top

Pánské vysoké trekové boty

Pánské vysoké trekové boty jsou základem pro putování s batohem po horách. Na 8a.cz najdete modely pro vysokohorské trasy i pro nejdelší expedice.
115
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 115

na stránce
 1. -5%
  Trekové boty Lowa Baldo GTX- anthracite/olive

  wish list

 2. -20%
  Trekové boty Zamberlan Cresta GTX RR - waxed brick

  wish list

 3. -20%
  Trekové boty AKU Slope GTX - olive

  wish list

 4. -22%
  Trekové boty Scarpa Zodiac Plus GTX - shark/orange

  wish list

 5. -23%
  Trekové boty Zamberlan Storm GTX CF - brn/orange

  wish list

 6. -20%
  Trekové boty Scarpa ZG Lite GTX - octane/lake blue

  wish list

 7. -20%
  Trekové boty Kayland Legacy GTX - grey/green

  wish list

 8. -22%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - grey/yellow

  wish list

 9. -22%
  Trekové boty Kayland Inphinity GTX - teal blue

  wish list

 10. -18%
  Trekové boty Lowa Ticam II GTX - mango

  wish list

 11. -17%
  Trekové boty Hanwag Banks GTX - asphalt/green

  wish list

 12. -19%
  Trekové boty Hanwag Tatra II GTX - asphalt

  wish list

 13. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 14. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 15. -26%
  Trekové boty AKU Slope LTR GTX - dark brown

  wish list

 16. -20%
  Trekové boty Scarpa Kinesis Pro GTX - ebony

  wish list

 17. -28%
  Trekové boty Garmont Nebraska GTX - dark brown

  wish list

 18. -28%
  Trekové boty Garmont Vetta Tech GTX - red/orange

  wish list

 19. -25%
  Trekové boty Tecnica Forge GTX - black/orange

  wish list

 20. -17%
  Trekové boty Hanwag Lhasa II - chestnut/asphalt

  wish list

 21. -20%
  Trekové boty Scarpa Rush TRK GTX - desert/mango

  wish list

 22. -23%
  Trekové boty Zamberlan Baffin GTX RR WL - dark brown

  wish list

 23. -20%
  Trekové boty Zamberlan Storm GTX - grey/acid green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 115

na stránce

Pánská vysoká treková obuv - jak vybrat správný model?

Existuje mnoho typů pánská treková obuv určená pro různé aktivity. Abychom se mohli rozhodnout pro správnou obuv, musíme zvážit, kde ji budeme používat. Robustní a pevné horské boty mají zcela jinou konstrukci než lehké pánské trekové boty, které využijete na jednodušších trasách. Nejde jen o pohodlí, ale také o bezpečnost při pohybu v náročném terénu s těžkým batohem. Nejpokročilejší jsou jistě pánské trekové boty do hor, na vysokohorské stezky se sněhem a ledem nebo na ledovcovou turistiku. Takové pánské vysoké trekové boty patří mezi tyto nejmodernější konstrukce a jsou podpořeny řadou technických řešení, která vám zajistí ochranu před extrémními podmínkami.

Největší skupinou jsou mužské horské boty určené pro dlouhé výpravy, kdy se na horskou stezku vydáváte na několik dní. Tehdy je také důležitá podpora voděodolných technologií, dostatečná stabilita v obtížném terénu, což je důležité zejména při přepravě těžkých zavazadel. Záleží také na účinném odpružení. Ulevuje kloubům a zpříjemňuje trekking. Mezi širokou nabídkou obuvi najdete také pánskou outdoorovou obuv turistického charakteru. Oblíbenou pánskou trekovou obuv můžete nosit na lehčí a rekreační trasy, kde s sebou nemusíte nosit mnoho vybavení. Vzhled svršku a podrážky často připomíná sportovní obuv.

Jaké vysoké pánské trekové boty zvolit do deštivých podmínek?

Ačkoli kožené boty mohou při správné impregnaci dlouho odolávat dešti, úplnou nepromokavost zajistí pánské vysoké trekové boty vybavené membránou. Výrobci často do svých modelů vkládají vlastní membrány nebo používají nejoblíbenější řešení - GORE-TEX®. Jedná se o membránu, která nabízí vynikající nepromokavost a prodyšnost v celé konstrukci. To znamená, že pánské trekové boty GTX vás mohou ochránit před deštěm nebo sněhem na stezce, aniž by vaše obuv zcela promokla. Použití této technologie je nepochybně nezbytné, pokud se chcete chránit před proměnlivým horským počasím v přechodných ročních obdobích. Obuv s membránou z kůže se dobře osvědčuje jako pánská zimní treková obuv. Účinně vás ochrání před sněhem, a pokud použijete správné zimní ponožky, udrží vás v teple ve většině situací.

Z jakých materiálů jsou vyrobeny vysoké horské boty?

Svršky trekingových modelů jsou vyrobeny z kůže nebo syntetických tkanin. První z nich zaručuje zvýšenou odolnost obuvi i tuhost celé konstrukce. Ta se zase vyznačuje lehkostí, stejně jako zvýšenou prodyšností a v případě bot bez membrány i prodyšností. Pánská horská obuv často kombinuje různé materiály. Letní modely jsou často vybaveny prodyšnými panely v kombinaci s koženými nebo gumovými panely. Některé pánské vysoké trekové boty jsou také vybaveny vnitřním vyztužujícím rámem. Takové řešení najdete v modelech značek Salewa, Salomon a dalších. Jeho úkolem je zvýšit stabilitu. Zajišťuje, že noha je stále na stejném místě, což je vhodné při náročných výstupech a strmých sestupech. Snížíte tak riziko poranění kotníku a pádů. Někdy se v mezipodešvi nachází řešení pro zpevnění v podobě tvrzeného kusu plastu.

Pánská trekingová obuv s vysokou špičkou by měla tlumit každý krok

Horské stezky jsou často poseté kameny, kořeny a v případě zimních túr i tvrdým sněhem. Při došlápnutí na něj dochází k nepříjemným otřesům, které přetěžují klouby a chodidla a způsobují jen bolest. Proto jsou vysokohorské trekové boty vždy vybaveny řadou technologií tlumení. Najdete je v mezipodešvi a v podešvi a jejich úkolem je tlumit nárazy způsobené turistikou. Díky tomu je možné ujet o několik kilometrů více než s méně pokročilými řešeními. Pánská treková obuv má také speciálně profilované stélky. Jejich konstrukce je přizpůsobena anatomii chodidla a podporuje odpružení a pohodlí. Vynikajícím příkladem je stélka Ortholite®. Kromě toho má v některých svých verzích antibakteriální účinky. Zpomalují tvorbu nepříjemných pachů, takže se v botě déle udrží svěžest.

Trekingová horská obuv musí mít vynikající přilnavost

Vysoká treková obuv musí zaručit jistotu při každém kroku na rozmanitém povrchu. to je základ trekingu. Proto výrobci používají nejmodernější řešení, jako jsou Vibram®, Michelin® a vlastní řešení značek. Každá z těchto konstrukcí poskytuje vysokou úroveň přilnavosti na různých površích. To je důležité, protože v horách, jak víme, často začínáme túru v bažinatém terénu a pak stoupáme do vyšších skalnatých úseků. Všude tam vás musí mužská vysoká treková obuv podržet na každém kroku, aby byl váš pochod přiměřeně bezpečný. Některé modely vysokých bot lze vybavit mačkami. To znamená, že se dají použít na túry na sněžnicích, ledovcové túry i horolezectví.