trénink organizujete v létě, nebo se rozhodnete běhat při nižších teplotách - běžecké kalhoty a legíny by ve vašem šatníku neměly chybět. Když přemýšlíte o sportovním oblečení, první věc, na kterou myslíte, je pohodlná obuv a správný model trička. Nezapomeňte však, že je třeba je doplnit pohodlnými šortkami nebo kalhotami, které neomezují v pohybu. Ty, které nejsou vhodné pro danou aktivitu, nemusejí nutně fungovat. Nepodporují uživatele tak dobře a nezaručují správnou rovnováhu těla. Pokud jste tomu dříve nevěnovali pozornost, budete mile překvapeni, jak moc se může s tak zdánlivě malou změnou zlepšit. Přiléhavý střih nabízí výhody lepšího odvodu vlhkosti, menšího nepohodlí a větší volnosti pohybu. Dodatečné doplnění střihu technickým materiálem je zárukou spokojenosti.

Běžecké kalhoty nebo legíny?

Před zahájením běžeckého tréninku se ujistěte, že máte správné doplňky a oblečení. Nejprve je třeba zvolit pohodlnou obuv, funkční tričko a vhodné kalhoty. Rozhodnutí o jejich parametrech je individuální záležitostí. Při výběru bychom měli zohlednit výhody materiálu a pohodlnost střihu, ale také své vlastní preference. Běžecké kalhoty a legíny vyrábí mnoho renomovaných firem a každá z nich nabízí trochu jinou variantu. Společnosti nabízejí modely vylepšené technologiemi, jako je Omni-WickTM nebo FlashDryTM, které účinněji odvádějí vlhkost, jež se během cvičení hromadí v blízkosti povrchu těla. Díky tomu si běžec může užívat suché a příjemné klima na povrchu pokožky při každém uběhnutém kilometru. K efektivitě celého procesu přispěje i to, zda bude střih více vypasovaný nebo uvolněný.

Výhody běžeckých kalhot a legín ocení jak ženy, tak muži

Běžecké kalhoty a legíny, kromě toho, že jsou ušity z různých technických látek a v mnoha střizích, jsou navrženy také s ohledem na specifické požadavky konkrétní skupiny příjemců. To se promítá do úrovně jejich funkčnosti. Je samozřejmé, že dámské běžecké legíny berou v úvahu, že ženy očekávají od svého oblečení trochu jiné vlastnosti. Vzhledem k rozdílům ve vkusu a tvaru těla jsou návrhy optimalizovány podle pohlaví. Pánské běžecké legíny se od dámských liší například délkou, barvou, designem a střihem. Technické přednosti tkanin se obvykle nemění.

Proč je lepší zvolit běžecké kalhoty a legíny místo casualových?

Mezi sportovními a běžnými modely jsou značné rozdíly. Běžecké kalhoty a legíny jsou obvykle těsnější a vyrobené z mírně elastických materiálů, aby byly co nejpohodlnější. Kromě toho je odlišuje i počet kapes a doplňkových řešení z hlediska formy. Běžecké modely nemají mnoho kapes, zejména ty s hlubokou konstrukcí a volným střihem. Úkolem běžeckých kalhot je co nejvíce usnadnit pohyb a předměty pohybující se po kapsách tomu rozhodně neprospívají. U těchto modelů by se neměly vyskytovat ani další rozmanité střihy, ozdobné prvky, nášivky, zipy, přezky nebo cvočky. Nastavení se obvykle provádí pomocí gumiček nebo pásků.