top

Lavinové vyhledávače

Malý lavinový detektor výrazně zvyšuje šance na nalezení osoby zasypané lavinou. Díky vysílanému signálu mohou ostatní lidé zahájit záchrannou akci téměř okamžitě po opadnutí laviny.
14
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

14 položek

na stránce

Funkce lavinového vyhledávače

Každý lavinový vyhledávač Pieps, Ortovox nebo jiné značky funguje ve dvou režimech. Základní je funkce vysílání signálu, která se aktivuje při každém výjezdu do hor. Pokud vás zasype lavina, signál se vysílá dál. Je velmi důležité umístit vyhledávač tak, aby se nemohl ztratit v lavině. Většina modelů je vybavena pohodlným pouzdrem s popruhy, které umožňuje upevnění přístroje na hrudník. Druhou funkcí lavinového vyhledávače je sledování signálu. Používají ho lidé, kteří se vyhýbají pohřbení. Díky tomu mohou mnohem rychleji určit polohu zasypaných osob, potvrdit jejich přesnou polohu pomocí lavinových sond a začít kopat pomocí lavinových lopat. Čas na pomoc je velmi důležitý a každá vteřina je drahá, proto je tak důležité, aby všichni lidé byli řádně vyškoleni a vybavení bylo používáno intuitivně.

Spolehlivý lavinový vyhledávač

Současné dostupné modely vyhledávačů jsou stále dokonalejší a vyznačují se poměrně velkým dosahem a intuitivním ovládáním, díky němuž budeme moci jejich funkce využívat i v nouzových situacích. Běžný tříanténový lavinový vyhledávač zaručuje vysokou přesnost při určování polohy zasypané osoby. Velký počet antén znamená větší přesnost příjmu signálu generovaného zakopaným vysílačem bez ohledu na polohu, ve které se nachází. Mnoho modelů také umožňuje označovat nalezené osoby a vyhledávat další pohřbené osoby. Snadno čitelné displeje a zvukové nebo vibrační signály usnadňují efektivní a rychlé vyhledávání.

Lavinový vyhledávač v obchodě 8a.cz je zárukou nejvyšší kvality

Lavinový vyhledávač od Ortovoxu nebo Piepsu připravují specialisté na lavinové vybavení. Každý model těchto značek je zárukou nejvyšší kvality a přesnosti, takže se na ně můžete spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách.