top

Lyžařské a skialpové přilby

Helmy na lyže a skialpy patří k základnímu vybavení každého lyžaře. Lyžařské helmy na upravené sjezdovky poskytují vysokou úroveň ochrany při rychlých sjezdech a také vynikající tepelnou ochranu před chladem. Skialpová helma musí na druhou stranu zajistit bezpečnost při výstupu nebo při lezení ve strmém horském terénu.
Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Lezecká helma CAMP Voyager - basalt grey/green

  wish list

 2. -10%
  Helma na lyžování Smith Mirage MIPS - matte iceberg

  wish list

 3. -10%
  Helma na lyžování Smith Mirage - matte chalk rose

  wish list

 4. -15%
  Lyžařská přilba POC Obex BC MIPS - black matt

  wish list

 5. -25%
  Helma na lyžování Julbo Hal – blue

  wish list

 6. -25%
  Helma na lyžování Julbo Hal – purple/black

  wish list

 7. -28%
  Lyžařská přilba POC Obex Pure - black/purple

  wish list

 8. -28%
  Helma na lyžování Marker Squad- coral

  wish list

 9. -28%
  Helma na lyžování Marker Ampire 2 MIPs- white

  wish list

 10. -28%
  Helma na lyžování Marker Squad- black

  wish list

 11. -28%
  Helma na lyžování Marker Squad- white

  wish list

 12. -10%
  Lyžařská helma Oakley Mod 5 - blackout

  wish list

 13. -10%
  Lyžařská přilba Oakley MOD1 - white

  wish list

 14. -28%
  Lyžařská přilba Marker Ampire 2 MIPS - grey/green

  wish list

 15. -28%
  Lyžařská přilba Marker Phoenix2 MIPS - black

  wish list

 16. -15%
  Skialpová přilba Camp Speed Comp - black

  wish list

 17. -15%
  Skialpová přilba Camp Speed Comp - blue

  wish list

 18. -28%
  Skialpová přilba Julbo The Peak - blue

  wish list

 19. -28%
  Skialpová přilba Julbo The Peak - black

  wish list

 20. -28%
  Skialpová přilba Julbo The Peak LT - blue/red

  wish list

 21. -25%
  Skialpová přilba Smith Mission - matte white

  wish list

 22. -25%
  Skialpová přilba Smith Mission - matte lava

  wish list

 23. -10%
  Přilba Oakley MOD3 - white
  Přilba Oakley MOD3 - white
  4 134 Kč 4 594 Kč

  wish list

 24. -25%
  Přilba Smith Scout - matte white
  Přilba Smith Scout - matte white
  1 689 Kč 2 252 Kč

  wish list

 25. -25%
  Lyžařská přilba Smith Mission - matte black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
Vymazat

Helmy na lyže - nezbytná součást výbavy

Moderní lyžařští nadšenci dobře vědí, že helma na lyže je nezbytnou součástí výbavy. V minulosti, kdy lyžování nebylo tak populární jako dnes, stačila tlustá čepice. Helmy používali pouze skialpinisté, kteří jezdili v náročném horském terénu mimo sjezdovky. S rozvojem alpského lyžování se však počet lidí na sjezdovkách výrazně zvýšil. Kromě toho umožnil pokrok v konstrukci vybavení dosáhnout na lyžích mnohem vyšších rychlostí. Všechny tyto faktory způsobily, že helmy na lyže jsou nezbytné pro maximální bezpečnost v případě pádu nebo nehody. Ochrana hlavy je nejdůležitější, ale ne jedinou funkcí helmy na skialpy a sjezdové lyžování. Modely špičkových značek také poskytují účinnou izolaci proti chladu. Helmy se štítem mohou úspěšně nahradit i brýle.

Jak si vybrat helmu na lyže?

Helmy na lyže se vyrábějí v různých provedeních, proto je vhodné zvážit, na jakých lyžích budete lyžovat a za jakého počasí budete helmu používat. Nejdůležitější vlastností každé lyžařské helmy je její velikost. Správná velikost pro vaši hlavu je předpokladem jejího správného fungování. Proto bychom si před nákupem helmy měli změřit obvod hlavy. Většina lyžařských helem se vyrábí v několika velikostech, takže výběr té správné by neměl být problém. Pro nejmenší lyžařské nadšence jsou tu dětské helmy na lyže. Jedná se o odpovídající menší modely, které se obvykle vyrábějí i ve speciálních barevných provedeních.

Za druhé je třeba určit, zda hledáte helmu pro sjezdové lyžování nebo pro skialpinismus. První z nich se vyznačují uzavřenějším designem. Zaměřují se na ochranu a tepelnou izolaci. Helmy na skialpy jsou obvykle lehčí a mají zvýšenou ventilaci. Vždyť se v nich budete pohybovat nejen z kopce, ale i do kopce. Pak bude prioritou odstranění přebytečného horkého vzduchu. Kromě toho helmy pro skialpové lyže musí splňovat další normy platné pro horolezecké helmy.

Za třetí se vyplatí zkontrolovat, jaké další funkce daná lyžařská helma má. Pokud se chystáte lyžovat pouze za slunečného počasí, vyplatí se zjistit, zda je vámi vybraný model vybaven odnímatelnými klapkami na uši nebo otevíracími větracími otvory. Na jasném slunci mají cenu zlata. Další velmi důležitou funkcí je možnost vyjmutí vložky, aby bylo možné ji obnovit. U většiny lyžařských helem renomovaných značek je takové řešení standardem.

Za čtvrté byste měli zkontrolovat, zda helma na lyže dobře sedí s vašimi brýlemi. Pokud je celá sada - helma a brýle - stejné značky, neměl by být problém je sladit. Pokud však kombinujete modely dvou značek, je vhodné zkontrolovat, zda po jejich nasazení není mezi helmou a horním okrajem brýlí příliš velký prostor, který by odhalil dutiny. Dalším častým problémem je výběr příliš velkých brýlí, které mohou být okrajem helmy tlačeny na nos. Lyžařské helmy a lyžařské brýle by měly při zkoušce poskytovat plné pohodlí. Koneckonců v nich strávíte celý den na sjezdovce a jakýkoli drobný nesoulad se znásobí, když budete lyžovat několik hodin.

Jak se vyrábí helmy na lyže?

Moderní skialpové helmy se vyznačují extrémní lehkostí, které je dosaženo použitím vhodných materiálů. Silné vrstvy tlumící nárazy jsou obvykle vyrobeny z pěnového polystyrenu, zatímco vnější skořepina je vyrobena z polykarbonátu. Kombinace těchto dvou prvků zaručuje fantastický vzhled a umožňuje udržet velmi nízkou hmotnost. Poskytují také mimořádně vysokou úroveň bezpečnosti. Helmy na skialpy splňují přísné normy stanovené pro horolezecké i lyžařské helmy. To znamená, že jsou stejně účinné při ochraně hlavy před padajícími kameny při výstupu jako při ochraně hlavy před pádem při sjezdu. Helma na skialpy je nezbytnou součástí výbavy každého lyžaře, který chce zdolávat vrcholy na vlastní pěst.

Helmy na skialpy - funkčnost

Skialpové helmy a helmy na lyže nabízené v našem obchodě se mohou lišit v mnoha detailech. Větrací otvory v helmách zajišťují účinnou výměnu vzduchu při výstupech a sjezdech za mírně vyšších teplot. Mnoho modelů nabízí možnost jejich zakrytí, abyste si v chladném počasí udrželi hlavu v teple. Některé helmy mají také odnímatelné teplé klapky na uši. Díky tomu můžete skialpovou helmu dokonale přizpůsobit počasí. Každý model má odpovídající nastavení obvodu, které umožňuje optimální přizpůsobení lyžařské helmy hlavě pro optimální stabilitu při sjezdu. Optimálně profilovaný přední okraj helem umožňuje snadné nasazení lyžařských brýlí. Všechny modely od firem jako CAMP, Dynafit nebo Grivel se vyznačují nízkou hmotností a použitím nejkvalitnějších materiálů. Ať už hledáte lyžařskou helmu na závody, nebo helmu pro turistiku, získáte maximální ochranu.