top

Speleologické vybavení

Prohlédněte si jeskyňářské vybavení nejlepších světových značek. V našem obchodě najdete speleologické vybavení, které vám umožní prozkoumat jeskyně. V nabídce jsou mimo jiné jeskynní postroje, lana, přístroje, jeskynní vaky.
83
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 83

na stránce
 1. Smyčka Petzl Spelegyca

  wish list

 2. Karabina Petzl Freino

  wish list

 3. Blokant Petzl Basic

  wish list

 4. Čelovka Petzl Pixa 1

  wish list

 5. -8%
  Lana statická Tendon Static 10 mm 100m - white

  wish list

 6. Čelovka Ledlenser H14R.2

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 83

na stránce

Vybavení jeskyně pro maximální odolnost a spolehlivost

Vždycky jste chtěli prozkoumat nepřístupné prostory vytvořené uvnitř země? Rádi se protáhnete těmi nejužšími skulinami? Jistě patříte mezi milovníky speleologie, tedy činnosti spočívající v průzkumu jeskyní. Navzdory zdání se jedná o velmi náročnou činnost. Vyžaduje nejen fyzickou a psychickou zdatnost, ale také správné vybavení. Jeskynní postroj, lano, zařízení pro sestup a výstup na laně, jeskynní vak na přepravu vybavení - to vše jsou základní věci. Takové jeskyňářské vybavení nejvyšší kvality najdete v obchodě. 8a.cz. Nabízíme široký výběr produktů od špičkových značek, které navrhují vybavení s ohledem na speleologii.

Skeletní vybavení, ačkoli je tak podobné horolezeckému vybavení, musí v mnoha bodech splňovat zcela odlišné požadavky. Ačkoli je některé vybavení běžné pro horolezectví a speleologii, jeskyňářské vybavení musí být připraveno na mnohem náročnější podmínky. Zaprvé se musí vyznačovat zvýšenou odolností. Za druhé se musí vyznačovat vysokou odolností vůči nečistotám a blátu. Časté brodění napůl zatopenými chodbami znamená, že vybavení používané ve speleologii musí "projít" mnohem více než podobné modely používané v horolezectví. Abychom vám usnadnili výběr správného vybavení, seskupili jsme jeskyňářské vybavení na jedno místo, díky kterému každý speleolog rychle najde nejpotřebnější prvky vybavení.

Jaskynní hadice - maximální odolnost a spolehlivost v náročných podmínkách

Speleologické postroje se vyznačují co nejjednodušší konstrukcí. Obvykle jsou vyrobeny ze silného popruhu, který zajišťuje maximální spolehlivost. Prvky, které jsou nejvíce vystaveny oděru, jsou navíc zajištěny pevným materiálem, aby se minimalizovalo riziko jejich snadného odření o skály. To nám umožňuje překonávat i úzké trhliny bez obav z poškození vybavení.

Vybavení jeskyně - základní přístroje

Prozkoumávání jeskyní často vyžaduje překonávání velkých výškových rozdílů. Jediným způsobem pohybu v komínech a studnách je použití vhodných horolezeckých technik. Aby byl výstup a sestup mnohem snazší a bezpečnější, vyvinuli specialisté na speleologické vybavení řadu zařízení, která jsou ideální pro použití v často stísněných prostorách. Pro rychlé spouštění na laně se používají sestupové kladky, často v kombinaci s oblíbeným sebejištěním Petzl Shunt. Ty nám umožňují rychlý a bezpečný sestup. Neméně důležitý je efektivní výstup po laně, který vyžaduje mnohem větší úsilí. Chytře zkonstruovaná upínací zařízení nám umožňují úspěšně překonávat další výškové metry. Široká škála ručních, hrudních a nožních pomůcek umožňuje každému speleologovi vytvořit si co nejpohodlnější soupravu. Ergonomický design usnadňuje jejich používání v náročných podmínkách. Mezi jeskyňářským vybavením nemůže chybět široký výběr karabin, které se vyznačují vysokou spolehlivostí a odolností.

Přilby jsou nezbytnou jeskyňářskou výbavou

Lezecký úvazek a přilba patří k základnímu vybavení každého nového studenta speleologie. Účinná ochrana hlavy je nutností jak při pohybu v těsných chodbách, tak při sestupu nebo výstupu po laně. Ochrana hlavy před padajícími úlomky hornin je prioritou každého speleologa.

Speleologická lana - maximální pevnost

Při průzkumu jeskyní se většinou používají statická lana. Díky své nízké roztažnosti jsou vynikající pro sestupy i výstupy na laně. V naší nabídce najdete odolná lana, která jsou ideální pro speleologii. Můžeme vám poskytnout konkrétní délky lan nebo si můžete zakoupit statická lana po metrech. Díky tomu se můžete snadno připravit na průzkum jakékoli jeskyně.

Vybavení jeskyně v obchodě 8a.cz - Zde si můžete zakoupit speleologické postroje, lana a potřebné vybavení.

Nabízíme široký výběr speleologického vybavení nejlepších značek. Osvědčené modely jsou zárukou vysoké spolehlivosti a odolnosti. Díky tomu mohou být jednotlivé kusy zařízení používány ještě déle. To je důležité zejména při používání zařízení v jeskyni, kde obzvláště náročné podmínky způsobují ještě rychlejší opotřebení zařízení. Nabízíme vybavení pro začátečníky i zkušené speleology. Pro ty první nabízíme vhodný jeskynní postroj, karabiny potřebné pro průzkum jeskyní, lana, přilbu a potřebné vybavení. Pro ty druhé jsme připravili možnost doplnění vybavení o výrobky nejlepších značek, které nabízejí speleologické vybavení.