top

Mapníky

Každý, kdo rád zdolává přírodní oblasti, ví, že mapové mapy jsou za špatného počasí nepostradatelné. Právě díky nim mohou být mapy chráněny před nepříznivými povětrnostními podmínkami.
10
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce
 1. -5%
  Křivkoměr Silva Map Measurer Path

  wish list

 2. -5%
  Mapník Silva Carry Dry Map Case A4

  wish list

 3. -5%
  Mapník Silva Carry Dry Map Case L

  wish list

 4. -5%
  Mapník Silva Carry Dry Map Case M30

  wish list

 5. -30%
  Mapník Sea To Summit WP Map Case

  wish list

 6. -30%
  Mapník Sea To Summit TPU Guide Mapcase

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

10 položek

na stránce

Mapové desky chrání mapu před nepříznivými povětrnostními podmínkami

Pokud chcete procestovat kilometry cest a terénních silnic bez obav, že se ztratíte, potřebujete mapu. Použití za slunečného dne je snadné. Za špatného počasí to však není tak snadné. Tehdy přicházejí na pomoc tvůrci map. Pouhý kompas nestačí, když neznáte cestu a potřebujete znát okolí. Papírové mapy nejsou i přes své četné výhody nezničitelné. Výrobci naštěstí vymysleli způsob, jak prodloužit životnost tradičních map a umožnit turistům používat je i v deštivém dni.

Voděodolné mapníky

Pouzdro na mapu je nezbytné nejen proto, abyste ji ochránili před snadným poškozením, ale také proto, abyste ji mohli používat v deštivém dni. Vodotěsné modely jsou skvělé do vlhkých podmínek. A to nejen tehdy, když chcete použít mapu za deštivého dne. Velmi důležitá je také ochrana mapy při kempování, kdy hrozí její namočení. Těsné těsnění plastové konstrukce účinně brání vniknutí vody. To znamená, že mapu můžete vyndat, i když v létě prší. Takový kryt je užitečný nejen pro turisty, ale také pro námořníky a rybáře. Takové praktické pouzdro by měl mít každý, kdo používá mapu a nosí ji mezi svým vybavením.

Různé velikosti mapových pouzder

Kufry na mapy se dodávají v mnoha velikostech, takže není obtížné dokonale přizpůsobit správný model velikosti vaší mapy. Další výhodou jsou funkční šňůrky, které umožňují zavěšení pouzdra na krk. Pokud mapu nepoužíváte, můžete ji mít stále po ruce. Když ji potřebujete použít, nemusíte zastavovat, sundávat batoh a hledat v něm terénní mapu. Tento zdánlivě nenápadný gadget výrazně zvýší pohodlí při různých outdoorových aktivitách. Voděodolný a lehký mapník vám zpříjemní sledování různých cest bez ohledu na počasí.

Mapové knihy jako ochrana proti poškození

Pokud jde o ochranu mapy před deštěm, vodotěsná pouzdra na mapy jsou ideální. Jsou také ideální, pokud je důležité zabránit poškození nebo znečištění mapy. Na horské stezce, v kempu, na jachtě nebo na kánoi, zkrátka na jakékoliv outdoorové výpravě poskytují potřebnou ochranu proti vlhkosti a nečistotám. Pouzdro na mapy vyrobené z termoplastického polyuretanu kromě toho, že je vodotěsné, poskytuje také ochranu proti vniknutí prachu do papíru. Je velmi pružná a umožňuje, aby se v ní uložená mapa nepomačkala. Lze ji skládat mnoha způsoby a neovlivňuje úroveň těsnosti. Vložení do kapsy nebo batohu také nezpůsobí žádné poškození. Materiál je trvanlivý a odolný proti poškrábání. Navíc neztrácí své vlastnosti ani pod vlivem nepříznivého slunečního záření. Konstrukce tak poslouží nejen při zatažené obloze, ale i za velmi slunečného počasí. Poté materiál pokrývající papír zajistí, že tisk nevybledne. Model vyrobený ze speciálních materiálů se osvědčí v zimních podmínkách. Pokud je k tomuto účelu uzpůsoben, nepraská při velmi nízkých teplotách.

Jednoduché, ale velmi praktické použití - držáky turistických map

Mapové knihy mají obvykle nekomplikovaný řetězcový uzávěr. Aby se zabránilo vnikání nečistot a deště přes okraje, jsou okraje svařeny. Tímto způsobem se dosáhne úplného utěsnění. Přídavné výztuhy se často umisťují tam, kde by mohlo dojít k rychlejšímu poškození konstrukce. Dalšími funkcemi, které ovlivňují komfort používání, jsou například suché zipy pro snadnější skládání pouzdra na mapy nebo otvory pro připevnění celku, například na batoh. Šňůrka v konstrukci zabraňuje ztrátě mapy a umožňuje mít ji kdykoli po ruce a dosáhnout na ni.