top

Běžecké hole

Hole pro běh po horských stezkách a další! Ultralehké karbonové konstrukce pro zrychlení do kopce. Běžecké hole se dají kompaktně složit, když se nepoužívají.
25
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce
 1. -10%
  Trekingové hole Salewa Carbonium Alp Speed - blue

  wish list

 2. -5%
  Hole Komperdell .FXP Trail
  Hole Komperdell .FXP Trail
  2 986 Kč 3 144 Kč

  wish list

 3. -10%
  Trekové hole Grivel Trail Three
  Trekové hole Grivel Trail Three
  2 375 Kč 2 639 Kč

  wish list

 4. -8%
  Hliníkové hole Grivel Trail Vario

  wish list

 5. -10%
  Trekingové hole Gabel FR-5 FL Lite XTS

  wish list

 6. -10%
  Trekingové hole Gabel FR-5 FL Lite XTL

  wish list

 7. -8%
  Trekingové hole Camp Sky Carbon Evo

  wish list

 8. -8%
  Trekingové hole Camp Sonic Alu Evo

  wish list

 9. -10%
  Trekingové hole Fjord Nansen Niva - total eclipse

  wish list

 10. -10%
  Trekingové hole Black Diamond Trail PRO - fire red

  wish list

 11. -30%
  Skládací hole Black Diamond Distance Z

  wish list

 12. -10%
  Skládací hole Black Diamond Alpine Carbon Z Trekking

  wish list

 13. -10%
  Trekingové hole Black Diamond Alpine FLZ

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

25 položek

na stránce

Cyklistické hole pro běh v horách i mimo ně

Výhody holí oceňují milovníci dlouhých treků již dlouho. Ultralehké modely jsou ideální i pro horský běh, což dokazuje stále rostoucí počet jejich uživatelů. Běžecké hole jsou užitečné zejména při výstupu do strmých svahů. Dodatečná práce paží vám umožní pohybovat se ještě rychleji a efektivněji. Na rychlejších úsecích lze hole jednoduše připevnit k pásu nebo k běžeckému batohu. Běžkařské hole se často používají při ultra horských bězích, kde jsou neocenitelným pomocníkem při úsecích vyžadujících železnou vytrvalost.

Jaké jsou vlastnosti běžeckých holí?

Výrobci běžeckého vybavení a oblečení se zaměřují na minimalizaci hmotnosti jednotlivých doplňků. Totéž platí pro stezkové hole. Snížení jejich hmotnosti se projeví nejen v menší hmotnosti zavazadel, ale také v menší únavě rukou, zejména na delších trasách. Běžecké hole se proto často vyrábějí z ultralehkých materiálů, jako jsou karbonová vlákna. To zaručuje vysokou tuhost a pevnost při zachování minimální hmotnosti. V mnoha konstrukcích se používá také vysoce kvalitní hliník, který se vyznačuje vysokou odolností. Téměř všechny horské běžecké hole mají skládací systém, který zaručuje velmi kompaktní rozměry ve složeném stavu. Díky tomu je lze snadno připevnit k běžecké vestě nebo dokonce k opasku. Skládání a rozkládání holí je velmi intuitivní, takže při jejich přípravě k použití stačí udělat jen několik kroků a jsou vždy připraveny na další terénní překážku.

Běhové tyče v obchodě 8a.cz

Nabízené modely jsou ideální do horského prostředí. Optimálně kombinují několik vlastností - pevnost, nízkou hmotnost a kompaktní rozměry. Běžecké hole Black Diamond mezi dostupnými modely rozhodně vynikají. Propracované konstrukce amerického výrobce jsou základním vybavením mnoha profesionálních běžců v trailovém běhu.