top

Speleologické vybavení

Prohlédněte si jeskyňářské vybavení nejlepších světových značek. V našem obchodě najdete speleologické vybavení, které vám umožní prozkoumat jeskyně. V nabídce jsou mimo jiné jeskynní postroje, lana, přístroje, jeskynní vaky.
56
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 56

na stránce
 1. -13%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH7 - black/orange

  wish list

 2. -13%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH7 - black/blue

  wish list

 3. -28%
  Slaňovací brzda Petzl Simple
  Slaňovací brzda Petzl Simple
  1 503 Kč 2 088 Kč

  wish list

 4. -21%
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey
  Blokant Kong Duck - turquoise/grey
  1 218 Kč 1 543 Kč

  wish list

 5. -13%
  Čelovka Ledlenser MH7 - grey
  Čelovka Ledlenser MH7 - grey
  2 027 Kč 2 330 Kč

  wish list

 6. -4%
  Statické lano Tendon Speleo Special 10,5 mm 100m

  wish list

 7. -7%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender + HC

  wish list

 8. -20%
  Blokant Climbing Technology Quick-Up + Lewy - grey

  wish list

 9. -14%
  Čelovka Ledlenser H14R.2
  Čelovka Ledlenser H14R.2
  4 550 Kč 5 291 Kč

  wish list

 10. -20%
  Blokant Climbing Technology Chest Ascender + - grey

  wish list

 11. -20%
  Blokant Climbing Technology Ascender Simple + - orange

  wish list

 12. -27%
  Blokant Petzl Tibloc - black

  wish list

 13. -32%
  Blokant Petzl Tibloc - orange

  wish list

 14. -20%
  Přilba Climbing Technology Venus Plus - white

  wish list

 15. -34%
  Blokant s rukojetí Petzl Ascension (Poignee) - black

  wish list

 16. -31%
  Blokant pro sebejištění Petzl Shunt

  wish list

 17. -4%
  Statické lano Tendon Speleo 10,5 mm buben 200m

  wish list

 18. -4%
  Statické lano Tendon Speleo 10,5 mm 100m

  wish list

 19. -28%
  Blokant Petzl Pantin prawy - yellow

  wish list

 20. -28%
  Blokant Petzl Pantin lewy - black
  Blokant Petzl Pantin lewy - black
  1 390 Kč 1 931 Kč

  wish list

 21. -20%
  Přilba Climbing Technology Eclipse - blue

  wish list

 22. -30%
  Čelovka Petzl Pixa 1
  Čelovka Petzl Pixa 1
  870 Kč 1 243 Kč

  wish list

 23. -30%
  Čelovka Petzl Pixa 2
  Čelovka Petzl Pixa 2
  1 208 Kč 1 726 Kč

  wish list

 24. -20%
  Slaňovací brzda Climbing Technology Acles DX

  wish list

 25. -30%
  Blokant Petzl Basic
  Blokant Petzl Basic
  1 166 Kč 1 666 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 56

na stránce

Vybavení jeskyně pro maximální odolnost a spolehlivost

Vždycky jste chtěli prozkoumat nepřístupné prostory vytvořené uvnitř země? Rádi se protáhnete těmi nejužšími skulinami? Jistě patříte mezi milovníky speleologie, tedy činnosti spočívající v průzkumu jeskyní. Navzdory zdání se jedná o velmi náročnou činnost. Vyžaduje nejen fyzickou a psychickou zdatnost, ale také správné vybavení. Jeskynní postroj, lano, zařízení pro sestup a výstup na laně, jeskynní vak na přepravu vybavení - to vše jsou základní věci. Takové jeskyňářské vybavení nejvyšší kvality najdete v obchodě. 8a.cz. Nabízíme široký výběr produktů od špičkových značek, které navrhují vybavení s ohledem na speleologii.

Skeletní vybavení, ačkoli je tak podobné horolezeckému vybavení, musí v mnoha bodech splňovat zcela odlišné požadavky. Ačkoli je některé vybavení běžné pro horolezectví a speleologii, jeskyňářské vybavení musí být připraveno na mnohem náročnější podmínky. Zaprvé se musí vyznačovat zvýšenou odolností. Za druhé se musí vyznačovat vysokou odolností vůči nečistotám a blátu. Časté brodění napůl zatopenými chodbami znamená, že vybavení používané ve speleologii musí "projít" mnohem více než podobné modely používané v horolezectví. Abychom vám usnadnili výběr správného vybavení, seskupili jsme jeskyňářské vybavení na jedno místo, díky kterému každý speleolog rychle najde nejpotřebnější prvky vybavení.

Jaskynní hadice - maximální odolnost a spolehlivost v náročných podmínkách

Speleologické postroje se vyznačují co nejjednodušší konstrukcí. Obvykle jsou vyrobeny ze silného popruhu, který zajišťuje maximální spolehlivost. Prvky, které jsou nejvíce vystaveny oděru, jsou navíc zajištěny pevným materiálem, aby se minimalizovalo riziko jejich snadného odření o skály. To nám umožňuje překonávat i úzké trhliny bez obav z poškození vybavení.

Vybavení jeskyně - základní přístroje

Prozkoumávání jeskyní často vyžaduje překonávání velkých výškových rozdílů. Jediným způsobem pohybu v komínech a studnách je použití vhodných horolezeckých technik. Aby byl výstup a sestup mnohem snazší a bezpečnější, vyvinuli specialisté na speleologické vybavení řadu zařízení, která jsou ideální pro použití v často stísněných prostorách. Pro rychlé spouštění na laně se používají sestupové kladky, často v kombinaci s oblíbeným sebejištěním Petzl Shunt. Ty nám umožňují rychlý a bezpečný sestup. Neméně důležitý je efektivní výstup po laně, který vyžaduje mnohem větší úsilí. Chytře zkonstruovaná upínací zařízení nám umožňují úspěšně překonávat další výškové metry. Široká škála ručních, hrudních a nožních pomůcek umožňuje každému speleologovi vytvořit si co nejpohodlnější soupravu. Ergonomický design usnadňuje jejich používání v náročných podmínkách. Mezi jeskyňářským vybavením nemůže chybět široký výběr karabin, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a odolností.

Přilby jsou nezbytnou jeskyňářskou výbavou

Lezecký úvazek a přilba patří k základnímu vybavení každého nového studenta speleologie. Účinná ochrana hlavy je nutností jak při pohybu v těsných chodbách, tak při sestupu nebo výstupu po laně. Ochrana hlavy před padajícími úlomky hornin je prioritou každého speleologa.

Speleologická lana - maximální pevnost

Při průzkumu jeskyní se většinou používají statická lana. Díky své nízké roztažnosti jsou vynikající pro sestupy i výstupy na laně. V naší nabídce najdete odolná lana, která jsou ideální pro speleologii. Můžeme vám poskytnout konkrétní délky lan nebo si můžete zakoupit statická lana po metrech. Díky tomu se můžete snadno připravit na průzkum jakékoli jeskyně.

Vybavení jeskyně v obchodě 8a.cz - Zde si můžete zakoupit speleologické postroje, lana a potřebné vybavení.

Nabízíme široký výběr speleologického vybavení nejlepších značek. Osvědčené modely jsou zárukou vysoké spolehlivosti a odolnosti. Díky tomu mohou být jednotlivé kusy zařízení používány ještě déle. To je důležité zejména při používání zařízení v jeskyni, kde obzvláště náročné podmínky způsobují ještě rychlejší opotřebení zařízení. Nabízíme vybavení pro začátečníky i zkušené speleology. Pro ty první nabízíme vhodný jeskynní postroj, karabiny potřebné pro průzkum jeskyní, lana, přilbu a potřebné vybavení. Pro ty druhé jsme připravili možnost doplnění vybavení o výrobky nejlepších značek, které nabízejí speleologické vybavení.