top

Cyklistické boty

Cyklistická obuv znamená maximální pohodlí a efektivitu šlapání během výletů, závodů i každodenního dojíždění. Podívejte se na specializovanou dámskou a pánskou cyklistickou obuv pro nejnáročnější uživatele!
Zobrazení Mřížka Seznam

68 výrobky

na stránce
 1. -21%
  Cyklistická obuv Ride Concepts Vice - black

  wish list

 2. -21%
  Cyklistická obuv Ride Concepts Vice - olive

  wish list

 3. -20%
  Boty SPD Ride Concepts Hellion Clip - black/charcoal

  wish list

 4. -20%
  Boty na kolo Five Ten Hellcat Pro - red/core black

  wish list

 5. -31%
  Cyklistické boty dámské CMP Lothal - nero/ghiaccio

  wish list

 6. -20%
  Cyklistické boty CMP Lothal - cemento/danube

  wish list

 7. -20%
  Cyklistické boty CMP Lothal - titanio/nero

  wish list

 8. -30%
  Cyklistické boty CMP Lothal - acido/bluish

  wish list

 9. -25%
  Boty na kolo ION Scrub Amp - thunder grey

  wish list

 10. -28%
  Cyklistické boty Vaude AM Moab Syn. - black/avocado

  wish list

 11. -25%
  Boty na kolo Five Ten Freerider Primeblue - grey/mint

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

68 výrobky

na stránce
Vymazat

Cyklistické boty

Ačkoli na kole můžete jezdit téměř v jakékoliv sportovní obuvi, lidé, kteří na kole najezdí trochu více kilometrů, dobře vědí, že maximální pohodlí zaručí pouze vhodně zvolená obuv na kolo. Proto mnoho předních značek ve své nabídce rozlišuje cyklistické boty navržené speciálně s ohledem na všechny milovníky jízdních kol. Jaké jsou rozdíly mezi cyklistickou obuví a běžnou obuví? Cyklistická obuv má ve většině případů mnohem tužší podrážku než průměrné turistické modely. Cílem je zajistit, aby pedál netlačil na nohu ani při dlouhé jízdě. Tužší podrážka navíc umožňuje efektivnější přenos energie vložené do šlapání. Nejhorší, co můžeme udělat, je vybrat si běžecký model. Použité silné tlumení pohltí značnou část energie, čímž se naše snaha stane méně efektivní. U cyklistické obuvi je také velmi důležité dobré držení nohy. Z tohoto důvodu se u mnoha modelů používají pevné pásky na suchý zip, díky nimž můžeme boty rychle dokonale přizpůsobit noze.

Základní otázka, kterou si musíme položit při výběru cyklistické obuvi, je, zda potřebujeme boty pro platformové pedály, nebo boty pro nášlapné pedály. První z nich budou dobře fungovat s tradičními pedály. Ty druhé mohou být vybaveny speciálními připínacími háčky na pedály, které umožňují připojení obuvi k pedálu. Díky tomu získáme možnost naplno využít svou energii a maximální stabilitu nohy na pedálu. Cyklistické boty pro nášlapné pedály (často označované jako boty SPD) jsou oblíbenou volbou pro zkušené cyklisty.

Různorodé cyklistické boty

V závislosti na tom, na jakém kole budeme jezdit, bychom měli zvolit správnou obuv, protože se může výrazně lišit. Milovníci silniční cyklistiky obvykle volí speciální modely s nášlapy, které zaručují maximální přenos šlapací síly. Tím je zajištěno, že většina vynaložené energie se přenese do pohybu kola. Obuv tohoto typu obvykle není vhodná pro chůzi a hodí se spíše pro zkušenější uživatele. Horští cyklisté si vybírají dva typy bot. Cyklistická obuv vybavená nášlapy je doménou lidí, kteří dávají přednost MTB kolům, na nichž je stejně mnoho stoupání jako sjezdů. Připevnění bot k pedálům umožňuje efektivnější pohyb do kopce, ale také zabraňuje náhodnému sklouznutí bot při prudkém sjezdu. Boty na horské kolo se vyznačují agresivním vzorkem, který vám umožní zdolávat i ty nejstrmější kopce pěšky. Druhým typem bot, které často používají sjezdoví nadšenci, jsou boty určené pro sjezd a freeride. Stejné cyklistické boty jsou oblíbené také u nadšenců BMX. Podrážka těchto bot je poměrně plochá a vyrobená z velmi přilnavé gumy. To vše proto, abyste při dynamických sjezdech nebo skocích na kole co nejlépe udrželi nohy na pedálech. Nejuniverzálnější volbou jsou turistické cyklistické boty pro muže i ženy. Jedná se o modely, jejichž konstrukce umožňuje pohodlnou chůzi, i když jsou vybaveny nášlapy. Jsou skvělou volbou na cesty i pro každodenní použití na kole.

Boty na kolo si můžete zakoupit na 8a.cz

Nabízíme pestrou škálu pánské a dámské cyklistické obuvi, která je ideální pro nejrůznější použití. Jsou mezi nimi modely ideální pro každodenní dojíždění do práce až po cyklistické boty, které nabízejí maximální přilnavost platformových pedálů při rychlých sjezdech v horách nebo na klikatých singltrecích. Patří mezi ně kultovní sjezdové a bmx boty Five Ten. Pokud se chystáte najet na kole pár kilometrů navíc, zdolávat rychlé horské stezky nebo skákat muldy, budete potřebovat vhodné boty na kolo.