top

Čistící prostředky

Prací prostředek na turistické oblečení je nezbytnou součástí výbavy každého milovníka horských aktivit. Zajistí, abyste se o svůj šatník starali tak, aby neztratil nic ze svých vlastností.
33
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

33 položek

na stránce
 1. -10%
  Sada Grangers Down Care Kit

  wish list

 2. -10%
  Sada Grangers Down Wash Kit

  wish list

 3. -10%
  Prací prostředek Grangers Clothing Care Kit

  wish list

 4. -10%
  Sada Grangers Active Wear Kit

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

33 položek

na stránce

Prací prostředky pomohou udržet vaše turistické oblečení svěží

Když se vrátíte domů z horské výpravy, je jasné, že vaše oblečení potřebuje vyčistit. Vyplatí se však používat specializované přípravky, jejichž intenzivní působení osvěží vaše spodní prádlo, košile, halenky, saka a kalhoty. Prací prostředky na turistické oblečení odstraňují pot a nepříjemné pachy mnohem lépe než jejich klasické ekvivalenty. Značky jako Grangers a Nikwax zároveň vyvíjejí své přípravky tak, aby nepoškozovaly oblečení. Často používají chemii z přírodních zdrojů, která je šetrná a účinná.

Přípravky na praní trekingového oblečení

Ať už se věnujete jakémukoli druhu horské aktivity, ať už je to běh, letní a zimní trekking nebo cyklistika, péče o oblečení je důležitá. Prací prostředky na trekingové, běžecké a cyklistické oblečení zlepšují výkonnost technologie, kterou obsahují. To znamená, že membrána bundy nebo izolace péřové bundy nebude nijak ovlivněna, takže neztratí žádné ze svých vlastností. Trekingové oblečení není levnou záležitostí, proto je pro zachování jeho funkčnosti důležitá dobrá péče. Prací prostředky na trekingové oblečení zbavují oblečení mikroorganismů způsobujících nepříjemné pachy, což se projeví na správné hygieně. Mezi nejuznávanější značky, které vytvářejí tyto přípravky, patří Grangers a Nikwax. Nabízejí prací prostředky pro všechny typy oděvů, takže si vybere každý.

Ochrana životního prostředí a prací prostředky pro outdoorové oblečení

Svět outdooru prochází již několik let renesancí, značky oblečení používají ekologické materiály, recykluje se a nepromokavé výrobky DWR neobsahují značné množství škodlivých chemikálií. Těmto trendům odpovídají i prací prostředky na outdoorové oblečení, takže můžete s klidným svědomím používat výrobky Grangers a Nikwax. Tito výrobci splňují nejpřísnější normy, aby jejich chemické složení nenarušovalo náš ekosystém a zároveň bylo zdravé pro pokožku. Prací prostředky na turistické oblečení jsou často na bázi vody a neobsahují fluorované uhlovodíky, které mají negativní dopad na životní prostředí. To často potvrzuje i certifikace Bluesign®. Přípravky, které splňují její přísné normy, jsou ekologické a mají výrazně menší dopad na životní prostředí.

Pračky na praní oděvů GORE-TEX®

Používáte-li oblečení a obuv s membránami GORE-TEX® nebo membránami jiných výrobců, je důležité, aby praní nenarušilo jejich výkon. Proto má smysl vybírat prací prostředky pro oděvy GORE-TEX® od renomovaných výrobců, jako jsou Grangers a Nikwax. Jejich složení osvěžuje membrány a odstraňuje nečistoty. Jejich působení zároveň neucpává póry, takže neztrácíte prodyšnost. Kromě toho tyto prací prostředky na turistické oblečení zachovávají nepromokavost membrány, bez které si lze horskou činnost jen těžko představit. Za zmínku stojí, že na rozdíl od klasických pracích prostředků nezanechávají tyto technické prací prostředky žádné zbytky.

Prací prostředky na péřové oblečení

Jak víme, čištění péřového oblečení a spacích pytlů je nesmírně náročný úkol. Tento proces trvá mnoho hodin a vyžaduje použití pouze specializovaných pracích prostředků pro turistické oblečení. To je důležité, protože mytí nemůže poškodit přírodní izolaci, což by vedlo pouze ke ztrátě jejích tepelných vlastností. Prací prostředky na prací peří, jako jsou Nikwax a Grangers, nemají vliv na izolační vlastnosti izolace, takže budete mít vždy účinnou ochranu před chladem. Tyto výrobky také dobře fungují s vodoodpudivým a impregnovaným peřím. Můžete v nich 
také snadno vyprat spací pytel a dokonce i domácí polštáře, takže jsou velmi univerzální.

Merino pra
cí prostředek

Oblečení z merino vlny je pro každého turistu cenné, a proto není nejlepší nápad prát ho v tradičních výrobcích. Abyste splnili svá očekávání, existují prací prostředky na turistické oblečení, jejichž složení je profilováno pro tento přírodní materiál. Jsou dostatečně šetrné, aby nepoškodily citlivá vlákna vlny Merino. Díky tomu se nemusíte obávat, že by se zhoršily jeho termoaktivní vlastnosti, což se projeví v pohodlí při jakékoli venkovní aktivitě.