top

Lyžařské a skialpové přilby

Lyžařské a lyžařské přilby patří k základnímu vybavení každého lyžaře. Lyžařské helmy na upravené sjezdovky poskytují vysokou úroveň ochrany při rychlých sjezdech a také vynikající tepelnou ochranu před chladem. Skialpinistická přilba musí na druhou stranu zajistit bezpečnost při výstupu nebo při stoupání ve strmém horském terénu.
25
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce
 1. -12%
  Lyžařská přilba Marker Phoenix2 MIPS - black

  wish list

 2. -32%
  Lyžařská přilba Oakley MOD1 - dark brush

  wish list

 3. -37%
  Skialpová přilba Julbo Promethee - blue/green

  wish list

 4. -12%
  Skialpová přilba POC Auric Cut - matt black

  wish list

 5. -31%
  Lyžařská přilba Smith Scout - matte alder

  wish list

 6. -33%
  Lyžařská přilba Oakley MOD5 - matte dark brush

  wish list

 7. -10%
  Skialpová přilba Salewa Vert - ice blue

  wish list

 8. -10%
  Kask narciarski Salewa Vert - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce

Lyžařské helmy - nezbytná součást výbavy

Moderní lyžařští nadšenci dobře vědí, že lyžařská helma je nezbytnou součástí výbavy V minulosti, kdy lyžování nebylo tak populární jako dnes, stačila tlustá čepice. Skialpinistické přilby používali pouze skialpinisté, kteří jezdili v náročném horském terénu mimo sjezdovky. S rozvojem alpského lyžování se však počet lidí na sjezdovkách výrazně zvýšil. Kromě toho umožnil pokrok v konstrukci vybavení dosáhnout na lyžích mnohem vyšších rychlostí. Všechny tyto faktory způsobily, že lyžařské přilby jsou nezbytné pro maximální bezpečnost v případě pádu nebo nehody. Ochrana hlavy je nejdůležitější, ale ne jedinou funkcí helmy na sjezdové lyžování. Modely špičkových značek také poskytují účinnou izolaci proti chladu. Přilby s hledím mohou úspěšně nahradit i brýle.

Jak si vybrat lyžařskou helmu?

Lyžařské přilby se vyrábějí v různých provedeních, proto je vhodné zvážit, na jakých lyžích budete lyžovat a za jakého počasí budete přilbu používat. Nejdůležitější vlastností každé lyžařské přilby je její velikost. Správná velikost pro vaši hlavu je předpokladem jejího správného fungování. Proto bychom si před nákupem přilby měli změřit obvod hlavy. Většina lyžařských přileb se vyrábí v několika velikostech, takže výběr té správné by neměl být problém. Pro nejmenší lyžařské nadšence jsou tu dětské lyžařské helmy Jedná se o odpovídající menší modely, které se obvykle vyrábějí i ve speciálních barevných provedeních.

Druhé je třeba určit, zda hledáte helmu pro sjezdové lyžování nebo pro skialpinismus První z nich se vyznačují uzavřenějším designem. Zaměřují se na ochranu a tepelnou izolaci. Lyžařské přilby jsou obvykle lehčí a mají zvýšenou ventilaci. Vždyť se v nich budete pohybovat nejen z kopce, ale i do kopce. Pak bude prioritou odstranění přebytečného horkého vzduchu. Kromě toho přilby pro skialpove lyze musí splňovat další normy platné pro horské přilby.

Zatřetí se vyplatí zkontrolovat, jaké další funkce daná lyžařská helma má. Pokud se chystáte lyžovat pouze za slunečného počasí, vyplatí se zjistit, zda je vámi vybraný model vybaven odnímatelnými náušníky nebo otevíracími větracími otvory. Na jasném slunci mají cenu zlata. Další velmi důležitou funkcí je možnost vyjmutí vložky, aby bylo možné ji obnovit. U většiny lyžařských přileb renomovaných značek je takové řešení standardem.

Za čtvrté byste měli zkontrolovat, zda lyžařská helma dobře sedí s vašimi brýlemi. Pokud je celá sada - helma a brýle - stejné značky, neměl by být problém je sladit. Pokud však kombinujete modely dvou značek, je vhodné zkontrolovat, zda po jejich nasazení není mezi helmou a horním okrajem brýlí příliš velký prostor, který by odhalil dutiny. Dalším častým problémem je výběr příliš velkých brýlí, které mohou být okrajem helmy tlačeny na nos. Lyžařské přilby a lyžařské brýle by měly být pohodlné pro nošení během zkoušení. Koneckonců v nich strávíte celý den na sjezdovce a jakýkoli drobný nesoulad se znásobí, když budete lyžovat několik hodin.

Jak se vyrábí parašutistické přilby?

Moderní skialpinistické přilby se vyznačují extrémní lehkostí, které je dosaženo použitím vhodných materiálů. Silné vrstvy tlumící nárazy jsou obvykle vyrobeny z pěnového polystyrenu, zatímco vnější plášť je vyroben z polykarbonátu. Kombinace těchto dvou prvků zaručuje fantastický vzhled a umožňuje udržet velmi nízkou hmotnost. Poskytují také mimořádně vysokou úroveň bezpečnosti. Lyžařské horolezecké přilby splňují přísné normy stanovené pro horolezecké i lyžařské přilby. To znamená, že jsou stejně účinné při ochraně hlavy před padajícími kameny při výstupu jako při ochraně hlavy před pádem při sestupu. Skialpinistická přilba je nezbytnou součástí výbavy každého lyžaře, který chce zdolávat vrcholy na vlastní pěst.

Lyžařské přilby - funkčnost

Ski touringové helmy nabízené v našem obchodě se mohou lišit v mnoha detailech. Větrací otvory v přilbách zajišťují účinnou výměnu vzduchu při výstupech a sestupech za mírně vyšších teplot. Mnoho modelů nabízí možnost zakrytí těchto průduchů, které v chladném počasí izolují hlavu. Některé přilby mají také odnímatelné teplé ušní polštářky. Díky tomu můžete lyžařskou helmu dokonale přizpůsobit počasí. Každý model má odpovídající nastavení obvodu, které umožňuje optimální přizpůsobení lyžařské helmy hlavě pro optimální stabilitu při sjezdu. Optimálně profilovaný přední okraj přileb umožňuje snadné nasazení lyžařské brýle Všechny modely od firem jako CAMP, Dynafit nebo Grivel se vyznačují nízkou hmotností a použitím nejkvalitnějších materiálů. Ať už hledáte lyžařskou helmu pro závody, nebo helmu pro turistiku, získáte maximální ochranu.