top

Dámské boty GORE-TEX

Dámské boty GORE-TEX® mají vynikající nepromokavé parametry, takže dlouho nepromoknou. Naše široká nabídka zahrnuje modely pro turistiku, horolezectví a běžecké lyžování.
272
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 272

na stránce
 1. -5%
  Trekové boty dámské Lowa Badia GTX- prune

  wish list

 2. -20%
  Dámské nástupové boty AKU Rock DFS GTX - jade

  wish list

 3. -22%
  Dámské outdoorové boty Scarpa Mojito GTX - ginger

  wish list

 4. -20%
  Dámské turistické boty Scarpa Rush GTX - blue/fuxia

  wish list

 5. -3%
  Dámské boty Salomon Supercross 4 GTX - black/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 272

na stránce

Dámské boty GORE-TEX® - horská "nutnost"!

Náhlé zhoršení počasí cestou na vrchol? Náročný výstup s překonáváním peřejí mezi skalami? Nebo rozblácená beskydská stezka po jarním tání? S nepromokavými botami jste dokonale chráněni před vlhkostí země a srážkami. Membrána, která je v nich použita, představuje bariéru pro dešťové kapky, rosu a dokonce i proudy vody. Používá mikroporézní, pružný povlak, kterým neproniknou molekuly vody. Drží se dál od chodidla, aby nedocházelo k jejich promáčení, prochladnutí a odřeninám (k nimž je mokrá a příliš změkčená kůže mnohem náchylnější!). Díky této voděodolné technologii ukryté ve svršku můžete vyrazit na traily, i když se z nebe valí voda.

Neméně důležitou výhodou membrány je její prodyšnost. Mikropóry umožňují odvádět vlhkost (odpařující se pot) z pokožky, a tak se starají o klima v jejím okolí i za lepšího počasí. Vnitřek boty zůstává dlouho příjemně suchý. Ponožky účinně odvádějí pot přímo z nohou a rozvádějí ho po svém povrchu, zatímco vysoká teplota urychluje odpařování. Membrána pak vlastně pomáhá odvádět teplý a vlhký vzduch zevnitř ven. Dokonce i po několika hodinách chůze nemusíte vůbec pocítit účinek pocení!

Voděodolná obuv v několika stylech

Pro intenzivní námahu a vyšší teploty: Rozšířený komfort

Tato membrána se obvykle nachází v obuvi, která se používá v teplejších ročních obdobích nebo při intenzivní námaze. Nemá studenou izolační vrstvu a poskytuje větší prodyšnost než standardní laminátová verze. To je důležité, protože teplé dny a námaha způsobují zvýšené pocení v oblasti nohou. Tento typ membrány odvádí vlhkost, takže klima uvnitř boty zůstává dlouho příjemně suché. Obuv GORE-TEX® Extended Comfort se obvykle vyskytuje v nízkých turistických botách nebo v trailové obuvi s membránou pro rekreační prozkoumávání tras. Laminát se nachází těsně pod vrstvami svršku - často textilními a prodyšnějšími samy o sobě. Tímto způsobem jsou boty připraveny na letní dny. Membrána zde samozřejmě nabízí připravenost na zhoršení počasí a ochranu před rozmarným počasím. Déšť nebude překážkou pro pokračování vaší túry.

Pro každou výpravu: Výkonnostní komfort

Další kategorií membrán je kategorie označená Performance Comfort. Jedná se o nejuniverzálnější typ laminátu, který najdete v největším počtu trekingových modelů pro různá roční období. I zde je membrána jako konstrukční prvek umístěna pod svrškem a tvoří "botu" složenou ze čtyř vrstev. Bota - někdy také označovaná jako "ponožka" - má pouze malé množství švů, které jsou chráněny před promočením pomocí tepelně těsnící pásky. Díky tomu si můžete užívat nadprůměrnou nepromokavost i dobrou prodyšnost. Boty, které používají membránu, chrání před deštěm a také přenášejí vlhkost z kůže do dalších vrstev svrchních materiálů. Tento proces udržuje oblast nohou během horských výzev příjemně suchou. Materiál GORE-TEX® Performance Comfort se používá v naprosté většině horské obuvi. Je oblíbená mezi prvovýstupci a těmi, kteří mají s lezením již nějaké zkušenosti. Má optimální tloušťku (je přiměřeně odolná, přesto není nijak zvlášť tlustá a v botě je téměř neznatelná) a má mimořádně mechanicky odolnou podšívku, kterou nelze odřít ani při stovkách kilometrů chůze.

V horkém počasí: SURROUND

Značka GORE-TEX® má také typ membrány, která se skvěle hodí do parného počasí nebo na dynamický trailový běh. Její konstrukce umožňuje prodyšnost celého chodidla v rozsahu 360 stupňů. Cirkulace vzduchu probíhá na všech stranách boty, včetně spodní části. To má zásadní význam při intenzivním cvičení, aby mikroklima u pokožky zůstalo po dlouhou dobu vhodné. Tato konstrukce také snižuje riziko přehřátí, které má negativní dopad na vaše pohodlí. Dámská bota GORE-TEX® s membránou SURROUND® samozřejmě nabízí trvale vynikající nepromokavou ochranu. Uvnitř boty je membrána "plné ponožky", která blokuje průnik molekul vody. Můžete tak zvládnout naplánovanou trasu bez obav, že rychle zmoknete.

Nejvyšší hory a nejnižší teploty: Izolovaný komfort

Pokud jde o zimní podmínky, mnoho turistek spoléhá nejen na nepromokavost, ale také na dodatečnou izolaci proti chladu. Proto je tu dámská bota GORE-TEX® Insulated Comfort. Mají další vrstvu ochrany před nízkými teplotami. Tím se zvyšuje tepelný komfort. Obuv s tímto typem laminátu je ideální pro zimní horolezectví a ledovou turistiku. Kromě lepší ochrany před chladem jsou také extrémně nepromokavé. Kontakt bot se sněhem nebo břečkou neznamená promočení. Navzdory silnější izolaci tyto boty stále poskytují dobrou prodyšnost. Zvýšené pocení v oblasti nohou při intenzivních horských aktivitách nezpůsobuje vysoké nepohodlí.

Dámská obuv GORE-TEX

Ne! Obuv s membránou stále používá řadu dalších materiálů a technických konstrukčních prvků, které ovlivňují pohodlí, odolnost nebo tuhost. Membrána je prémiovým doplňkem k již tak dobrým botám od špičkových výrobců (které společnost Gore pečlivě vybrala ke spolupráci). Nejsou to tedy boty "S GORE-TEXEM", ale "S GORE-TEXEM". Uvědomění si této skutečnosti umožňuje efektivněji analyzovat nabídku několika set modelů, vysokých i nízkých, lehčích i více pancéřovaných ve své konstrukci. Turistická nebo horská obuv je založena na moderních řešeních, která poskytují pohodlí a pomáhají při efektivní chůzi. To je mimo jiné ovlivněno konstrukcí svršku, který by měl dobře padnout na nohu a zároveň ji chránit před pískem, kameny a volnými větvičkami. Často se používá klasický dvouzónový systém vázání, takže můžete nastavit napětí tkaniček podle průběhu trasy, a to jak na spodní části chodidla, tak v oblasti nártu (volnější při stoupání, pevnější při klesání). Důležitou roli hraje také mezipodešev. Velmi často nabízí vysoké odpružení, které poskytuje lepší ochranu kloubů. Snižuje vibrace způsobené pravidelným dopadem chodidla na zem. Odpružení také snižuje únavu nohou. Kvalitní podrážky poskytují dostatečnou přilnavost v různých typech terénu. Návrháři obuvi vytvořili běhouny ze speciálních gumových směsí, abyste mohli efektivně překonávat stezku.

Jak vidíte, existuje mnoho prvků, které dělají boty "těmi pravými". Přítomnost dobré membrány je obrovským plusem a tak nějak i ukazatelem kvality (Gore nespolupracuje s každým ochotným, ale pouze s nejlepšími značkami jako Arcteryx, Salewa, La Sportiva, Salomon, Zamberlan). Dámské boty GORE-TEX® jsou téměř synonymem pro nejlepší trekové boty.