top

Pánské vysoké trekové boty

Pánské vysoké trekové boty jsou základem pro putování s batohem po horách. Na 8a.cz najdete modely pro vysokohorské trasy i pro nejdelší expedice.
Zobrazení Mřížka Seznam

147 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Trekové boty Dolomite Zermatt GTX - storm grey

  wish list

 2. -15%
  Trekové boty Meindl Vakuum Men GTX - dark brown

  wish list

 3. -15%
  Trekové boty Meindl Kansas GTX - old loden

  wish list

 4. -15%
  Trekové boty Meindl Schlern MFS - dark brown

  wish list

 5. -15%
  Trekové boty pánské Meindl Jersey PRO - dark brown

  wish list

 6. -15%
  Trekové boty Meindl Tonale GTX - black/red

  wish list

 7. -31%
  Trekové boty AKU Slope Original GTX - dark brown

  wish list

 8. -10%
  Trekingové boty Keen Pyrenees - black/blue

  wish list

 9. -29%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 10. -16%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - lime/black

  wish list

 11. -29%
  Trekingová obuv Lowa Vigo GTX - black/blue

  wish list

 12. -31%
  Trekové boty AKU Slope GTX - anthracite/green

  wish list

 13. -10%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 14. -10%
  Trekové boty Scarpa Marmolada Pro HD - lake blue/lime

  wish list

 15. -20%
  Trekové boty Kayland Legacy GTX - grey/green

  wish list

 16. -25%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - grey/yellow

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

147 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské vysoké trekové boty - jak vybrat správný model?

Existuje mnoho typů pánských trekových bot určených pro různé aktivity. Abychom se mohli rozhodnout pro správnou obuv, musíme zvážit, kde ji budeme používat. Robustní a pevné pohorky mají zcela jinou konstrukci než lehké pánské trekové boty, které využijete na jednodušších trasách. Nejde jen o pohodlí, ale také o bezpečnost při pohybu v náročném terénu s těžkým batohem. Nejpokročilejší jsou jistě pánské trekové boty do hor, na vysokohorské stezky se sněhem a ledem nebo na ledovcovou turistiku. Takové pánské vysoké trekové boty patří mezi tyto nejpokročilejší konstrukce a jsou podpořeny řadou technických řešení, která vám zajistí ochranu před extrémními podmínkami.

Největší skupinou jsou pánské pohorky určené pro dlouhé výpravy, kdy se na horskou stezku vydáváte na několik dní. Tehdy je také důležitá podpora voděodolných technologií, dostatečná stabilita v obtížném terénu, což je důležité zejména při přepravě těžkých zavazadel. Důležité je také účinné tlumení. Ulevuje kloubům a zpříjemňuje trekking. Mezi širokou nabídkou obuvi najdete také pánskou outdoorovou obuv hikingového charakteru. Oblíbené pánské trekové boty můžete nosit na lehčí a rekreační trasy, kde s sebou nemusíte nosit mnoho vybavení. Vzhled svršku a podrážky často připomíná sportovní obuv.

Jaké vysoké pánské trekové boty zvolit do deštivých podmínek?

Ačkoli kožené boty mohou při správné impregnaci dlouho odolávat dešti, úplnou nepromokavost zajistí pánské vysoké trekové boty vybavené membránou. Výrobci často do svých modelů vkládají vlastní membrány nebo používají nejoblíbenější řešení - GORE-TEX®. Jedná se o membránu, která nabízí vynikající voděodolnost a prodyšnost v celé konstrukci. To znamená, že pánské trekové boty GTX vás mohou ochránit před deštěm nebo sněhem na stezce, aniž by vaše obuv zcela promokla. Použití této technologie je nepochybně nezbytné, pokud se chcete chránit před proměnlivým horským počasím v přechodných ročních obdobích. Obuv s membránou vyrobená z kůže se dobře osvědčuje jako pánská zimní treková obuv. Účinně vás ochrání před sněhem, a pokud použijete správné zimní ponožky, udrží vás v teple ve většině situací.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny vysoké pohorky?

Svršky trekingových modelů jsou vyrobeny z kůže nebo syntetických tkanin. První z nich zaručuje zvýšenou odolnost obuvi i tuhost celé konstrukce. Druhá se zase vyznačuje lehkostí, stejně jako zvýšenou prodyšností a v případě bot bez membrány i vzdušností. Pánská horská obuv často kombinuje různé materiály. Letní modely jsou často vybaveny prodyšnými panely v kombinaci s koženými nebo gumovými prvky. Některé pánské vysoké trekové boty jsou také vybaveny vnitřním vyztužujícím rámem. Takové řešení najdete v modelech značek Salewa, Salomon a dalších. Jeho úkolem je zvýšit stabilitu. Zajišťuje, že noha je stále na stejném místě, což je vhodné při náročných výstupech a strmých sestupech. Snížíte tak riziko poranění kotníku a pádů. Někdy se v mezipodešvi nachází řešení pro zpevnění v podobě tvrzeného kusu plastu.

Pánské vysoké trekové boty by měly tlumit každý krok

Horské stezky jsou často poseté kameny, kořeny a v případě zimních túr i tvrdým sněhem. Při došlápnutí na něj dochází k nepříjemným otřesům, které přetěžují klouby a chodidla a způsobují jen bolest. Proto jsou pánské vysoké trekové boty vždy vybaveny řadou technologií tlumení. Najdete je v mezipodešvi a v podešvi a jejich úkolem je tlumit nárazy způsobené chůzí. Díky tomu je možné překonat o několik kilometrů více než s méně pokročilými řešeními. Pánské trekové boty mají také speciálně profilované vložky. Jejich konstrukce je přizpůsobena anatomii chodidla a podporuje tlumení a pohodlí. Vynikajícím příkladem je vložka Ortholite®. Kromě toho má v některých svých verzích antibakteriální vlastnosti. Zpomalují tvorbu nepříjemných pachů, takže se v botě déle udrží svěžest.

Trekové boty musí mít vynikající přilnavost

Vysoké trekové boty musí zaručit jistotu při každém kroku na různorodém povrchu. To je základ trekkingu. Proto výrobci používají nejpokročilejší řešení, jako jsou Vibram®, Michelin® a vlastní řešení značek. Každá z těchto konstrukcí poskytuje vysokou úroveň přilnavosti na různých površích. To je důležité, protože v horách, jak víme, často začínáme túru v bažinatém terénu a pak stoupáme do vyšších skalnatých úseků. Všude tam vás musí pánská vysoká treková obuv podržet na každém kroku, aby byl váš pochod přiměřeně bezpečný. Některé modely vysokých bot lze vybavit mačkami. Díky tomu podniknete sněhovou turistiku, ledovcovou turistiku a horolezectví.