top

Karabiny

Karabiny jsou malé pomůcky, které umožňují připevnit vybavení k batohu nebo poutkům kalhot. Jsou vyrobeny z odolných slitin a mají snadno použitelné zámky.
Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

na stránce
 1. -25%
  Karabina Nite Ize S-Biner #5 - black

  wish list

 2. -25%
  Karabina Nite Ize S-Biner #5 - steel

  wish list

 3. -10%
  Sada karabin Ocun Mini Harpy 50-pack - assorted

  wish list

 4. -10%
  Sada karabin Ocun Mini Condor 50-pack - assorted

  wish list

 5. -25%
  Karabina Nite Ize S-Binner #4

  wish list

 6. -29%
  Sada karabin Lifeventure Karabiners 3-Pack

  wish list

 7. -25%
  Karabina Nite Ize S-Biner Ahhh Bottle Opener

  wish list

 8. -25%
  Karabina Nite Ize S-Biner #2 - black

  wish list

 9. -25%
  Nite Ize S-Biner #4 Plastic Gate - black

  wish list

 10. -29%
  Sada karabin Nite Ize S-Biner 3-Pack - black

  wish list

 11. -10%
  Karabina Climbing Technology Key 505

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

na stránce
Vymazat

Karabiny - funkční pomůcka

Tyto turistické pomůcky jsou navrženy tak, abyste na ně mohli pohodlně připevnit trekingové nebo kempingové příslušenství, které si berete s sebou. Dodávají se v různých velikostech, takže si můžete vybrat tu, která vám nejlépe vyhovuje. Menší z nich umožňují připevnit klíče k poutku na opasek, zatímco větší umožňují spojit několik karabin dohromady nebo připevnit měkkou láhev k popruhu batohu. Díky karabinám si s sebou můžete pohodlně vzít více zavazadel a rovnoměrně je rozložit. Pomáhají také uspořádat vaše věci. Snadněji tak najdete potřebný kapesní nůž nebo kompas.

Konstrukce karabin

Tyto modely využívají ve velké míře nerezovou ocel. Tato slitina má řadu výhod. Především je odolný, takže skvěle funguje v outdoorových podmínkách a dobře odolává zatížení. Karabiny z něj vyrobené jsou odolnější proti poškození při aktivním používání. Kromě toho se ocel dobře osvědčuje v různých povětrnostních podmínkách a je odolná proti korozi. To je důležitá vlastnost vzhledem k účelu karabin, které se často používají ve vlhkém prostředí. Slitina je také lehká, takže tyto trekingové doplňky nebudou pro váš batoh těžkou zátěží. Všechny tyto vlastnosti dělají z karabin funkční pomůcku při horské turistice, horolezectví nebo pobytu ve stanu.

Karabiny se pohodlně používají

Tyto trekingové doplňky jsou navíc prakticky konstruované a pohodlně se používají. Větší z nich se pohodlně drží v ruce a usnadňují tak připevnění a odepnutí vybavení. Většinu modelů lze navíc používat celoročně, protože jejich konstrukce nezamrzá. Obvykle jsou vybaveny drátěnými zámky, které dobře fungují i při minusových teplotách. Karabiny lze tedy použít jak při prozkoumávání stezek za pěkného počasí, tak za zimních podmínek. Spolehlivá konstrukce modelů zůstává vždy funkční. Kromě toho lze zipy s bezpečnostními kolíčky snadno ovládat jednou rukou, a to i v rukavicích. Při vyndávání kompasu tak nemusíte vystavovat ruce chladu. Výrobci u tohoto typu turistických doplňků často používají speciální bezpečnostní prvek, který zabraňuje samovolnému otevření modelu. Máte tak jistotu, že vám připevněné klíče nebo kapesní nůž náhodou nevypadnou.