top

Mapníky

Každý, kdo rád zdolává přírodní oblasti, ví, že mapové mapy jsou za špatného počasí nepostradatelné. Právě díky nim mohou být mapy chráněny před nepříznivými povětrnostními podmínkami.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -24%
  Mapník Silva Carry Dry Map Case M30
  Mapník Silva Carry Dry Map Case M30
  včetně DPH 569Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 529Kč +8%
  Doporučená cena výrobce 756Kč -24%

  wish list

 2. -29%
  Obal na mapu Sea To Summit TPU Guide Mapcase S
  Obal na mapu Sea To Summit TPU Guide Mapcase S
  včetně DPH 519Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 529Kč -1%
  Doporučená cena výrobce 739Kč -29%

  wish list

 3. -30%
  Mapník Sea To Summit WP Map Case L
  Mapník Sea To Summit WP Map Case L
  včetně DPH 459Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 439Kč +5%
  Doporučená cena výrobce 659Kč -30%

  wish list

 4. -26%
  Mapník Sea To Summit WP Map Case S
  Mapník Sea To Summit WP Map Case S
  včetně DPH 419Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 379Kč +11%
  Doporučená cena výrobce 569Kč -26%

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Mapníky chrání mapu před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Pokud chcete procestovat kilometry cest a terénních stezek bez obav, že se ztratíte, potřebujete mapu. Použití za slunečného dne je snadné. Za špatného počasí to však není tak snadné. Tehdy přicházejí na pomoc mapníky. Pouhý kompas nestačí, když neznáte cestu a potřebujete znát okolí. Papírové mapy nejsou i přes své četné výhody nezničitelné. Výrobci naštěstí vymysleli způsob, jak prodloužit životnost tradičních map a umožnit turistům používat je i v deštivém dni.

Voděodolné mapníky

Pouzdro na mapu je nezbytné nejen proto, abyste ji ochránili před snadným poškozením, ale také proto, abyste ji mohli používat v deštivém dni. Voděodolné modely jsou skvělé do vlhkých podmínek. A to nejen tehdy, když chcete použít mapu za deštivého dne. Velmi důležitá je také ochrana mapy při kempování, kdy hrozí její namočení. Těsné plastové konstrukce účinně brání vniknutí vody. To znamená, že mapu můžete vyndat, i když v létě prší. Takový kryt je užitečný nejen pro turisty, ale také pro námořníky a rybáře. Takové praktické pouzdro by měl mít každý, kdo používá mapu a nosí ji mezi svým vybavením.

Různé velikosti mapníků

Mapníky se dodávají v mnoha velikostech, takže není obtížné dokonale přizpůsobit správný model velikosti vaší mapy. Další výhodou jsou funkční šňůrky, které umožňují zavěšení pouzdra na krk. Pokud mapu nepoužíváte, můžete ji mít stále po ruce. Když ji potřebujete použít, nemusíte zastavovat, sundávat batoh a hledat v něm mapu. Tento zdánlivě nenápadný gadget výrazně zvýší pohodlí při různých outdoorových aktivitách. Voděodolný a lehký mapník vám zpříjemní sledování různých cest bez ohledu na počasí.

Mapníky jako ochrana proti poškození

Pokud jde o ochranu mapy před deštěm, voděodolné mapníky jsou ideální. Jsou také ideální, pokud je důležité zabránit poškození nebo znečištění mapy. Na horské stezce, v kempu, na jachtě nebo na kajaku, zkrátka na jakékoliv outdoorové výpravě poskytují potřebnou ochranu proti vlhkosti a nečistotám. Mapník vyrobený z termoplastického polyuretanu kromě toho, že je voděodolný, poskytuje také ochranu proti vniknutí prachu do papíru. Je velmi pružný a umožňuje, aby se v něm uložená mapa nepomačkala. Lze jej skládat mnoha způsoby a neovlivňuje úroveň těsnosti. Vložení do kapsy nebo batohu také nezpůsobí žádné poškození. Materiál je trvanlivý a odolný proti poškrábání. Navíc neztrácí své vlastnosti ani pod vlivem nepříznivého slunečního záření. Konstrukce tak poslouží nejen při zatažené obloze, ale i za velmi slunečného počasí. Poté materiál pokrývající papír zajistí, že tisk nevybledne. Model vyrobený ze speciálních materiálů se osvědčí v zimních podmínkách. Pokud je k tomuto účelu uzpůsoben, nepraská při velmi nízkých teplotách.

Jednoduché, ale velmi praktické použití - mapníky na turistické mapy

Mapníky mají obvykle nekomplikovaný uzávěr. Aby se zabránilo vnikání nečistot a deště přes okraje, jsou okraje svařeny. Tímto způsobem se dosáhne úplného utěsnění. Přídavné výztuhy se často umisťují tam, kde by mohlo dojít k rychlejšímu poškození konstrukce. Dalšími funkcemi, které ovlivňují komfort používání, jsou například suché zipy pro snadnější skládání mapníku nebo otvory pro připevnění celku, například na batoh. Šňůrka v konstrukci zabraňuje ztrátě mapy a umožňuje mít ji kdykoli po ruce a dosáhnout na ni.