top

Salewa

Salewa je značka, která poskytuje komplexní nabídku pro všechny milovníky hor. Turistické oblečení, horské boty, batohy a turistické spací pytle se budou skvěle hodit na trek ale také během horských výletů. V nabídce je také horolezecké vybavení - nesmeky, cepíny, přilby a horolezecké postroje - všechny výrobky Salewa v obchodě 8a.cz jsou té nejvyšší kvality.
Zobrazení Mřížka Seznam

706 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

706 výrobky

Vymazat

Salewa je komplexní nabídka pro milovníky hor

Salewa je kultovní horská značka nabízející extrémně široký výběr oblečení, obuvi a vybavení do hor pro všechny milovníky outdoorových dobrodružství. Široká nabídka tohoto výrobce splní požadavky velmi různorodých uživatelů, a to jak z hlediska druhu provozované aktivity, tak i míry jejich zkušeností. Všichni začínající milovníci hor si zcela určitě mezi výrobky Salewa najdou pro sebe vhodné vybavení. Lehčí vybavení na snadnější stezky nebo základní turistické bundy a kalhoty jsou perfektní na první krůčky při prozkoumávání horských oblastí. Je to také skvělá nabídka pro turistické výlety. Horolezecké vybavení doladěné do posledního detailu, oblečení a boty Salewa jsou k dispozici také ve vysokohorských verzích. Tato nabídka je určena pro nejzkušenější uživatele – horolezce a himálajisty. Umožní Vám dosahovat těch nejvyšších vrcholů a nabízí vysokou spolehlivost i v těch nejextrémnějších podmínkách.

Historie značky

Značka Salewa byla založena v roce 1935, ale nebyla od začátku bezprostředně spojena s horami. Zpočátku se zabývala výrobou sedel a koženého zboží. Ve 40. letech byla v nabídce značky pouzdra na fotoaparáty, kožené míče, brašny na motorku a dřevěné lyžařské hůlky. Průlomem byl v roce 1955 návrh horského batohu Salewa Andes speciálně pro expedici do And. Zúčastnil se jí Hermann Huber, který se později stal ředitelem společnosti. V 60. letech 20. století došlo k rychlému rozvoji společnosti a také zavádění velmi inovativních řešení v horském vybavení. Salewa se stala známou díky, mimo jiné, velmi lehkým, moderním horským mačkám . 70. a 80. léta přinesla nové logo značky s orlicí a také úzkou spolupráci s Reinholdem Messnerem a Kurtem Albertem při dalším vývoji vybavení pro horolezce. V roce 1994 se na trhu objevuje, v té době, nejlehčí lezecká přilba - Helium. Zahajuje éru stále lehčího vybavení. V roce 2005 Salewa vytváří novou divizi věnovanou navrhování a výrobě obuvi. Během tohoto období získává značka také globální dosah. Otevírá kanceláře mimo jiné v USA a také obchody v Jižní Koreji.

V roce 2015 výrobce představuje nové, jednodušší logo Salewa a novou vizi značky. Společnost v současné době prodává své produkty ve 30 zemích a dodává zboží do více než 2 500 obchodů. Navzdory své dlouhé a velmi bohaté historii je značka Salewa známá svými moderními a dokonce inovativními designy, které udávají nové trendy na outdoorovém trhu. Tento přístup se projevuje ve dvou aspektech. V první řadě projektanti Salewa velmi často využívají nejnovější dostupné materiály a technologie. Speciální vlna Salewa TirolWool Celliant , odolné materiály Cordura® , nejnovější membrány GORE-TEX® – všechna tato řešení najdete ve výrobcích této značky. Za druhé, všechny produkty drží krok s dobou - pokud jde o styl. Nad konkurencí vynikají nabídkou moderních bund s asymetrickými panely nebo bot, ve kterých se kombinují klasické kožené svršky se syntetickými výztuhami. Široká škála barev dámského a pánského oblečení a bot Salewa umožňuje každému najít model ideálně vyhovující jeho potřebám.

Perfektní technické oblečení Salewa - od termoprádla až po membránové bundy

Návrháři značky se zaměřují především na přizpůsobení oděvů úkolům, kterým čelí. Jejich bundy, softshelly nebo trekové kalhoty jsou skutečným mistrovským dílem. Značka Salewa je známá svým moderním stylem a perfektně sladěnými střihy. Jednotlivé modely jsou přiřazeny k několika kolekcím, které sdružují oblečení určené pro konkrétní aktivity. Samostatné kategorie technického oblečení pro horolezce, cestovatele a lidi pohybující se ve vysokých horách, umožňují plně uspokojit i ty nejnáročnější uživatele.

Horské oblečení Salewa to jsou technologie, které jsou ideální pro dosažení vyšších vrcholů. Nabízí volnost pohybu při lezení, takže nic nestojí v cestě dosažení dalších výškových metrů. Použití odolných materiálů zaručuje odolnost bund a kalhot i v případě častého kontaktu s kameny nebo ledem. Outdoorové oblečení Salewa nabízí velmi široký výběr barev a střihů. Díky tomu si každý může vytvořit opravdu individuální sadu oblečení, která mu zajistí maximální pohodlí na trailu. Funkční řešení nabízí vysokou prodyšnost všech vrstev. Ve věcech, určených pro turistiku, najdete velké množství kapes a přihrádek, které Vám pomohou uspořádat všechny drobnosti, které nosíte. Mezi rozsáhlými kolekcemi Salewa najdeme i oblečení určené pro milovníky rychlého zdolávání turistických cest. Takzvaný speed hiking vyžaduje oblečení s minimální váhou, které si zároveň poradí s útrapami na horské stezce.

Horské boty Salewa s moderním designem a vysokým komfortem.

Přestože jsou zkušenosti výrobce v segmentu horské obuvi poměrně krátké, dokázal k sobě přilákat velkou část milovníků hor. Skvělé trekové boty, alpské a nástupové modely, ale i lehčí turistické boty Vám umožní vybrat si model vhodný do terénu, ve kterém se pohybujete. Kultovní postavení si nepochybně vydobyly boty Salewa ze série Mountain Trainer. Jedná se o jedny z nejuniverzálnějších nástupových bot na trhu. Jsou ideální pro horskou turistiku v různorodém terénu. Vysoká verze svršku je ideální na výlety v přechodných ročních obdobích. Nízké boty jsou optimální volbou do vyšších teplot. Boty MTN Trainer jsou dostupné v několika verzích – celokožené nebo s membránou. Spousta modelů bot Salewa obsahuje velmi dobře známou membránu – GORE-TEX®. Obuv s touto technologií se vyznačuje vysokou voděodolností a zároveň umožňuje zachovat efektivní prodyšnost.

Horská výbava pro ty nejnáročnější.

Značka Salewa je také velmi úzce spjatá s horolezectvím a dalšími horskými aktivitami, které vyžadují specializované vybavení. Batohy s různými nosnými systémy Vám umožní pohodlné nošení všech Vašich věcí. Odolné horolezecké batohy Salewa , ultralehké modely pro rychlé přecházení trailů nebo odvětrávané turistické batohy nabízejí uživateli širokou škálu kapacit a úprav. Celá řada horolezeckých a lyžařských přileb dodá Vaší hlavě tu správnou míru bezpečí. V zimě se jistě budou hodit také lavinové sondy a ledovcové šrouby. Pro pěší turistiku v jednodušším terénu bude perfektním řešením nesmeky Salewa MTN Spike. Milovníci ferratových cest jistě ocení propracované sety na ferraty.