top

Speleologické vybavení

Prohlédněte si jeskyňářské vybavení nejlepších světových značek. V našem obchodě najdete speleologické vybavení, které vám umožní prozkoumat jeskyně. V nabídce jsou mimo jiné jeskynní postroje, lana, přístroje, jeskynní vaky.
Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

na stránce
 1. -29%
  Karabina Petzl Omni Triact-Lock - gray

  wish list

 2. -28%
  Slaňovací brzda Petzl Simple
  Slaňovací brzda Petzl Simple
  1 651 Kč 2 294 Kč

  wish list

 3. -21%
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey

  wish list

 4. -30%
  Horolezecká přilba Petzl Boreo - grey

  wish list

 5. -30%
  Horolezecká přilba Petzl Boreo - white

  wish list

 6. -32%
  Čelovka Ledlenser MH7 - grey

  wish list

 7. -30%
  Polostatické lano Beal Contract 10,5 mm 100m

  wish list

 8. -25%
  Polostatické lano Beal Contract 10,5 mm 50m

  wish list

 9. -27%
  Polostatické lano Beal Contract 10,5 mm buben 200m

  wish list

 10. -10%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender + HC

  wish list

 11. -15%
  Blokant Climbing Technology Quick-Up + Lewy - grey

  wish list

 12. -14%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender + - grey

  wish list

 13. -10%
  Blokant Climbing Technology Ascender Simple + - orange

  wish list

 14. -27%
  Blokant Petzl Tibloc - black

  wish list

 15. -30%
  Blokant Petzl Tibloc - orange

  wish list

 16. -26%
  Blokant pro sebejištění Petzl Shunt

  wish list

 17. -30%
  Blokant Petzl Ascension (Poignee)
  Blokant Petzl Ascension (Poignee)
  1 377 Kč 1 968 Kč

  wish list

 18. -10%
  Slaňovací brzda Climbing Technology Acles DX

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

57 výrobky

na stránce
Vymazat

Speleologické vybavení pro maximální odolnost a spolehlivost

Vždycky jste chtěli prozkoumat nepřístupné prostory vytvořené uvnitř země? Rádi se prodíráte těmi nejužšími spárami? Jistě patříte mezi milovníky speleologie, tedy činnosti spočívající v průzkumu jeskyní. Navzdory zdání se jedná o velmi náročnou činnost. Vyžaduje nejen fyzickou a psychickou zdatnost, ale také správné vybavení. Úvazek, lano, pomůcka pro slaňování a výstup po laně, jeskynní vak na přepravu vybavení - to vše jsou základní věci. Takové jeskyňářské vybavení nejvyšší kvality najdete v obchodě 8a.cz. Nabízíme široký výběr produktů od špičkových značek, které navrhují vybavení s ohledem na speleologii.

Speleologické vybavení, ačkoli je tak podobné horolezeckému vybavení, musí v mnoha bodech splňovat zcela odlišné požadavky. Ačkoli je některé vybavení běžné pro horolezectví a speleologii, jeskyňářské vybavení musí být připraveno na mnohem náročnější podmínky. Za prvé se musí vyznačovat zvýšenou odolností. Za druhé se musí vyznačovat vysokou odolností vůči nečistotám a blátu. Časté brodění napůl zatopenými chodbami znamená, že vybavení používané ve speleologii musí "projít" mnohem více než podobné modely používané v horolezectví. Abychom vám usnadnili výběr správného vybavení, seskupili jsme jeskyňářské vybavení na jedno místo, díky kterému každý speleolog rychle najde nejpotřebnější prvky vybavení.

Speleologické úvazky - maximální odolnost a spolehlivost v náročných podmínkách

Speleologické úvazky se vyznačují co nejjednodušší konstrukcí. Obvykle jsou vyrobeny ze silného popruhu, který zajišťuje maximální spolehlivost. Prvky, které jsou nejvíce vystaveny oděru, jsou navíc zajištěny pevným materiálem, aby se minimalizovalo riziko jejich snadného odření o skály. To nám umožňuje překonávat i úzké trhliny bez obav z poškození vybavení.

Speleologické vybavení - základní pomůcky

Prozkoumávání jeskyní často vyžaduje překonávání velkých výškových rozdílů. Jediným způsobem pohybu v komínech a studnách je použití vhodných horolezeckých technik. Aby byl výstup a sestup mnohem snazší a bezpečnější, vyvinuli specialisté na speleologické vybavení řadu zařízení, která jsou ideální pro použití v často stísněných prostorách. Pro rychlé slaňování se používají slaňovací brzdy, často v kombinaci s oblíbeným blokantem pro sebejištění Petzl Shunt. Ty nám umožňují rychlé a bezpečné slaňování. Neméně důležitý je efektivní výstup po laně, který vyžaduje mnohem větší úsilí. Chytře zkonstruované blokanty nám umožňují úspěšně překonávat další výškové metry. Široká škála ručních, hrudních a nožních pomůcek umožňuje každému speleologovi vytvořit si co nejpohodlnější soupravu. Ergonomický design usnadňuje jejich používání v náročných podmínkách. Mezi jeskyňářským vybavením nemůže chybět široký výběr karabin, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a odolností.

Přilby jsou nezbytnou jeskyňářskou výbavou

Lezecký úvazek a přilba patří k základnímu vybavení každého nového studenta speleologie. Účinná ochrana hlavy je nutností jak při pohybu v těsných chodbách, tak při slaňování nebo výstupu po laně. Ochrana hlavy před padajícími úlomky hornin je prioritou každého speleologa.

Speleologická lana - maximální pevnost

Při průzkumu jeskyní se většinou používají statická lana. Díky své nízké průtažnosti jsou vynikající pro slaňování i výstupy po laně. V naší nabídce najdete odolná lana, která jsou ideální pro speleologii. Můžeme vám poskytnout konkrétní délky lan nebo si můžete zakoupit statická lana na metry. Díky tomu se můžete snadno připravit na průzkum jakékoli jeskyně.

Speleologické vybavení v obchodě 8a.cz - zde si můžete zakoupit speleologické úvazky, lana a potřebné vybavení

Nabízíme široký výběr speleologického vybavení nejlepších značek. Osvědčené modely jsou zárukou vysoké spolehlivosti a odolnosti. Díky tomu mohou být jednotlivé kusy zařízení používány ještě déle. To je důležité zejména při používání vybavení v jeskyni, kde obzvláště náročné podmínky způsobují ještě rychlejší opotřebení výbavy. Nabízíme vybavení pro začátečníky i zkušené speleology. Pro ty první nabízíme vhodný úvazek, karabiny potřebné pro průzkum jeskyní, lana, přilbu a potřebné vybavení. Pro ty druhé jsme připravili možnost doplnění vybavení o výrobky nejlepších značek, které nabízejí speleologické vybavení.