top

Pánské boty GORE-TEX

Pánské boty GORE-TEX® jsou pohodlné a odolné modely s maximální nepromokavostí. S jejich podporou se můžete pustit do těch nejtěžších horských výzev, když jsou podmínky opravdu náročné.
Zobrazení Mřížka Seznam

442 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Trekové boty AKU Slope Original GTX - dark brown

  wish list

 2. -37%
  Outdoorové boty pánské ZeroC Stadion GTX - cognac

  wish list

 3. -38%
  Zimní boty ZeroC Sestriere - navy
  Zimní boty ZeroC Sestriere - navy
  2 566 Kč 4 140 Kč

  wish list

 4. -29%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 5. -29%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - black/blue

  wish list

 6. -33%
  Trekingové boty Garmont Syncro Light Plus GTX - brown

  wish list

 7. -35%
  Turistické boty Merrell Alverstone MID GTX - black

  wish list

 8. -34%
  Pánské boty GORE-TEX Merrell Moab 3 GTX - walnut

  wish list

 9. -26%
  Trekové boty AKU Slope GTX - olive

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

442 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské boty GORE-TEX® - technická podpora v horách

Obuv s membránou GORE-TEX® je nejpokročilejší podporou pro jakoukoli horskou aktivitu. Ať už v zimě zdoláváte Mount Everest, běháte nebo podnikáte dlouhé treky, je mimořádně dobré toto řešení použít. Pánské boty GORE-TEX® poskytují dvě důležité outdoorové vlastnosti: voděodolnost a prodyšnost. První se měří v milimetrech vodního sloupce. U membrány této značky se jedná o 20 000 mm H2O, což v botě zajišťuje maximální voděodolnost. To znamená, že pánské boty GORE-TEX® vás udrží v suchu, ať už se vydáváte na horskou stezku v dešti, nebo se v zimě brodíte sněhem. Dalším důležitým parametrem membrán GORE-TEX® je prodyšnost. Měří se na stupnici RET, takže vlhkost vznikající při činnosti bude dostatečně odváděna. Konkrétní hodnota prodyšnosti se liší v závislosti na použité membráně, ale vždy je optimální pro daný typ aktivity.


Pánské boty GORE-TEX® používají skupinu čtyř různých membrán, z nichž každá má jiné vlastnosti. To znamená, že při běhání bude RET prodyšnosti vyšší než při zimním trekkingu, kde je důležitější voděodolnost. Velmi praktickou vlastností bot GORE-TEX® je, že když si je v klidu sundáte, rychle uschnou. To výrazně zvyšuje pohodlí při pěší turistice a umožňuje vám užívat si suché klima kolem nohou. Prodyšnost materiálu GORE-TEX® také snižuje riziko příliš rychlého přehřátí. To znamená, že pánské boty GORE-TEX® jsou tou nejlepší oporou při namáhavé činnosti.

GORE-TEX® Extended Comfort Footwear

Pánské boty GORE-TEX® s membránou Extended Comfort jsou určeny pro teplejší části roku. Tuto technologii najdete v nízké trekové obuvi a nástupovkách. Někdy se s touto technologií setkáte i v běžeckých botách. Někteří výrobci však membránu používají i v vysokých modelech pro méně extrémní aktivity. Pánské boty GORE-TEX® s technologií Extended Comfort nabízejí zvýšenou prodyšnost, protože jak víme, v teplých dnech je riziko přehřátí vyšší. To zajistí, že vlhkost vznikající při letním trekkingu bude účinně odváděna pryč, čímž se zvýší efektivita vaší chůze. Tato membrána neobsahuje žádnou izolační vrstvu, což zajišťuje optimální podmínky v okolí nohy při zvýšeném pocení. Pánské boty GORE-TEX® s membránou Extended Comfort navíc poskytují maximální voděodolnost. To znamená, že se nepromočí v dešti ani v kalužích na stezce. Membrána GORE-TEX® Extended Comfort Footwear se navíc skvěle osvědčuje i při městských aktivitách, takže je mimořádně všestranná.

Pánské boty GORE-TEX® jsou vybaveny membránou Extended Comfort uvnitř svršku, takže si jí nevšimnete zevnitř ani zvenku. Je trvale spojena s materiálem svršku boty a jediné, co vás zaujme, je podšívka membrány. Její důležitou vlastností je lepší zachycení vlhkosti z nohou, aby se mohla volně odpařovat do atmosféry.

GORE-TEX® Performance Comfort

Pánské boty GORE-TEX® s membránou Performance Comfort jsou nejuniverzálnější horskou konstrukcí. Díky podpůrné tenké izolační vrstvě ji najdete převážně ve vysoké obuvi. To znamená, že s tímto řešením vyrazíte do hor v zimě a v přechodném období, kdy jsou teploty nižší. Díky vysoké prodyšnosti jsou však vysoké modely vhodné i pro teplejší dny po celý rok. Boty GORE-TEX® s touto membránou mají maximální voděodolnost, což je skvělé pro zasněžené stezky a silný déšť. Jak víme, promočení nohou vede k rychlému prochladnutí, takže je nezbytné se před ním chránit. Membrána GORE-TEX® Performance Comfort navíc poskytuje účinnou bariéru proti větru. Vyhnete se tak chladivým účinkům větru. Toto technické řešení využívá také funkční vrstvy, které zvyšují odolnost membrány. To znamená, že vaše pánské boty GORE-TEX® zvládnou mnohem lépe zátěž při túře.

GORE-TEX® SURROUND® Footwear

Pánské boty GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear jsou vhodné pro všechny druhy horského běhu. To jistě potěší ty, kteří se účastní závodů nebo trénují v terénu. Obuv s tímto řešením si najde cestu i do šatníku rychlých turistů, kteří zdolávají stezky dynamicky a s minimalistickou výbavou. GORE-TEX® SURROUND® Footwear poskytuje 360stupňovou prodyšnost kolem chodidla, což je ideální pro sportovní aktivity. Vlhkost vznikající při běhu je odváděna ze spodní, horní a boční části chodidla, což účinně zabraňuje přehřátí. Pánské boty GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear jsou také vysoce nepromokavé. Běhání v dešti tedy nezpůsobí, že vám v obuvi poteče řeka. To v kombinaci s prodyšností znamená, že vaše pokožka zůstane příjemně suchá, ať už prší, nebo je horký den.

Pánské boty GORE-TEX® s membránou SURROUND® Footwear jsou často podpořeny speciálními panely ze síťoviny. Najdete je na svršku a jejich účelem je zvýšit účinné větrání kolem nohou. To také snižuje přehřívání a dokonale spolupracuje s prodyšností membrány. Boty GORE-TEX® SURROUND® mají v mezipodešvi další vrstvu kanálků. Jejich úkolem je zajistit cirkulaci vzduchu, takže získáte transport vlhkosti přes svršek i zespodu chodidla. Modely s membránou GORE-TEX® SURROUND® Footwear mají něco jako vnitřní ponožku, takže jste i přes větrací panely plně chráněni před vodou. Jak vidíte, pánské boty GORE-TEX® nabízejí i přes svůj sportovní charakter vysokou nepromokavost a účinnou prodyšnost.

GORE-TEX® Insulated Comfort

Pánské boty GORE-TEX® s membránou Insulated Comfort jsou určeny do extrémních zimních podmínek. Najdete ji v horolezeckých modelech, které vás vezmou na ledovcové treky, výstupy na Mount Everest a vrcholy evropských Alp. GORE-TEX® Insulated Comfort znamená především maximální nepromokavost, bez které se na zasněžené stezce neobejdete. Její vysoký výkon znamená, že vlhkost zvenčí neproniká do oblasti nohou, což by vedlo pouze ke snížení tepelného komfortu. Boty GORE-TEX® mají také syntetickou izolační vrstvu. Je navržena tak, aby vás chránila před chladem spojeným s nízkými teplotami, ale zároveň odváděla vlhkost. To znamená, že získáte vyvážený tepelný komfort v botě a vyhnete se snadnému přehřátí i prochladnutí.

Pánské boty GORE-TEX® s membránou Insulated Comfort nejsou jen expedičním modelem do extrémních podmínek, ale také vyloženě zimní obuví. Přesně takové boty si obujete, když se chystáte do lyžařského střediska, na túru v chladném počasí nebo do města. Díky tomu je univerzální a vhodná do nejrůznějších zimních podmínek.