top

Stany pro 4 osoby

Čtyřmístné stany jsou velmi širokou kategorií, která umožňuje každému outdoorovému nadšenci vybrat si optimální model. Dobře zvolený stan pro čtyři osoby s plachtou, předsíňkou nebo vybavený dvěma ložnicemi je ideální pro horskou expedici nebo rodinný výlet. Podívejte se na vyladěné stany pro čtyři osoby!
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Stan pro čtyři osoby Easy Camp Bolide 400 red/red

  wish list

 2. -10%
  Turistický stan Robens Voyager Versa 4

  wish list

 3. -9%
  Stan pro 4 osoby MSR Elixir 4 Tent V2 - green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
Vymazat

Stany pro 4 osoby - jaký tvar je nejlepší?

Turistické stany pro 4 osoby jsou vyrobeny na základě všech klasických rámových konstrukcí. Přední výrobci turistického vybavení nabízejí stany typu iglú, tunelové a týpí, jakož i kombinace těchto typů. Podle toho, jaké funkce hledáte, si můžete vybrat konkrétní typ. Stan pro 4 osoby typu iglú se vyznačuje největší stabilitou v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Funguje dobře i při mírně silnějším větru. Díky křížícím se tyčím je celá konstrukce dokonale odolná proti silným poryvům větru nebo srážkám. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších tvarů stanu. Stany iglú mají často samonosnou konstrukci. Díky tomu je jejich stavění v dešti mnohem pohodlnější. Tunelové stany pro 4 osoby s předsíňkou naopak poskytují o něco více využitelného prostoru uvnitř stanu. Díky dodatečnému prostoru v nich lze za nepříznivého počasí snáze připravit jídlo nebo uložit velké batohy či dokonce jízdní kola. Nevýhodou je, že pro postavení stanu je nutné nainstalovat upínací šňůry. Nejvzácnější konstrukcí je stan pro 4 osoby typu týpí. Přestože se jedná o velmi ergonomický design, který se hodí pro mnoho lidí, je nejvzácnější. Díky jediné tyči se jedná o nejrychleji rozkládající se modely, ale jejich interiér má specifický tvar.

Kromě výše uvedených konstrukcí jsou na trhu k dispozici také hybridní stany pro 4 osoby. Ty kombinují prvky několika výše uvedených konstrukcí. Expediční stany, které jsou během používání vystaveny vysokému zatížení, se obvykle vyrábějí v tomto systému. Expediční stan do hor musí být odolný. Poskytne přístřeší pro 4 osoby i v těch nejnepříznivějších povětrnostních podmínkách. To je to, co kopulovitý stan pro 4 osoby umí nejlépe. Vypadá jako iglú, ale často se používají další tyče, které celek zpevňují. U tohoto typu stanu se obvykle používají také velmi pevné materiály, které poskytují dodatečnou ochranu proti sněhu a větru.

S předsíňkou nebo bez ní - jaký stan pro 4 osoby vybrat?

Častou volbou pro kempování, ale nejen pro něj, je stan pro 4 osoby s předsíňkou. Tyto modely nabízejí dodatečný prostor a umožňují vám uložit zavazadla nebo strávit čas za špatného počasí. Jedná se o mimořádně funkční řešení, které poskytuje pohodlnější místo pro trávení času, když se zhorší počasí. Klasické stany pro 4 osoby na pěší turistiku nebo trekking mají kompaktní předsíňku. Předsíňka příliš nezvětšuje velikost a hmotnost stanu. Do předsíně se vejdou boty, aby nepromokly při nočním dešti, nebo trekingové batohy. V případě modelů pro kempování mohou být podstatně větší. Vysoký stan pro 4 osoby s předsíňkou si zaslouží dostatečný prostor navíc. V tomto případě jej lze díky jeho velikosti využít jako další místnost. Vejde se do něj turistický stůl, židle a několik dalších drobných předmětů. Dostatečné osvětlení interiéru v takovém případě zajišťují okna umístěná ve stěnách. Mnohé předsíně mohou být vybaveny také podlahou, což zvyšuje komfort jejich používání. To je ideální v případě, že se celý kemp stane blátivým povrchem v důsledku silných dešťů.

Jaké další funkce může mít stan pro čtyři osoby?

Téměř každý stan pro čtyři osoby se vyznačuje jednoduchou stavbou. To znamená, že jejich rozkládání zvládne i ten největší laik. Spací prostor bude připraven k použití během několika okamžiků po příjezdu do kempu. Díky vhodně barevně odlišenému rámu, plachtě a ložnicím se stan pro čtyři osoby staví stejně snadno jako jeho mnohem menší verze pro dvě nebo tři osoby.

Stany pro 4 osoby se mohou lišit také vnitřním uspořádáním. Rodiny často volí praktický stan pro čtyři osoby se dvěma ložnicemi. Vzájemné oddělení i tenkými dveřmi se zipem poskytuje větší soukromí a umožňuje pohodlnější používání stanu. To je ideální pro výlety s přáteli nebo při výletech na rodinnou dovolenou, kde mohou mít děti k dispozici oddělený prostor na spaní.

Velmi důležitou vlastností je počet vchodů do stanu. U stanů pro 4 osoby se často vyskytují verze se dvěma samostatnými vchody. To umožňuje pohodlný vstup a výstup všem uživatelům a také rychlé větrání stanu. To je důležité zejména při kempování za vyšších teplot nebo v případě, že se na plachtě stanu sráží vlhkost. Stan pro 4 osoby může být také vybaven funkčními doplňky. Patří mezi ně například užitečné kapsy, do kterých lze uložit čelovku, knihu nebo jiné předměty. Speciální prvky jsou připevněny k horní části ložnice nebo umístěny na stěnách stanu.

Ve většině stanů pro 4 osoby použité materiály dokonale kombinují odolnost s ochrannými funkcemi potřebnými při zhoršení počasí. Pozornost byste měli věnovat počtu a rozmístění větracích otvorů. Stan, ve kterém přebývá více osob, musí být řádně větrán. Kromě toho by měly větrací otvory také dostatečně chránit před deštěm a zároveň zachovávat vysoký průtok vzduchu.

Velké stany pro čtyři osoby poskytují pohodlí při kempování a stanování

Nabízené stany pro 4 osoby lze rozdělit podle jejich účelu. Velmi početnou skupinu tvoří velké turistické stany určené speciálně pro kempování a dlouhou dovolenou na jednom místě. Rozlehlý stan pro čtyři osoby s předsíňkou bude vysoký a nabídne maximální prostor a snadný pohyb uvnitř. Pohodlné stany pro čtyři osoby jsou skvělou volbou pro kempování a glamping s rodinou nebo přáteli. Jsou ideální pro delší pobyt na jednom místě a nabízejí větší užitný prostor.

Pokud se chystáte na trekking nebo horolezectví, specializovaný stan pro 4 osoby je nutností. Kompaktnější a lehčí konstrukce jsou určeny pro pěší turistiku a časté cestování s batohem. Vhodně navržené rámy umožňují rychlé rozložení a složení. Celek zabírá také mnohem méně místa, díky čemuž se stan snáze schová do batohu nebo přenáší ven. Moderní materiály použité v těchto stanech jsou vysoce odolné, ale zároveň extrémně tenké a lehké. Při pěším cestování na dlouhé vzdálenosti se přece počítá každý gram.

Nejvyspělejší stany pro 4 osoby jsou horské a expediční modely. Byly vyvinuty pro nejnáročnější podmínky při celoročním používání. Volí je ti nejzkušenější uživatelé, kteří potřebují spolehlivý přístřešek, který odolá i těm nejnáročnějším povětrnostním podmínkám. Tyto modely se obvykle vyznačují hybridní konstrukcí. Prioritou je zajistit maximální odolnost proti silnému větru a sněhu, který se na stanu hromadí. Expediční stan pro 4 osoby je ideální pro zdolávání vysokých horských vrcholů, a to jak v základním táboře, tak v následných táborech na cestě k vrcholu.

Rodinné, kempingové a trekingové stany pro 4 osoby - můžete si je zakoupit na 8a.cz

V našem turistickém obchodě nabízíme mimořádně široký výběr stanů pro čtyři osoby od špičkových horských a turistických značek. Najdete mezi nimi jak ikonické konstrukce, které se osvědčí při kempování, tak inovativní stany z nejnovějších materiálů. Všechny stany pro 4 osoby se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, která se promítá do spolehlivosti v podmínkách, pro které jsou určeny. Najdete zde turistické stany pro všechny podmínky. Modely pro vysokohorské expedice, které dobře poslouží při lezení v extrémních povětrnostních podmínkách. Ultralehké trekingové stany se skvěle hodí na turistické stezky. Snadno se vejdou do batohu a poskytují pohodlné místo na spaní přímo u stezky. Pro ty, kteří se rozhodnou pro dovolenou v kempu, je nejlepší volbou velký stan pro 4 osoby s předsíní a 2 ložnicemi. Je ideální pro delší pobyty na jednom místě a poskytuje maximální pohodlí. Díky větší výšce a velkému prostoru se budete cítit téměř jako doma. Díky široké nabídce špičkových značek vyrábějících stany si každý outdoorový nadšenec najde model, který plně splní jeho očekávání. Nabídka zahrnuje stany Coleman, Terra Nova, Outwell, The North Face, Salewa. Zveme vás k nákupu v našem internetovém obchodě 8a.cz, kde najdete stan pro 4 osoby, který bude dokonale vyhovovat vašim potřebám.