top

Turistické polštářky

Turistické polštáře jsou skvělé pro kempování po celodenní túře a pro rodinné kempování. Umožňují pohodlnější odpočinek, takže se ráno vždy dobře vyspíte.
Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

na stránce
  1. -28%
    Turistický polštář Klymit Luxe Pillow - grey

    wish list

  2. -28%
    Turistický polštář Klymit Pillow X - red

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

na stránce
Vymazat

Turistické polštářky pro maximální pohodlí

Když se vydáte na trek a strávíte noc ve stanu, pohodlný spánek podporuje správnou regeneraci. Jak víme, samotný spací pytel chrání před chladem, ale nemá oporu hlavy. Ano, můžete použít mikinu, ale nakonec to nebude pohodlné a v noci to pravděpodobně pocítíte. Proto jsou turistické polštáře tím nejlepším řešením, které výrazně zlepšuje komfort spánku. Díky tomu ráno vstanete odpočatí a připravení na nové turistické výzvy. Některé modely mají navíc pěnu, která zajišťuje izolaci a větší pohodlí. To zlepšuje tepelný komfort a tlumí hlavu během spánku. Polštáře mají obvykle polyester nebo polyamid. Obvykle jsou vyvinuty technologií rip-stop, což znamená, že jejich konstrukce je dostatečně pevná. To zaručuje, že tyto konstrukce zůstanou funkční po několik dalších sezón. Použití syntetických materiálů navíc polštářům dodává rychleschnoucí vlastnosti. Díky tomu se vlhkost odpařuje do atmosféry, což zvyšuje vnímaný komfort.

Samonafukovací a nafukovací turistické polštářky

Tento typ konstrukce je velmi praktický. To proto, že při přepravě nezabírá příliš mnoho cenného místa v horském batohu. Turistické polštáře s takovým řešením jsou velmi rychle připraveny k použití, takže po postavení stanu si můžete okamžitě lehnout a odpočívat. Samonafukovací modely jsou vybaveny ventily, které po otevření automaticky naplní polštáře vzduchem. Nafukovací polštáře vyžadují trochu více síly, ale jejich uvedení do požadovaného stavu netrvá dlouho. Vzduch uvnitř modelu vytváří příjemnou tlumicí vrstvu, která vám umožní regeneraci po treku. Zároveň se profil turistických polštářů přizpůsobuje kapucím spacích pytlů, takže je můžete snadno přizpůsobit. Při kempování se tak budete cítit téměř jako ve vlastní posteli.

Výplň turistických polštářků

Modely s výplní připomínají klasické polštáře, které máme doma. Materiály, ze kterých jsou tyto turistické polštářky vyrobeny, se však vyznačují vyšší odolností. Snadněji se také čistí, což se ukáže jako velmi praktické při kempování a táboření. Výplň, kterou najdete v turistickém polštáři, poskytuje optimální úroveň izolace. Díky tomu máte pod hlavou tepelný komfort, který vám usnadní spánek.

Turistické polštáře - opěrky hlavy

Pokud se chystáte na dlouhou cestu autem, bude pro vás nejlepším řešením opěrka hlavy. Turistické polštářky tohoto typu zahrnují také nafukovací i plněné modely. To znamená, že máte široký výběr designů, které splňují vaše požadavky. To vám zajistí správnou podporu krku při cestování autem, vlakem, autobusem nebo letadlem. Díky tomu vás po výstupu na čerstvý vzduch nebudou tolik bolet nohy a zvýší se váš komfort spánku v dopravních prostředcích.