top

Dámské boty GORE-TEX

Dámské boty GORE-TEX® mají vynikající nepromokavé parametry, takže dlouho nepromoknou. Naše široká nabídka zahrnuje modely pro turistiku, horolezectví a běžecké lyžování.
Zobrazení Mřížka Seznam

320 výrobky

na stránce
 1. -38%
  Outdoorové boty dámské ZeroC Storo GTX LD - olive

  wish list

 2. -38%
  Zimní boty dámské ZeroC Sestriere - navy

  wish list

 3. -38%
  Outdoorové boty dámské ZeroC Besserud GTX - black

  wish list

 4. -37%
  Outdoorové boty dámské ZeroC Storo GTX - black

  wish list

 5. -29%
  Trekové boty dámské Lowa Badia GTX- prune

  wish list

 6. -33%
  Trekingové boty Garmont Syncro Light Plus GTX - brown

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

320 výrobky

na stránce
Vymazat

Dámské boty GORE-TEX® - horský "must have"!

Náhlé zhoršení počasí cestou na vrchol? Náročný výstup s překonáváním peřejí mezi skalami? Nebo rozblácená beskydská stezka po jarním tání? S nepromokavými botami jste dokonale chráněni před vlhkostí země a srážkami. Membrána, která je v nich použita, představuje bariéru pro dešťové kapky, rosu a dokonce i potůčky. Používá mikroporézní, pružný povlak, kterým neproniknou molekuly vody. Drží se dál od chodidla, aby nedocházelo k jejich promáčení, prochladnutí a odřeninám (k nimž je mokrá a příliš změkčená kůže mnohem náchylnější!). Díky této voděodolné technologii ukryté ve svršku můžete vyrazit na traily, i když se z nebe valí voda.

Neméně důležitou výhodou membrány je její prodyšnost. Mikropóry umožňují odvádět vlhkost (odpařující se pot) z pokožky, a tak se starají o klima v jejím okolí i za lepšího počasí. Vnitřek boty zůstává dlouho příjemně suchý. Ponožky účinně odvádějí pot přímo z nohou a rozvádějí ho po svém povrchu, zatímco vysoká teplota urychluje odpařování. Membrána pak vlastně pomáhá odvádět teplý a vlhký vzduch zevnitř ven. Dokonce i po několika hodinách chůze nemusíte vůbec pocítit účinek pocení!

Voděodolné boty v několika verzích

Pro intenzivní námahu a vyšší teploty: Extended Comfort

Tato membrána se obvykle nachází v obuvi, která se používá v teplejších ročních obdobích nebo při intenzivní námaze. Nemá izolační vrstvu a poskytuje větší prodyšnost než standardní laminátová verze. To je důležité, protože teplé dny a námaha způsobují zvýšené pocení v oblasti nohou. Tento typ membrány odvádí vlhkost, takže klima uvnitř boty zůstává dlouho příjemně suché. GORE-TEX® Extended Comfort Footwear se obvykle vyskytuje v nízkých turistických botách nebo v nástupovkách s membránou pro rekreační prozkoumávání tras. Laminát se nachází těsně pod vrstvami svršku - často textilního a prodyšnějšího. Tímto způsobem jsou boty připraveny na letní dny. Membrána zde samozřejmě nabízí připravenost na zhoršení počasí a ochranu před rozmarným počasím. Déšť nebude překážkou pro pokračování vaší túry.

Pro každou výpravu: Performance Comfort

Další kategorií membrán je kategorie označená Performance Comfort. Jedná se o nejuniverzálnější typ laminátu, který najdete v největším počtu trekingových modelů pro různá roční období. I zde je membrána jako konstrukční prvek umístěna pod svrškem a tvoří "botičku" složenou ze čtyř vrstev. Botička - někdy také označovaná jako "ponožka" - má pouze malé množství švů, které jsou chráněny před promočením pomocí tepelně těsnící pásky. Díky tomu si můžete užívat nadprůměrnou voděodolnost i dobrou prodyšnost. Boty, které používají membránu, chrání před deštěm a také přenášejí vlhkost z kůže do dalších vrstev svršku. Tento proces udržuje oblast nohou během horských výzev příjemně suchou. Materiál GORE-TEX® Performance Comfort se používá v naprosté většině horské obuvi. Rádi si jej vybírají začínající turisté a ti, kteří se mohou pochlubit mnoha zkušenostmi s výstupy na vrcholy. Má optimální tloušťku (je přiměřeně odolný, přesto není nijak zvlášť tlustý a v botě je téměř neznatelný) a má mimořádně mechanicky odolnou podšívku, kterou nelze odřít ani při stovkách kilometrů chůze.

V horkém počasí: SURROUND

Značka GORE-TEX® má také typ membrány, která se skvěle hodí do parného počasí nebo na dynamický trailový běh. Její konstrukce umožňuje prodyšnost celého chodidla v rozsahu 360 stupňů. Cirkulace vzduchu probíhá na všech stranách boty, včetně spodní části. To má zásadní význam při intenzivním cvičení, aby mikroklima u pokožky zůstalo po dlouhou dobu vhodné. Tato konstrukce také snižuje riziko přehřátí, které má negativní dopad na vaše pohodlí. Dámské boty GORE-TEX® s membránou SURROUND® samozřejmě nabízí trvale vynikající voděodolnost. Uvnitř boty je "plná ponožka", která blokuje průnik molekul vody. Můžete tak zvládnout naplánovanou trasu bez obav, že rychle zmoknete.

Nejvyšší hory a nejnižší teploty: Insulated Comfort

Pokud jde o zimní podmínky, mnoho turistek spoléhá nejen na voděodolnost, ale také na dodatečnou izolaci proti chladu. Dámské boty s GORE-TEX® Insulated Comfort jsou pro tento obor jako stvořené. Mají další vrstvu ochrany před nízkými teplotami. Tím se zvyšuje tepelný komfort. Obuv s tímto typem laminátu je ideální pro zimní horolezectví a ledovcovou turistiku. Kromě lepší ochrany před chladem jsou také extrémně nepromokavé. Kontakt bot se sněhem nebo blátivou břečkou neznamená promočení. Navzdory silnější izolaci tyto boty stále poskytují dobrou prodyšnost. Zvýšené pocení v oblasti nohou při intenzivních horských aktivitách nebude způsobovat vysoké nepohodlí.

Dámské boty z GORE-TEX'u?

Ne! Obuv s membránou stále používá řadu dalších materiálů a technických konstrukčních prvků, které ovlivňují pohodlí, odolnost nebo tuhost. Membrána je prémiovým doplňkem k již tak dobrým botám od špičkových výrobců (které společnost Gore pečlivě vybrala ke spolupráci). Nejsou to tedy boty "Z GORE-TEXu", ale "S GORE-TEXem". Uvědomění si této skutečnosti umožňuje efektivněji analyzovat nabídku několika set modelů, vysokých i nízkých, lehčích i více pancéřovaných ve své konstrukci. Turistická nebo horská obuv je založena na moderních řešeních, která poskytují pohodlí a pomáhají při efektivní chůzi. To je mimo jiné ovlivněno konstrukcí svršku, který by měl dobře padnout na nohu a zároveň ji chránit před pískem, kameny a volnými větvičkami. Často se používá klasický dvouzónový systém šněrování, takže můžete nastavit napětí tkaniček podle průběhu trasy, a to jak na spodní části chodidla, tak v oblasti nártu (volnější při stoupání, pevnější při sestupu). Důležitou roli hraje také mezipodešev. Velmi často nabízí vysoké tlumení, které poskytuje lepší ochranu kloubů. Snižuje vibrace způsobené pravidelným dopadem chodidla na zem. Tlumení také snižuje únavu nohou. Kvalitní podrážky poskytují dostatečnou přilnavost v různých typech terénu. Návrháři obuvi vytvořili vzorky ze speciálních gumových směsí, abyste mohli efektivně překonávat stezku.

Jak vidíte, existuje mnoho prvků, které dělají boty "těmi pravými". Přítomnost dobré membrány je obrovským plusem a tak nějak i ukazatelem kvality (Gore nespolupracuje s každým ochotným, ale pouze s nejlepšími značkami jako Arcteryx, Salewa, La Sportiva, Salomon, Zamberlan). Dámské boty GORE-TEX® jsou téměř synonymem pro nejlepší trekové boty.