top

Pánské boty GORE-TEX

Pánské boty GORE-TEX® jsou pohodlné a odolné modely s maximální nepromokavostí. S jejich podporou se můžete pustit do těch nejtěžších horských výzev, když jsou podmínky opravdu náročné.
408
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 408

na stránce
 1. -5%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 2. -5%
  Turistické boty Merrell Alverstone MID GTX - black

  wish list

 3. -12%
  Pánské boty GORE-TEX Merrell Moab 3 GTX - walnut

  wish list

 4. -12%
  Trailové boty Dynafit Feline SL GTX - army/blueberry

  wish list

 5. -7%
  Pánské boty Scarpa Triolet GTX - tonic

  wish list

 6. -22%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 7. -17%
  Nízké turistické boty Scarpa Rush GTX - blue/fiesta

  wish list

 8. -20%
  Boty GORE-TEX Scarpa ZG Lite GTX - dark grey/spring

  wish list

 9. -10%
  Turistické boty Scarpa Rush Mid GTX - blue/fiesta

  wish list

 10. -23%
  Nástupovky Scarpa Kalipe GTX - deep night/gray

  wish list

 11. -23%
  Boty Scarpa Margarita Max GTX - blue cosmo/flame

  wish list

 12. -23%
  Boty Scarpa Margarita Max GTX - shark/turkish blue

  wish list

 13. -25%
  Outdoorové boty Dolomite 54 Low FG GTX - blue navy

  wish list

 14. -23%
  Boty Scarpa Mojito GTX - orange rust

  wish list

 15. -31%
  Trekové boty Dolomite Zermatt Plus GTX - dark brown

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 408

na stránce

Pánské boty GORE-TEX® - technická podpora v horách

Obuv s membránou GORE-TEX® je nejpokročilejší podporou pro jakoukoli horskou aktivitu. Ať už v zimě zdoláváte Mount Everest, běháte na lyžích nebo podnikáte dlouhé treky, je mimořádně dobré toto řešení použít. Pánská obuv GORE-TEX® poskytuje dvě důležité outdoorové vlastnosti: nepromokavost a prodyšnost. První se měří v milimetrech vodního sloupce. U membrány této značky se jedná o 20 000 mm H2O, což v botě zajišťuje maximální nepromokavost. To znamená, že pánská obuv GORE-TEX® vás udrží v suchu, ať už se vydáváte na horskou stezku v dešti, nebo se v zimě brodíte sněhem. Dalším důležitým parametrem membrán GORE-TEX® je prodyšnost. Měří se na stupnici RET, takže vlhkost vznikající při činnosti bude dostatečně odváděna. Konkrétní hodnota prodyšnosti se liší v závislosti na použité membráně, ale vždy je optimální pro daný typ aktivity.
Pánská obuv GORE-TEX® používá skupinu čtyř různých membrán, z nichž každá má jiné vlastnosti. To znamená, že při běhání bude RET prodyšnosti vyšší než při zimním trekingu, kde je důležitější nepromokavost. Velmi praktickou vlastností bot GORE-TEX® je, že když si je v klidu sundáte, rychle uschnou. To výrazně zvyšuje pohodlí při turistice a umožňuje vám užívat si suché klima kolem nohou. Prodyšnost materiálu GORE-TEX® také snižuje riziko příliš rychlého přehřátí. To znamená, že pánské turistické boty GORE-TEX® jsou tou nejlepší oporou při namáhavé činnosti.

Obuv GORE-TEX® Extended Comfort

Pánská obuv GORE-TEX® s membránou Extended Comfort je určena pro teplejší části roku. Tuto technologii najdete v nízké trekové obuvi a turistických botách. Někdy se s touto technologií setkáte i v běžeckých botách. Někteří výrobci však membránu používají i v modelech s vysokým povrchem pro méně extrémní aktivity. Pánské boty GORE-TEX® s technologií Extended Comfort nabízejí zvýšenou prodyšnost, protože jak víme, v teplých dnech je riziko přehřátí vyšší. To zajistí, že vlhkost vznikající při letním trekingu bude účinně odváděna pryč, čímž se zvýší efektivita vaší chůze. Tato membrána neobsahuje žádnou izolační vrstvu, což zajišťuje optimální podmínky v okolí nohy při zvýšeném pocení. Pánská bota GORE-TEX® s membránou Extended Comfort navíc poskytuje maximální nepromokavou ochranu. To znamená, že se nepromočí v dešti ani v kalužích na stezce. Membrána GORE-TEX® Extended Comfort Footwear se navíc skvěle osvědčuje i při městských aktivitách, takže je mimořádně všestranná.

Pánská obuv je vybavena membránou Extended Comfort uvnitř svršku, takže si jí nevšimnete uvnitř ani venku. Je trvale spojena s materiálem svršku boty a jediné, co vás zaujme, je podšívka membrány. Její důležitou vlastností je lepší zachycení vlhkosti z nohou, aby se mohla volně odpařovat do atmosféry.

GORE-TEX® Performance Comfort

Pánské boty GORE-TEX® s membránou Performance Comfort jsou nejuniverzálnější horskou konstrukcí. Díky podpůrné tenké izolační vrstvě ji najdete převážně ve vysoké obuvi. To znamená, že s tímto řešením vyrazíte do hor v zimě a v přechodném období, kdy jsou teploty nižší. Díky vysoké prodyšnosti jsou však vysoké modely vhodné i pro teplejší dny po celý rok. Boty GORE-TEX® s touto membránou mají maximální nepromokavost, což je skvělé pro zasněžené stezky a silný déšť. Jak víme, namočení nohou vede k rychlému podchlazení, takže je nezbytné se před ním chránit. Membrána GORE-TEX® Performance Comfort navíc poskytuje účinnou bariéru proti větru. Vyhnete se tak chladivým účinkům větru. Toto technické řešení využívá také funkční vrstvy, které zvyšují odolnost membrány. To znamená, že vaše pánská bota GORE-TEX® zvládne mnohem lépe zátěž při túře.

Obuv GORE-TEX® SURROUND®

Pánská obuv GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear je konstrukce pro všechny druhy horského běhu. To jistě potěší ty, kteří se účastní soutěží nebo trénují v terénu. Obuv s tímto řešením si najde cestu i do šatníku rychlých turistů, kteří zdolávají stezky dynamicky a s minimalistickou výbavou. Obuv GORE-TEX® SURROUND® poskytuje 360stupňovou prodyšnost kolem chodidla, což je ideální pro sportovní aktivity. Vlhkost vznikající při běhu je odváděna ze spodní, horní a boční části chodidla, což účinně zabraňuje přehřátí. Pánská obuv SURROUND® Footwear s technologií GORE-TEX® je také vysoce nepromokavá. Běhání v dešti tedy nezpůsobí, že vám v obuvi poteče řeka. To v kombinaci s prodyšností znamená, že vaše pokožka zůstane příjemně suchá, ať už prší, nebo je horký den.

Pánská obuv GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear je často podpořena speciálními panely ze síťoviny. Najdete je na svršku a jejich účelem je zvýšit účinné větrání kolem nohou. To také snižuje přehřívání a dokonale spolupracuje s prodyšností membrány. Boty GORE-TEX® SURROUND® mají v mezipodešvi další vrstvu kanálků. Ty jsou navrženy tak, aby cirkuloval vzduch, takže odvádějí vlhkost přes svršek i z nohy. Modely obuvi GORE-TEX® SURROUND® mají něco jako vnitřní ponožku, takže jste i přes větrací panely plně chráněni před vodou. Jak vidíte, pánská bota GORE-TEX® nabízí i přes svůj sportovní charakter vysokou nepromokavost a účinnou prodyšnost.

GORE-TEX® Insulated Comfort

Pánská obuv GORE-TEX® s membránou Insulated Comfort je určena do extrémních zimních podmínek. Najdete ji ve vysokohorských modelech, které vás vezmou na ledovcové treky, výstupy na Mount Everest a vrcholy evropských Alp. GORE-TEX® Insulated Comfort je především o maximální nepromokavosti, bez které se na zasněžené stezce neobejdete. Její vysoký výkon znamená, že vlhkost zvenčí neproniká do oblasti nohou, což by vedlo pouze ke snížení tepelného komfortu. Boty GORE-TEX® mají také syntetickou izolační vrstvu. Je navržen tak, aby vás chránil před chladem spojeným s nízkými teplotami, ale zároveň odvádí vlhkost. To znamená, že získáte vyvážený tepelný management v botě a vyhnete se snadnému přehřátí i prochladnutí.

Pánská obuv s membránou Insulated Comfort z materiálu GORE-TEX® není jen expedičním modelem do extrémních podmínek, ale také vyloženě zimní obuví. Přesně takové boty si obujete, když se chystáte do lyžařského střediska, na túru v chladném počasí nebo do města. Díky tomu je univerzální a vhodná do nejrůznějších zimních podmínek.