top

Turistické příbory

Turistický příbor je nezbytnou součástí vybavení při stanování, kempování, horolezectví nebo horských výpravách. Vyznačují se zvýšenou odolností, aby co nejlépe fungovaly ve venkovních podmínkách.
92
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 92

na stránce
 1. -8%
  Sada příborů Baladeo Nagano

  wish list

 2. -8%
  Spork Fjord Nansen Jacon Titanium - silver

  wish list

 3. -5%
  Sada příborů Outwell Pouch Cutlery Set

  wish list

 4. -8%
  Sada Light My Fire ReKit - pirate gold

  wish list

 5. -8%
  Spork MSR Folding Utensil - red

  wish list

 6. -8%
  Spork MSR Folding Utensil - blue

  wish list

 7. -10%
  Sada Primus Meal Set - blue

  wish list

 8. -3%
   Turistické příbory Robens Titanium Spork

  wish list

 9. -10%
  Kuchyňská sada MSR Ultralight Kitchen Set

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 92

na stránce

Turistické potřeby - ideální pro odpočinek v přírodě

Lžíce, vidlička nebo nůž speciálně navržené pro použití ve venkovních podmínkách mají řadu výhod. Umožňují jíst jídlo během přestávky při lezení, pochodu nebo kempování. Vyznačují se také nízkou hmotností, která je velmi důležitá při přepravě. Jsou lehké a zároveň neméně funkční než tradiční. Tento typ cestovního nádobí umožňuje jíst polévky i špagety nebo masové pokrmy. Tímto způsobem si zajistíte cenné nutriční hodnoty potřebné k efektivnímu překonávání horských tras nebo k zábavě při kempování. Nabízíme jak jednotlivé kusy příborů, tak sady příborů. Můžete si tak vytvořit vlastní sadu nebo vsadit na hotová řešení dostupná v našem obchodě.

Sada turistických příborů je také o odolnosti

Vzhledem k jejich outdoorovému určení jsou tyto turistické potřeby vyrobeny z materiálů vhodných do náročných podmínek. K výrobě příborů se často používá titan. Jeho největší výhodou je dobrý poměr lehkosti a pevnosti. To usnadňuje přepravu tohoto typu zařízení. Nezatěžují vybavení horolezce ani batoh průzkumníka horských stezek. Kromě toho je celá věc odolnější vůči mechanickému poškození, díky čemuž vám bude sloužit déle. Některé turistické příbory jsou naopak vyrobeny z nerezové oceli. Je poměrně lehký a zároveň má vysoké parametry odolnosti. Navíc dobře reaguje s tradičními čisticími prostředky, což usnadňuje udržování čistoty příborů. Riziko poškození vidličky nebo lžíce z něj vyrobené se výrazně snižuje. Titan i ocel jsou odolné proti korozi, což je nesmírně důležité při kontaktu těchto turistických doplňků s vlhkostí.

Turistické příbory - různá provedení

Pro maximální pohodlí při používání tohoto typu zařízení se používají různé konstrukce. Některé modely mají skládací rukojeti, což snižuje jejich velikost na minimum. To znamená, že se vejdou do malých zadních kapes, takže si je můžete snadno vzít s sebou na další výlet do hor. Některé příbory jsou navrženy jako kapesní nože. To znamená, že ji lze celou otevřít stejně jako nůž. Můžete si tak během chvilky užívat praktickou vidličku, lžíci a dokonce i vývrtku. Tento typ cestovních nezbytností je velmi kompaktní, takže si jej můžete dát i do kapsy. Špička je také velmi funkční. Tento model má na jedné straně lžíci a na druhé straně vidličku. Můžete si ji vzít s sebou, abyste si mohli vychutnat polévku i bramborovou kaši. Mnoho příborů má také speciální otvor v rukojeti, který umožňuje jejich spojení pomocí kroužku na klíče nebo karabinky. Všechny části sady tak budou vždy na jednom místě.