top

Pánské softshellové bundy

Pánské softshellové bundy jsou spolehlivou ochranou proti větru a chladu. Treková, horolezecká a běžecká softshellová bunda pánská - ať už se jedná o jakoukoli aktivitu, zaručí vám plné pohodlí.
Zobrazení Mřížka Seznam

194 výrobky

  1. -38%
    Softshellová bunda Maloja Beifuss - midnight

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

194 výrobky

Vymazat

Pánské softshellové bundy nebo účinná ochrana proti...

...zejména větrnému počasí. Pánské softshellové bundy nás účinně chrání před větrem a zajišťují, že vlhkost, kterou produkujeme, může projít ven! Softshellové bundy nám poskytují pevnou ochranu před větrem a případným jím způsobeným prochladnutím, které je nebezpečné zejména na horách. Prodyšný materiál se zároveň velmi dobře vyrovnává s vlhkostí, kterou produkujeme během naší námahy. Okamžitě exportuje vlhkost ven.
Softshellové bundy se používají prakticky po celý rok. Softshellová bunda je vhodné zejména jako přechodná bunda na jaře nebo na podzim a také při velmi intenzivní fyzické námaze. V mírných povětrnostních podmínkách, kdy neočekáváme větší srážky, může softshellová bunda pánská úspěšně nahradit jak membránovou bundu, tak modely s lehkou - syntetickou nebo péřovou izolační vrstvou. Díky tomu se můžeme místo dvou oddělených vrstev oblečení pohybovat v pohodlné softshellové bundě. Právě to je cílem vývoje tohoto typu oblečení - co nejvíce snížit počet vrstev. To vám dává větší volnost pohybu a také snižuje hmotnost oděvu. Místo zipů, kapes a dalších doplňků, které se navzájem dublují, tu máme jen jednu funkční vnější bundu.

Softshellová bunda pánská má však také svá omezení. V případě silného deště je pro zajištění plné nepromokavosti nutná bunda s membránou. Softshellová bunda pánská odvede skvělou práci všude tam, kde je třeba chránit před větrem a nízkou teplotou v kombinaci s vysokou prodyšností. Softshellové výrobky si ochotně vybírají lidé provozující sporty, které vyžadují intenzivní fyzickou námahu. Vysoká paropropustnost umožňuje účinně odvádět přebytečnou vlhkost ven bez ohledu na to, jak intenzivně trénujete. Je ideálním řešením pro horské výstupy, a to jak pěšky, tak na skialpových lyžích.

Co je softshell?

Tento materiál vznikl jako protiklad k oblíbeným hardshellovým nebo membránovým bundám. Její název napovídá, že modely tohoto typu se vyznačují měkkostí na dotek. Softshellová bunda nás díky impregnaci dokonale chrání před větrem a vodou, ale je mnohem prodyšnější než oblíbené membránové modely. Její konstrukce splňuje očekávání milovníků horské turistiky. Odolné, dokonale prodyšné modely fungují ve větrném dni mnohem lépe než membrána. Membrána, ať je jakkoli kvalitní, nikdy nezajistí prodyšnost na úrovni pánského windstopperu.

Pánské softshellové bundy se nejčastěji skládají ze dvou vrstev. Vnitřní část, která je mimořádně šetrná k tělu a pokožce. Jedná se o měkkou fleecovou izolační vrstvu. Vnější vrstva je naopak tkanina s vysokou elasticitou, která poskytuje zmíněnou ochranu proti větru. Zakrytí vnějšího materiálu hydrofobním DWR povlakem znamená, že materiál tak rychle nepromokne. Díky tomu vydrží i mírný déšť nebo sněžení. Další výhodou nepromokavosti je, že se materiál pomaleji špiní, což umožňuje softshellovou bundu používat ještě intenzivněji.

Jaký typ softshellové bundy zvolit - s membránou nebo bez ní?

Softshellová bunda pánská se může lišit také díky použité konstrukci. Používají se dvě řešení, která se liší tím, zda je v materiálu použita voděodolná membrána. Softshellové bundy bez membrány se vyznačují zvýšenou prodyšností. Jejich větruodolnost je zajištěna použitím speciálních tkanin. Velmi hustá vazba vláken v nich zastavuje vítr a účinně chrání tělo před ochlazením.
To je skvělé řešení pro teplejší roční období, protože zároveň zajišťuje zvýšenou prodyšnost a umožňuje vodním parám volně prostupovat mezi vlákny tkaniny, čímž se rychle odpařují ven. Tyto bundy jsou také často vybaveny strečovými vlákny, díky nimž je materiál vysoce elastický. Díky tomu celý materiál nabízí výjimečný komfort při nošení. Pánské softshellové bundy bez membrány jsou žádané zejména sportovci a lidmi, kteří podnikají intenzivní výkony v horách. Pomáhají udržovat optimální podmínky pro zatížený organismus. K dispozici jsou také modely bez membrány v mnoha tloušťkách, díky nimž můžeme dokonale přizpůsobit úroveň izolace teplotě a dalším povětrnostním podmínkám. Velmi tenké modely jsou ideální pro letní a přechodná období. Silnější modely s fleecovou podšívkou jsou dobrou volbou pro chladné zimní měsíce.

Lidem, kteří mají zájem o plnou ochranu proti větru, doporučujeme softshellové bundy s membránou. V tomto případě se jedná o dvě kombinované vrstvy - vnější a vnitřní, mezi nimiž je membrána. Membrána poskytuje účinnější ochranu proti větru a zcela zastavuje chladné poryvy venku. Je optimálním řešením pro zimní výpravy, kdy je vítr z velké části zodpovědný za rychlé ochlazení těla. Softshellová bunda pánská je oblíbená u skialpinistů, zimních horolezců a turistů na zasněžených horských stezkách. Membrána je nejčastěji ukryta mezi vnějším materiálem a podšívkou. Často se tak tyto softshellové modely na první pohled neliší od modelů bez membrány.

Pánské softshellové bundy na lezení i běžné nošení

Neobyčejná rozmanitost, kterou představují pánské softshellové bundy, není náhodná. Vhodně zvolený model snižuje hmotnost oděvu, což je spojeno se značným pohodlím, protože nás zbavuje nutnosti oblékat si několik vrstev oblečení. Je to víc než jen tenká větrovka. Konstrukce bundy je extrémně lehká, pružná a pohodlná, a proto ji ocení zejména milovníci outdooru a turistiky. To se přímo promítá do pohodlí a volnosti pohybu. Mnoho modelů je určeno pro konkrétní fyzické aktivity, jako je horolezectví, běh nebo skialpinismus. Turistická a treková softshellová bunda pánská je nejuniverzálnější. Vyznačuje se pohodlným střihem a funkčními kapsami.

Horské a lezecké modely jsou mnohem minimalističtější a zaměřují se na volnost pohybu a optimální přizpůsobení postavě. Proto jejich střih nepřekáží při lezení, neomezuje v pohybu a umožňuje zachovat výjimečnou plynulost. V chladnějším počasí je nepostradatelnou součástí horského oblečení, protože dokáže výborně ochránit před rychlou ztrátou tělesného tepla. Existují také specializované pánské softshellové bundy na běh a lyžování. Ty první jsou obvykle velmi tenké a speciální panely, které se v nich používají, usnadňují odvádění přebytečné vlhkosti ven. Na druhou stranu zimní modely nabízejí dodatečnou izolaci, která je při lyžování na sjezdovkách nezbytná. Softshellová bunda pánská s kapucí je často vyhledávaným modelem. Optimálně chrání hlavu před chladem.

Velmi oblíbené jsou také softshellové bundy pro každodenní nošení. Tento typ oblečení je díky vysoké kvalitě zpracování a pohodlí ideální i pro každodenní použití. Je to ideální volba pro každodenní dojíždění do práce v přechodných ročních obdobích nebo i v zimě. Je to rozhodně pohodlnější než kombinace tenké membránové bundy a silné mikiny pod ní. Taková sada není příliš pohodlná na oblékání a svlékání při každodenních povinnostech. Lze ji úspěšně nahradit jedinou pohodlnou bundou.

Mnoho možností - dokonale padnoucí softshellové bundy pro muže

Velká rozmanitost softshellových bund umožňuje uživatelům vybrat si z mnoha dostupných řešení. Lehčí modely na bázi speciálních materiálů jsou bez membrán. Jejich větruodolnost je výsledkem použití materiálu s velmi hustou vazbou. Toto řešení umožňuje extrémně vysokou prodyšnost. Díky tomu si pánské softshellové bundy vybírají lidé, kteří provozují velmi intenzivní sporty. Jsou také ideální pro přechodná období a mírně vyšší teploty. U teplejších modelů se často používají membrány, které plně blokují vítr a poskytují základní ochranu při nepříznivých povětrnostních podmínkách. Zajímavým řešením bude také softshellová bunda pánská s kapucí. V tomto případě je kapuce integrovaná do bundy a je nastavitelná. Díky tomu ji můžeme dokonale přizpůsobit tvaru hlavy - nosit přilbu, teplou zimní čepici nebo multifunkční nákrčník bez ohledu na podmínky. Pánské softshellové bundy tohoto typu jsou ideální pro zimní a horské výpravy.
V obchodě 8a.cz nabízíme širokou škálu softshellových bund, takže si každý milovník horských aktivit provozovaných ve větrném počasí najde bundu dokonale vyhovující jeho potřebám, a to jak pro teplejší, tak pro chladnější část roku. Nabízíme také atraktivní dámské softshellové bundy - prohlédněte si!

Často kladené otázky

Jak prát softshellovou bundu?

Stejně jako u všech technických oděvů je nejdůležitější dodržovat pokyny na štítku. Většinu softshellů lze prát v pračce při nízké teplotě. Nejlepší je použít program určený pro jemné nebo sportovní oblečení. Místo prášku používejte speciální prací prostředky určené pro softshelly. Je důležité vyhnout se změkčovadlům. Po vyprání bundu nelze ždímat, ale sušit na větraném a teplém místě.

Softshellová bunda nebo fleecová bunda - co si vybrat?

Při výběru softshellu nebo fleecu nezapomeňte, že jsou pouze jedním z prvků vrstvení oblečení. Softshellová bunda pánská se vyznačuje větruodolnými vlastnostmi, takže je ideální jako vrchní vrstva oblečení. Dokud neprší, je to ideální. Fleecová bunda je naopak velmi prodyšná, ale lehká a poskytuje vynikající tepelnou izolaci. Nejlépe se osvědčí v horách pod membránovou bundou, která vás při nižších teplotách ochrání před rychlým prochladnutím. Pokud hledáte všestrannost a ochranu před povětrnostními vlivy, je jistě lepší softshellová bunda, ale pokud je vaší prioritou tepelný výkon a pohodlí, je lepší fleecová bunda.

V jakých teplotách se softshellové bundy dobře používají?

Široká nabídka softshellových bund znamená, že můžete najít ten správný model pro většinu horských teplot. Nejtenčí z nich se hodí na ranní a večerní ochlazení během letních výletů. Mnoho modelů střední tloušťky umožní zvolit optimální bundu pro různé teploty během přechodných ročních období. Nejsilnější modely jsou vhodné do zimních mrazů. Často jsou vybaveny membránou, díky níž nepropouštějí vítr. Z vnitřní strany jsou zakončeny fleecovou podšívkou. Dá se říci, že dobře zvolená softshellová bunda pánská se osvědčí téměř při každé teplotě.