top

Dámské trekové boty

Trekové boty dámské jsou zárukou mnoha kilometrů pohodlně zdolaných tras. Dámské trekové boty jsou nezbytnou součástí výbavy každé turistky bez ohledu na délku trasy.
Zobrazení Mřížka Seznam

177 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

177 výrobky

Vymazat

Trekové boty dámské jsou univerzální boty do hor

Ať už se chystáte na jednodenní túru po lesních cestách, nebo plánujete vícedenní výpravu po horských stezkách, potřebujete spolehlivé trekové boty dámské, které vám poskytnou pohodlí a dostatečnou přilnavost. Obuv určená pro pěší turistiku je skvělá pro zdolávání kilometrů tras v terénu. Přední outdoorové značky mají ve svých kolekcích celou řadu dámské trekové obuvi speciálně navržené pro všechny milovnice turistiky. Nabízejí široký sortiment od dámské trekové obuvi do náročného horského terénu až po lehčí modely, které jsou ideální na méně náročné cesty. U dámských bot se nejedná jen o vizuální stránku s dobře zvolenými barvami svršku, ale především o optimálním přizpůsobení dámské noze. Odpovídající užší střih a vynikající tlumení poskytují bezkonkurenční pohodlí při dlouhých hodinách turistiky.

Dámské trekové boty vysoké nebo nízké?

Vyšší modely obuvi dokonale zpevní kotník a poskytnou dodatečnou oporu při túrách s těžkým batohem. Jsou ideální volbou na delší túry a náročné trasy, kde potřebujete větší stabilitu. Vysoké trekové boty dámské jsou také jedinou možností v zimním počasí. Pouze dámské vysoké zimní pohorky dostatečně ochrání vaše nohy před sněhem. Nízké trekové boty jsou naopak vhodné pro letní výpravy s lehkým zavazadlem. Nabízejí větší dynamiku kroku a také skvělou prodyšnost, díky níž je nohám zajištěno pohodlí i při vyšších teplotách. Dámské trekové boty Salomon nebo Salewa a další modely předních značek nabízejí širokou škálu nízké a vysoké obuvi.

Jaké jsou vlastnosti dámských trekových bot na horské stezky?

Nejvyspělejší trekové boty dámské jsou určeny na horské stezky a dálkové treky s těžkým trekovým batohem. Proto se zaměřují na dvě priority - zajištění pohodlí při chůzi a vysokou odolnost. Dámské trekové boty tohoto typu mají obvykle vyšší svršek, aby byla zajištěna dostatečná stabilita při pohybu s o něco těžším nákladem. Dodatečná opora kotníku je důležitá také v případě, že jsme již unaveni celodenní túrou a ještě nás čeká část trasy v náročnějším terénu. Trekové boty dámské se často vyznačují tradičním designem. Svršek vyrobený převážně z kvalitní kůže zaručuje klasický vzhled pohorky.

Aby byl každý krok pohodlný, je treková obuv vybavena mnoha systémy tlumení. Tlumí značnou část nárazů a umožňují pohodlný pohyb na stezkách s různým povrchem. Odolnosti je dosaženo použitím pouze těch nejpevnějších materiálů. Svršky z přírodních materiálů jsou velmi populární. Lícová kůže se vyznačuje zvýšenou odolností. Je ideální do náročných povětrnostních podmínek, protože se snadno impregnuje a čistí. Na druhou stranu nubuková kůže nebo semiš nabízí zvýšenou prodyšnost a skvělý vzhled. Kromě toho jsou dámské trekové boty vybaveny gumovými obsázkami, které chrání před snadným poškozením na kamenech. Bez významu není ani použitá podrážka. Zaručuje jistotu každého kroku a umožňuje intenzivní používání obuvi po mnoho kilometrů. Legendární podrážky Vibram®, které se vyznačují vysokou odolností a vynikající trakcí, jsou velmi populární. Díky různým vzorkům a směsím pryže si můžete vybrat obuv, která nejlépe odpovídá charakteru vaší trasy.

Jaké letní trekové boty dámské?

Existuje také mnoho lehčích modelů dámské trekové obuvi, které byly speciálně vyvinuty pro vyšší teploty nebo lehčí terén. Obvykle se vyznačují mnohem lehčími svršky. Často se používá kombinace přírodní kůže a textilních panelů. To snižuje hmotnost boty a zvyšuje její prodyšnost. Lehčí dámské trekové boty často používají svršek o výšce 3/4, který poskytuje mnohem lepší ventilaci než klasické vysoké trekové boty.

Membrána GORE-TEX® v dámských trekových botách

Velmi oblíbené jsou trekové boty s membránou GORE-TEX®. Jedná se o velmi účinný způsob, jak zabránit vniknutí vody nebo sněhu do obuvi. Membrána se používá v kožené i syntetické obuvi. Dámské trekové boty goretex jsou ideálním řešením pro túry po stezkách v proměnlivém počasí, zejména v přechodných ročních obdobích a v zimě. Mnoho modelů bot goretex funguje dobře téměř po celý rok, samozřejmě s dobře sladěnými dámskými trekovými ponožkami. V zimě poskytují tyto trekové boty vynikající ochranu před sněhem a v přechodných ročních obdobích před deštěm a blátem. Membrána je zároveň propustná pro molekuly vodní páry, takže vlhkost uniká z vnitřku boty ven. Zimní trekové boty dámské zajistí vašim nohám pohodlí. V současné době je většina dámských trekových bot vybavena membránou GTX. V případě kožených svršků poskytuje další nepromokavou vrstvu, která udrží vodu venku, pokud svršek zmokne nebo se voda dostane dovnitř přes švy.

Jak vybrat dámské trekové boty?

Pro výběr správné dámské trekové obuvi musíme přesně vědět, co potřebujeme. Měly by být boty vysoké nebo nízké, z jakého materiálu by měl být svršek, měly by být vybaveny membránou? Klíčovou otázkou bude také to, jaké stezky budeme zdolávat a zda se chystáme na vícedenní túru s velkým batohem, nebo na krátký jednodenní výlet téměř bez zavazadel. Dobře definované požadavky na obuv výrazně urychlí výběr vhodného modelu.

Široký výběr trekových bot od špičkových značek

Turistický obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů pro letní i zimní treking. Naše nabídka zahrnuje jak modely pro ženy, které se vydávají na krátký výlet v lehčím terénu, tak i ty, které se vydávají na dlouhou horskou túru. Značky jako Zamberlan, Salewa, Merrell, The North Face, Montura, Salomon nebo Hanwag jsou světovými lídry ve výrobě dámských trekových bot. Díky nim můžete pohodlně cestovat do nejvzdálenějších koutů světa a pohodlně se toulat po stezkách v nejbližším lese. Nabízíme také veškeré potřebné příslušenství pro impregnaci a čištění bot. Máme také návleky, které dokonale chrání zimní trekové boty dámské před vniknutím bláta, sněhu a deště dovnitř boty. Pro muže máme v nabídce pánské trekové boty.