top

Cyklistické brýle

Brýle na kolo jsou nepostradatelným doplňkem při rychlé jízdě v přírodě, na silnici nebo i ve městě. Nabízíme brýle na kolo, které jsou dokonalou ochranou před škodlivým UV zářením, větrem a hmyzem.
96
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 96

na stránce
 1. -19%
  Fotochromatické brýle GOG Falcon C - black/poly .red

  wish list

 2. -20%
  Cyklistické brýle GOG Hermes - black/smoke

  wish list

 3. -19%
  Běžecké brýle GOG Odyss - black/flash mirror

  wish list

 4. -17%
  Cyklistické brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 5. -19%
  Cyklistické brýle GOG Falcon T - black/smoke

  wish list

 6. -8%
  Elastický pásek Goggle - red

  wish list

 7. -19%
  Běžecké brýle GOG Orion Optical Rim - blk/purp

  wish list

 8. -19%
  Běžecké brýle GOG Steno T - black/smoke

  wish list

 9. -19%
  Sluneční brýle GOG Steno T - black/red/smoke

  wish list

 10. -23%
  Optický rám Goggle Plastik

  wish list

 11. -17%
  Brýle Goggle Syries - black/grey - CAT 2 orange

  wish list

 12. -21%
  Brýle Julbo EVAD-1 - black/yellow
  Brýle Julbo EVAD-1 - black/yellow
  14 428 Kč 18 264 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 96

na stránce

Brýle na kolo - jaké vybrat?

Brýle jsou nezbytným doplňkem každého cyklisty. Bez ohledu na to, zda jezdíme po silnici nebo po horských stezkách, musíme si chránit oči před náporem vzduchu, hmyzem, větvičkami nebo ostrým sluncem. Pouze prvotřídní cyklistické brýle zaručují kombinaci vysoce kvalitních čoček, dokonale navržených obrouček a pohodlí při nošení. Když si mezi nimi vybíráte model pro sebe, stojí za to věnovat pozornost několika vlastnostem.

Brýle na kolo by měly být poměrně velké, aby účinně chránily před náporem vzduchu a hmyzem při rychlé jízdě. Pro silniční cyklistiku se skvěle hodí cyklistické brýle s vylepšenou konstrukcí, které nabízejí vynikající výkon i při velmi vysokých rychlostech. V případě brýlí pro MTB nebo cestovní kolo bude tvar o něco méně důležitý. Důležitější bude pevná konstrukce rámů, které v terénu nebo při dlouhých cestách musí odolat rozhodně více nečekaným událostem. Při výběru cyklistických brýlí se také musíme rozhodnout, v jakých podmínkách je budeme používat. Obvykle jsou k dispozici 3 různé typy čoček - typické sluneční brýle, průhledné a žluté nebo oranžové. Ty první jsou pro slunečné dny jako stvořené. Ty se skvěle hodí pro jízdu v noci a za soumraku a dále nezakrývají obraz. Žluté nebo oranžové čočky zvyšují vizuální komfort v mlhavém nebo šedém počasí. V případě slunečních brýlí jsou k dispozici také dvě další možnosti, a to fotochromatické a polarizační cyklistické brýle.

Fotochromatické brýle na kolo

Stále oblíbenější jsou mezi sportovci, také cyklisty, fotochromatické brýle. Jedná se o modely s čočkami z moderních materiálů, které reagují na změnu intenzity světla. Čím jasnější je světlo, tím více brýle ztmavnou. Díky tomu se přizpůsobují podmínkám na trase. Fotochromatické cyklistické brýle lépe ochrání před ostrým sluncem na volném prostranství, a když cesta povede déle ve stinném lese, samy se rozjasní. Jedná se o mimořádně pohodlné řešení, díky kterému nemusíte měnit skla v brýlích.

Polarizační cyklistické brýle

Polarizační sluneční brýle jsou ideální při velmi jasném slunci, kdy se obrysy okolí rozmazávají. Díky speciální konstrukci čoček brýle účinně ostří obraz. Zároveň minimalizují oslnění a snižují riziko náhlého oslepnutí. Polarizační cyklistické brýle jsou nejlepší pro použití za slunečných dnů. Díky nim se můžete ještě lépe soustředit na cestu nebo silnici a minimalizovat rušivé oslnění. Vysoce kvalitní polarizační cyklistické brýle se osvědčí i při mnoha dalších aplikacích, včetně vodních sportů a pěší turistiky.

Široká nabídka cyklistických brýlí v internetovém obchodě 8a.cz

V našem obchodě najdete pouze značkové cyklistické a MTB brýle, které účinně chrání před škodlivým UV zářením a dokonale ochrání vaše oči před náporem vzduchu. Nabídka zahrnuje modely pro všechny povětrnostní podmínky. Univerzální cyklistické sluneční brýle do noci i do náročných povětrnostních podmínek. Velmi oblíbené jsou cyklistické brýle s vyměnitelnými skly, které umožňují přizpůsobit úroveň tmavosti počasí. Ti nejnáročnější cyklisté si jistě vyberou fotochromatické cyklistické brýle, které se přizpůsobí světlu bez našeho zásahu. Podívejte se na cyklistické brýle, které se skvěle hodí k přilbě!