top

Turistické příbory

Turistický příbor je nezbytnou součástí vybavení při stanování, kempování, horolezectví nebo horských výpravách. Vyznačují se zvýšenou odolností, aby co nejlépe fungovaly ve venkovních podmínkách.
Zobrazení Mřížka Seznam

67 výrobky

na stránce
 1. -25%
  Sada příborů Baladeo Nagano

  wish list

 2. -16%
  Outdoorové příbory Optimus Titanium Spork

  wish list

 3. -25%
  Příbory Primus TrailSpork Ti

  wish list

 4. -25%
  Turistické příbory Primus TrailCutlery Alu

  wish list

 5. -25%
  Lžička Primus Longspoon - black

  wish list

 6. -10%
  Sada Robens Leaf Meal Kit - anthracite

  wish list

 7. -28%
  Příbory Gerber Devour Cook Eat Clean Spork

  wish list

 8. -25%
  Spork MSR Folding Utensil - red

  wish list

 9. -25%
  Spork MSR Folding Utensil - blue

  wish list

 10. -20%
  Sada Primus Meal Set - blue

  wish list

 11. -10%
  Turistické příbory Robens Titanium Spork

  wish list

 12. -25%
  Kuchyňská sada MSR Ultralight Kitchen Set

  wish list

 13. -25%
  Baladeo 5-funkční sada příborů Basecamp

  wish list

 14. -25%
  Lžíce MSR Alpine Spoon
  Lžíce MSR Alpine Spoon
  207 Kč 277 Kč

  wish list

 15. -27%
  Turistické příbory GSI Outdoors - nůž

  wish list

 16. -43%
  Příbory Sea To Summit AlphaLight - nůž

  wish list

 17. -28%
  Příbory Esbit Titanium - lžíce

  wish list

 18. -25%
  Kuchyňská stěrka MSR Apline Spatula

  wish list

 19. -30%
  Vidlice MSR Folding Utensil - green

  wish list

 20. -30%
  Sítko MSR Alpine Grater/Strainer

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

67 výrobky

na stránce
Vymazat

Turistické příbory - ideální pro odpočinek v přírodě

Lžíce, vidlička nebo nůž speciálně navržené pro použití v outdoorových podmínkách mají řadu výhod. Umožňují jíst jídlo během přestávky při lezení, pochodu nebo kempování. Vyznačují se také nízkou hmotností, která je velmi důležitá při přepravě. Jsou lehké a zároveň neméně funkční než tradiční. Umožňují jíst polévky i špagety nebo masové pokrmy. Tímto způsobem si zajistíte cenné nutriční hodnoty potřebné k efektivnímu překonávání horských tras nebo k zábavě na kempu. Nabízíme jak jednotlivé kusy turistických příborů, tak sady příborů. Můžete si tak vytvořit vlastní sadu nebo vsadit na hotová řešení dostupná v našem obchodě.

Sada turistických příborů znamená odolnost

Vzhledem k jejich outdoorovému určení jsou tyto turistické potřeby vyrobeny z materiálů vhodných do náročných podmínek. K výrobě příborů se často používá titan. Jeho největší výhodou je dobrý poměr lehkosti a pevnosti. To usnadňuje přepravu tohoto prvku vybavení. Nezatěžují vybavení horolezce ani batoh průzkumníka horských stezek. Kromě toho je celá věc odolnější vůči mechanickému poškození, díky čemuž vám bude sloužit déle. Některé turistické příbory jsou naopak vyrobeny z nerezové oceli. Je poměrně lehká a zároveň má vysoké parametry odolnosti. Navíc dobře reaguje s tradičními čisticími prostředky, což usnadňuje udržování čistoty příborů. Riziko poškození vidličky nebo lžíce z něj vyrobené se výrazně snižuje. Titan i ocel jsou odolné proti korozi, což je nesmírně důležité při kontaktu těchto turistických doplňků s vlhkostí.

Turistické příbory - různé konstrukce

Pro maximální pohodlí při používání tohoto typu prvku se používají různé konstrukce. Některé modely mají skládací rukojeti, což snižuje jejich velikost na minimum. To znamená, že se vejdou do malých zadních kapes, takže si je můžete snadno vzít s sebou na další výlet do hor. Některé příbory jsou navrženy jako kapesní nože. To znamená, že celek lze otevřít stejně jako nůž. Můžete si tak během chvilky užívat praktickou vidličku, lžíci a dokonce i vývrtku. Tento typ cestovních nezbytností je velmi kompaktní, takže si jej můžete dát i do kapsy. Spork je také velmi funkčním řešením. Tento model má na jedné straně lžíci a na druhé straně vidličku. Můžete si ho vzít s sebou, abyste si mohli vychutnat polévku i bramborovou kaši. Mnoho příborů má také speciální otvor v rukojeti, který umožňuje jejich spojení pomocí kroužku na klíče nebo karabinky. Všechny části sady tak budou vždy na jednom místě.