top

Scarpa

Scarpa je italská společnost, která je jedním z lídrů ve výrobě prvotřídní horské obuvi, horolezeckých a lyžařských skitourových bot. Výrobky Scarpa v obchodě 8a.cz jsou té nejvyšší kvality.
Zobrazení Mřížka Seznam

302 výrobky

 1. -25%
  Žabky Scarpa Tegu - black
  Žabky Scarpa Tegu - black
  1089 Kč 1469 Kč

  wish list

 2. -18%
  Lezečky Scarpa Generator Mid - orange rust

  wish list

 3. -17%
  Lezečky Scarpa Vapor S - smoke/yellow

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

302 výrobky

Vymazat

Scarpa je je horská obuv s tradicí

Značka Scarpa zůstává jednou z mála společností na trhu, která si stále zachovává svůj rodinný charakter. Italská rodina Parisotto, která ji spravuje nepřetržitě od roku 1956, kdy značku získala, se stará o zachování nejlepších tradic obuvnictví. Zároveň neustále hledá nová řešení a vyvíjí technologii výroby těch nejlepších outdoorových bot na světě. Firma Scarpa pochází z oblastí ležících na úpatí Alp – regionů Asolo a Montebelluna. Od samého počátku sdružovala nejtalentovanější italské mistry obuvnictví z těchto regionů, zaručující nejvyšší kvalitu obuvi a bohaté zkušenosti. Značka Scarpa je známá svou vynikající znalostí trhu s obuví. Byla to právě ona, kdo si v 50. a 60. letech minulého století jako první všimla zvyšující se poptávky po outdoorové a trekové obuvi. Výroba a dodávání kvalitních výrobků pro milovníky hor si rychle získalo publicitu - nejprve v Itálii a poté na celém světě. V současné době je Scarpa jedním z lídrů na trhu s obuví. Její výrobky používají nejzkušenější horolezci na celém světě.

Horská obuv Scarpa na léto i celý rok – trekové a nástupové modely

Významnou část kolekce této italské značky tvoří treková obuv určená pro celoroční využití. Na delší túry po horských stezkách se skvěle hodí klasické trekové boty Scarpa. Kožené svršky, svým vzhledem připomínající tradiční horskou obuv, se vyznačují skvělými užitnými vlastnostmi. Snadno se impregnují a jsou vysoce odolné proti poškození. Kožené boty také poskytují nohám optimální podmínky během túry. Aby byly dobře chráněné proti vodě jsou trekové boty Scarpa velmi často vybaveny membránou GORE-TEX®. Jedná se o dodatečnou voděodolnou vrstvu, která zabraňuje pronikání vody dovnitř boty i při dlouhé túře v dešti nebo sněhu. Celá konstrukce je zároveň prodyšná, takže přebytečná vlhkost vznikající během aktivity může být odvedena ven. Kvalitní podrážka zaručuje velmi dobrou přilnavost v různorodém terénu.

Mezi trekovou obuví Scarpa najdete také spoustu lehkých modelů, které budou ideální volbou pro lehčí vycházky. Modely střední výšky, vyrobené ze semiše nebo nubuku, si rádi vybírají začínající turisté na teplejší roční období, kdy je nutné dbát na zvýšené větrání nohou. Značka nabízí také velmi široký sortiment nástupových bot. Je zaměřena na zkušené milovníky hor, kteří hledají obuv s maximální přesností na technicky náročné tratě. Nízké a vysoké nástupové boty Scarpa se vyznačují mimořádnou trakcí ve skalnatém terénu. Speciálně tvarovaná podrážka umožňuje využívat i ty nejmenší stupínky. Tyto modely mají velmi rozsáhlé gumové výztuhy na svršku. Tímto poskytují vyšší odolnost obuvi při častém kontaktu s kameny. Bez ohledu na zvolený typ bot, horská obuv tohoto výrobce zaručuje vysoký komfort jak na delších trasách, tak i v technicky náročném terénu.

Boty na hory Scarpa

Modely, určené do nejvyšších partií hor, jsou také těmi nejpokročilejšími. Musí se totiž vyrovnat s extrémními povětrnostními podmínkami a účinně chránit nohy před nízkými teplotami a sněhem. Každý významný výrobce horské obuvi musí nabízet několik modelů bot určených pro vysokohorské turisty a himálajisty. Jejich výroba totiž dokazuje, že daná značka má s horskými botami bohaté zkušenosti a komplexní znalosti. Z těchto důvodů nemohla v nabídce chybět ani vysokohorská obuv Scarpa. Modely umožňují připevnění automatických nebo poloautomatických maček. Extrémně odolné konstrukce si snadno poradí i s kameny a ledem.

Lezecká obuv a obuv pro každodenní použití

V nabídce obuvi Scarpa jsou k dispozici téměř všechny druhy obuvi související s horskými aktivitami. Jednou z nich jsou lezačky . Modely připravené pro milovníky lezení se budou skvěle hodit na letní výlety na skály a při tréninku na stěně. V nabídce jsou samozřejmě i modely určené pro delší vícedélkové trasy. Pro všechny příznivce značky Scarpa , kteří si oblíbili její horskou obuv, je připraveno několik modelů, které se hodí i na běžné nošení. Boty série Scarpa Mojito, sice ve stylu nástupové obuvi, ale s městským nádechem, se ideálně hodí na běžné nošení.

Spolehlivá skitourová obuv Scarpa

Kromě vysokohorské kolekce obuvi jsou vysoce ceněny také skitourové boty. Je to optimální nabídka pro začátečníky i zkušenější milovníky lyžování mimo sjezdovky. Promyšlené lehké konstrukce zajišťují optimální podporu nohou při sjezdu a vysoký komfort při výstupu. Moderní materiály, použité na jejich výrobu, zaručují vysokou odolnost a vynikající funkční vlastnosti.

Komplexní nabídka bez ohledu na roční období

Boty Scarpa – obchod 8a.pl poskytuje široký výběr mnoha druhů obuvi od tohoto známého italského výrobce. Nástupová obuv, trekové, vysokohorské a skitourové boty se spolehlivě osvědčí během aktivit, ke kterým byly vyrobeny. Kombinují v sobě opravdové pohodlí, nejlepší dostupné materiály a italský, nadčasový styl. Dámské a pánské boty od italského výrobce Vám umožní dostat se do nejvzdálenějších koutů světa, ale poslouží Vám i při každodenních povinnostech. Ať už hledáte outdoorovou obuv na léto, zimu nebo krosové lyže - v nabídce Scarpa je jistě najdete.