top

Kalhoty na kolo

Kalhoty na kolo jsou jedním z nejdůležitějších kusů oblečení v šatníku každého milovníka cyklistiky. Modely připravené speciálně s ohledem na cyklistiku zajišťují volnost pohybu a pohodlí během mnoha hodin strávených v sedle. V naší nabídce najdete jedinečné kalhoty pro MTB, sjezd, silniční cyklistiku nebo prostě pro jízdu ve městě!
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
 1. -20%
  Dlouhé cyklistické kalhoty ION Scrub Pants - black

  wish list

 2. -20%
  Cyklistické kalhoty ION Shelter Softshell - dark mud

  wish list

 3. -20%
  Dámské cyklistické kalhoty ION Scrub - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Vymazat

Dlouhé kalhoty na kolo - navržené s ohledem na cyklisty

Pokud jezdíte na kole na delší vzdálenosti, speciálně upravené oblečení na kolo výrazně zvýší vaše pohodlí na kole. Ať už o víkendu prozkoumáváte nové horské stezky, nebo denně dojíždíte do práce, dobré kalhoty na kolo jsou základem. Proč ne běžné džíny nebo turistické kalhoty? Důvodů je několik. Za prvé, střih cyklistických kalhot je navržen tak, aby poskytoval maximální volnost pohybu při šlapání. Správně tvarovaná kolena nebo elastické materiály najdete v každém modelu určeném pro cyklistické nadšence. Druhou důležitou otázkou je vhodné zakončení nohou ve spodní části. Aby se nezachytávaly do řetězu, jejich střih se obvykle dole zužuje. Alternativně se používají suché zipy nebo švy. Cyklistické kalhoty musí také zohledňovat vaši polohu při jízdě, protože mírně zvednutá záda zajistí, že vaše záda nebudou odhalena, ani když se při rychlé jízdě předkloníte.

Jaké kalhoty zvolit pro jízdu na kole?

Cyklistické kalhoty jsou velmi rozmanitou skupinou výrobků a stejně jako u kalhot do hor je i zde k dispozici široká škála modelů. Široké cyklistické kalhoty si oblíbili vyznavači endura a sjezdu. Často jsou vyrobeny z velmi pevných materiálů, které je dobře chrání před poškozením při pádu. Jejich volnější střih navíc umožňuje nasadit pod ně chrániče nohou. Méně přiléhavý materiál také nabízí vysokou míru volnosti pohybu. Těsné kalhoty na kolo si vybírají spíše milovníci silniční cyklistiky a také jezdci MTB.

Další dilema, kterému budeme čelit při výběru kalhot na kolo, je, zda zvolit model s vložkou, nebo bez ní. Lidem, kteří tráví v sedle mnoho hodin, jistě doporučíme pouze modely s pohodlnou gelovou vložkou. Pokud však hledáme lehké kalhoty do větru nebo do deště, které budeme často nosit přes krátké šortky, pak odpověd není tak jednoznačná. Jízda s dvojitou vložkou není nejpohodlnější. Nejlepším řešením jsou samozřejmě dlouhé cyklistické kalhoty s odnímatelnými vnitřními šortkami.

Stejně jako u cyklistické kraťasy, také dlouhé modely mohou být vybaveny šlemi. Nejčastěji se vyskytují v těsných cyklistických modelech. Cyklistické kalhoty ležérnějšího střihu se nejčastěji vyskytují v tradičním provedení bez šlí.

Co by měly mít zimní cyklistické kalhoty?

Mnozí cyklisté se nevzdávají cestování na jednokolce ani v zimě. V nejchladnějším období roku je klíčem k úspěchu vhodné oblečení. Výběr správných zimních cyklistických kalhot vám umožní pohodlně urazit další kilometry i v silných mrazech. Na co si dát u takových kalhot pozor. Velmi důležitým faktorem je ochrana před větrem. Je hlavním faktorem ochlazujícím tělo během jízdy. Proto je tak důležité, aby kalhoty na kolo byly neprodyšné. Toho lze dosáhnout použitím vhodné textilní vazby nebo membrány. Často je neprodyšný pouze přední panel kalhot, takže celé kalhoty nabízejí vysokou prodyšnost během intenzivní jízdy. Zimní cyklistické kalhoty by měly být také vhodně zateplené. Mnoho zimních modelů je z vnitřní strany podšito příjemným fleecem. Pokud se to ukáže jako nedostatečné, stojí za to zvážit nákup vhodných legín, které nošené pod kalhotami účinně izolují nohy. Častou volbou pro zimní cyklistické kalhoty jsou také modely s membránou. Pokud jezdíme bez ohledu na počasí, měl by být součástí naší výbavy určitě i model chránící před deštěm nebo sněhem.