top

Čistící prostředky

Prací prostředek na turistické oblečení je nezbytnou součástí výbavy každého milovníka horských aktivit. Zajistí, abyste se o svůj šatník starali tak, aby neztratil nic ze svých vlastností.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -19%
  Sada Nikwax Twin Pack Down Wash Direct 300 ml + Down Proof 300 ml
  Sada Nikwax Twin Pack Down Wash Direct 300 ml + Down Proof 300 ml
  včetně DPH 379Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 349Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 469Kč (-19%)

  wish list

 2. -10%
  Tekutý prací prostředek Kohla Green Line Care Eco-Texile Cleaner 250 ml
  Tekutý prací prostředek Kohla Green Line Care Eco-Texile Cleaner 250 ml
  včetně DPH 439Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 449Kč (-2%)
  Doporučená cena výrobce 489Kč (-10%)

  wish list

 3. -7%
  Tekutý prací prostředek Grangers Wash + Repel Down 2 in 1 1000 ml
  Tekutý prací prostředek Grangers Wash + Repel Down 2 in 1 1000 ml
  včetně DPH 779Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 819Kč (-4%)
  Doporučená cena výrobce 839Kč (-7%)

  wish list

 4. -21%
  Impregnace Nikwax Basewash 1 L
  Impregnace Nikwax Basewash 1 L
  včetně DPH 289Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 359Kč (-19%)
  Doporučená cena výrobce 369Kč (-21%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Prací prostředky pomohou udržet vaše turistické oblečení svěží

Když se vrátíte domů z horské výpravy, je jasné, že vaše oblečení potřebuje vyčistit. Vyplatí se však používat specializované přípravky, jejichž intenzivní působení osvěží vaše spodní prádlo, košile, mikiny, bundy a kalhoty. Prací prostředky na turistické oblečení odstraňují pot a nepříjemné pachy mnohem lépe než jejich klasické ekvivalenty. Značky jako Grangers a Nikwax zároveň vyvíjejí své přípravky tak, aby nepoškozovaly oblečení. Často používají chemii z přírodních zdrojů, která je šetrná a účinná.

Přípravky na praní trekingového oblečení

Ať už se věnujete jakémukoli druhu horské aktivity, ať už je to běh, letní a zimní trekking nebo cyklistika, péče o oblečení je důležitá. Prací prostředky na trekingové, běžecké a cyklistické oblečení zlepšují výkonnost technologie, kterou obsahují. To znamená, že membrána bundy nebo výplň péřovky nebude nijak ovlivněna, takže neztratí žádné ze svých vlastností. Turistické oblečení není levné, proto je pro zachování jeho funkčnosti důležitá dobrá péče. Prací prostředky na trekingové oblečení zbavují oblečení mikroorganismů způsobujících nepříjemné pachy, což se projeví na správné hygieně. Mezi nejuznávanější značky, které vytvářejí tyto přípravky, patří Grangers a Nikwax. Nabízejí prací prostředky pro všechny typy oděvů, takže si vybere každý.

Ochrana životního prostředí a prací prostředky pro outdoorové oblečení

Svět outdooru prochází již několik let renesancí, značky oblečení používají ekologické materiály, recykluje se a nepromokavé výrobky DWR neobsahují značné množství škodlivých chemikálií. Těmto trendům odpovídají i prací prostředky na outdoorové oblečení, takže můžete s klidným svědomím používat výrobky Grangers a Nikwax. Tito výrobci splňují nejpřísnější normy, aby jejich chemické složení nenarušovalo náš ekosystém a zároveň bylo zdravé pro pokožku. Prací prostředky na turistické oblečení jsou často na bázi vody a neobsahují fluorované uhlovodíky, které mají negativní dopad na životní prostředí. To často potvrzuje i certifikát Bluesign®. Přípravky, které splňují jeho přísné normy, jsou ekologické a mají výrazně menší dopad na životní prostředí.

Prací prostředky na praní oděvů GORE-TEX®

Používáte-li oblečení a obuv s membránami GORE-TEX® nebo membránami jiných výrobců, je důležité, aby praní nenarušilo jejich výkon. Proto má smysl vybírat prací prostředky pro oděvy GORE-TEX® od renomovaných výrobců, jako jsou Grangers a Nikwax. Jejich složení osvěžuje membrány a odstraňuje nečistoty. Jejich působení zároveň neucpává póry, takže neztrácíte prodyšnost. Kromě toho tyto prací prostředky na turistické oblečení zachovávají nepromokavost membrány, bez které si lze horskou činnost jen těžko představit. Za zmínku stojí, že na rozdíl od klasických pracích prostředků nezanechávají tyto technické prací prostředky žádné zbytky.

Prací prostředky na péřové oblečení

Jak víme, čištění péřového oblečení a spacích pytlů je nesmírně náročný úkol. Tento proces trvá mnoho hodin a vyžaduje použití pouze specializovaných pracích prostředků pro turistické oblečení. To je důležité, protože praní nemůže poškodit přírodní izolaci, což by vedlo pouze ke ztrátě jejích tepelných vlastností. Prací prostředky pro péřové oblečení, jako jsou Nikwax a Grangers, nemají vliv na izolační vlastnosti výplni, takže budete mít vždy účinnou ochranu před prochladnutím. Tyto výrobky také dobře fungují s vodoodpudivým a impregnovaným peřím. Můžete v nich také snadno vyprat spacák a dokonce i domácí polštáře, takže jsou velmi univerzální.

Prací prostředky pro Merino oblečení

Oblečení z merino vlny je pro každého turistu cenné, a proto není nejlepší nápad prát ho v tradičních výrobcích. Abyste splnili svá očekávání, existují prací prostředky na turistické oblečení, jejichž složení je profilováno pro tento přírodní materiál. Jsou dostatečně šetrné, aby nepoškodily citlivá vlákna Merino vlny. Díky tomu se nemusíte obávat, že by se zhoršily její funkční vlastnosti, což se projeví v pohodlí při jakékoli outdoorové aktivitě.