top

Běžecké batohy

Běžecké batohy jsou jednou ze základních součástí vybavení pro běh na dlouhé vzdálenosti v horách. Nabídka obchodu 8a.cz zajistí, že si každý běžecký nadšenec najde model pro sebe.
Zobrazení Mřížka Seznam

71 výrobky

  1. -25%
    Běžecká vesta Silva Strive Light 5 - black

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

71 výrobky

Vymazat

Běžecké batohy - vlastnosti

Batohy pro běžce jsou modely, které se vyznačují nejen odlišným designem, ale také použitými materiály. Zaměřují se na maximální nízkou hmotnost, pohodlí při používání a maximální stlačení zavazadla, aby se při dynamickém šlapání nepohybovalo. Konstrukce, které se řídí těmito zásadami, jsou zcela odlišné od tradičních turistických batohů a nabízejí běžcům vynikající funkční vlastnosti. Aby byla zaručena volnost pohybu, mají nejčastěji podobu běžeckých vest bez bederního pásu, které umožňují volný a dynamický běh v náročném terénu.

Design přizpůsobený tělu umožňuje přenášet všechny nejnutnější položky vybavení.

Konstrukce a materiály používané u běžeckých batohů

Batohy pro běžce jsou vyrobeny z nejlehčích dostupných materiálů, takže nepřidávají na hmotnosti. Základem jejich konstrukce jsou obvykle ultralehké nylonové tkaniny a pevná síťovina. Je také nesmírně důležité zachovat maximální prodyšnost, aby bylo tělo při běhu správně odvětráváno. Proto jsou zde četné panely, které zvyšují proudění vzduchu. Batohy pro běžce se navíc dokonale přizpůsobí postavě a zajistí maximální stabilitu zavazadla. Proto byste neměli hledat žádné výztuhy nebo rámy známé z trekingových nebo turistických batohů. Běžecké batohy mají být spíše další vrstvou oblečení, která je vybavena mnoha kapsami a velkou komorou na zádech. Díky tomu, že běžecké batohy připomínají spíše vesty, dokonale se přizpůsobí hrudníku. Speciální stahovací systémy nebo elastické popruhy zajišťují, že vše zůstane na svém místě i při těch nejdynamičtějších bězích. Většina batohů má také všité elastické panely, které se přizpůsobují běžci.

Jakými kapsami a přihrádkami jsou vybaveny běžecké batohy?

Aby batoh dobře fungoval při běhu, je nutné uspořádat zavazadla tak, aby nepřekážela při dynamickém překonávání trasy. Z tohoto důvodu jsou všechny kapsy a přihrádky vyrobeny z velmi pružných materiálů nebo jsou vybaveny speciálními stahovacími prvky. Jejich úkolem je udržet náklad co nejblíže tělu a zabránit jeho pohybu uvnitř běžeckého batohu. Díky tomu se batoh a zavazadla v něm pohybují společně s běžcem v rovnoměrném rytmu. Běžecké batohy na ramenních popruzích mají obvykle kapsy na měkké láhve s vodou a energetické gely. Díky tomu budete mít nouzové kalorie a vodu vždy po ruce. O něco větší kapsy na zip lze využít k uložení telefonu. Všechny přihrádky jsou umístěny tak, aby byl přístup k jejich obsahu co nejsnazší.

Větší běžecké batohy mají často velkou přihrádku, do které se snadno vejdou různé hydrovaky. To je dobré řešení pro nejdelší trasy, kde není možné často doplňovat vodu. V přihrádce je navíc místo na náhradní oblečení, čelovku a další vybavení potřebné na nejdelší trasy. Na předním panelu se často nacházejí intuitivní úchyty pro běžecké hole a stahovací pásky, které lze použít k rychlému připevnění například nepromokavé bundy. Velmi oblíbené jsou také sady - běžecký batoh s láhví, takže ihned po zakoupení můžete vyrazit na trasu, aniž byste museli doplňovat jednotlivé prvky.

Batohy na ultramaratony a dlouhé tréninkové běhy - pouze na 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký výběr běžeckých batohů pro všechny milovníky rychlého pohybu v terénu. Nabízíme výrobky předních značek, které se v mnoha případech staly legendárními. Běžecký batoh Salomon, Dynafit nebo Silva je dobře známý všem horským běžcům. Nejlepší světoví výrobci zaručují nejvyšší kvalitu zpracování. Modely, které nabízíme, jsou skvělé pro horský běh i každodenní trénink. Potřebujete ultralehkou běžeckou vestu na rychlé závody? Nebo je snad vaším ideálem velký běžecký batoh, do kterého si můžete sbalit všechny potřebné věci na ultramaraton nebo běžecký výlet s přespáním v horách? V našem obchodě najdete kompletní nabídku běžeckých batohů. Nejnovější konstrukční řešení zajistí, že vaše výbava bude dokonale kopírovat každý váš pohyb.