top

Lavinové vyhledávače

Malý lavinový vyhledávač neboli pípák výrazně zvyšuje šance na nalezení osoby zasypané lavinou. Díky vysílanému signálu mohou ostatní lidé zahájit záchrannou akci téměř okamžitě po pádu laviny.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Funkce lavinového vyhledávače

Každý lavinový vyhledávač Pieps, Ortovox nebo jiné značky funguje ve dvou režimech. Základní je funkce vysílání signálu, která se aktivuje při každém výjezdu do hor. Pokud vás zasype lavina, signál se vysílá dál. Je velmi důležité umístit vyhledávač (pípák) tak, aby se nemohl ztratit v lavině. Většina modelů je vybavena pohodlným pouzdrem s popruhy, které umožňuje upevnění přístroje na hrudník. Druhou funkcí lavinového vyhledávače je sledování signálu. Používají ho lidé, kteří se vyhýbají zasypání. Díky tomu mohou mnohem rychleji určit polohu zasypaných osob, potvrdit jejich přesnou polohu pomocí lavinových sond a začít kopat pomocí lavinových lopat. Čas na pomoc je velmi důležitý a každá vteřina je drahá. Proto je tak důležité, aby všichni lidé byli řádně vyškoleni a vybavení bylo používáno intuitivně. Je třeba předem vědět jak lavinové vyhledávače neboli pípáky používat. 

Spolehlivý lavinový vyhledávač

Současné dostupné modely vyhledávačů jsou stále dokonalejší a vyznačují se poměrně velkým dosahem a intuitivním ovládáním, díky němuž budeme moci jejich funkce využívat i v nouzových situacích. Běžný tříanténový lavinový vyhledávač zaručuje vysokou přesnost při určování polohy zasypané osoby. Velký počet antén znamená větší přesnost příjmu signálu generovaného zakopaným vysílačem. Bez ohledu na polohu, ve které se nachází. Mnoho modelů také umožňuje označovat nalezené osoby a vyhledávat další zasypané osoby. Snadno čitelné displeje a zvukové nebo vibrační signály usnadňují efektivní a rychlé vyhledávání.

Lavinové vyhledávače v obchodě 8a.cz jsou zárukou nejvyšší kvality

Lavinový vyhledávač Pieps nebo Ortovox je vybavení připravené specialisty na lavinové vybavení. Každý model těchto značek je zárukou nejvyšší kvality a přesnosti, takže se na ně můžete spolehnout i v těch nejnáročnějších podmínkách. Na 8a.cz najdete také lavinové sety, které obsahují lavinovou svatou trojici, tj. pípák, lopatu na sníh a sondu. Takový set by měl mít každý účastník zimní túry. Práci s lavinovým vyhledávačem pravidelně trénujte. V případě nouze se budete díky tomu cítit pohodlně a jistě.