top

Rab

Rab je britská značka specializující se na výrobu nejkvalitnějšího horského oblečení a vybavení. Je proslulá péřovými výrobky - bundami a spacími pytli. Outdoorový obchod 8a.cz to je široká nabídka výrobků značky Rab.
388
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 388

na stránce
 1. -8%
  Mikina Rab Nexus Full-Zip - deep ink

  wish list

 2. -8%
  Mikina bez kapuce Rab Nexus Pull-On - dark horizon

  wish list

 3. -25%
  Mikina Rab Nexus Full-Zip - denim
  Mikina Rab Nexus Full-Zip - denim
  1 611 Kč 2 149 Kč

  wish list

 4. -25%
  Bunda Rab Nexus - army
  Bunda Rab Nexus - army
  1 806 Kč 2 409 Kč

  wish list

 5. -25%
  Mikina Rab Nexus Full-Zip - black
  Mikina Rab Nexus Full-Zip - black
  1 611 Kč 2 149 Kč

  wish list

 6. -12%
  Bunda Rab Nexus - black
  Bunda Rab Nexus - black
  2 121 Kč 2 411 Kč

  wish list

 7. -12%
  Dámská mikina Rab Nexus Pull-On - deep heather

  wish list

 8. -35%
  Dámská mikina na 1/2 zip Rab Nexus Pull-On - berry

  wish list

 9. -25%
  Softshellová bunda Rab Borealis - beluga

  wish list

 10. -33%
  Mikina Rab Nexus se zipem - army
  Mikina Rab Nexus se zipem - army
  1 441 Kč 2 151 Kč

  wish list

 11. -34%
  Mikina s kapucí Rab Nexus Jacket - aspen green

  wish list

 12. -21%
  Mikina Rab Nexus Pull On - army
  Mikina Rab Nexus Pull On - army
  1 322 Kč 1 674 Kč

  wish list

 13. -21%
  Mikina s kapucí Rab Capacitor Hoody - pine

  wish list

 14. -3%
  Čelenka Rab Headband - red grapefruit

  wish list

 15. -3%
  Péřové šortky Rab Prosar short - ebony

  wish list

 16. -10%
  Fleecová bunda Rab Geon Hoody - army

  wish list

 17. -10%
  Dámská fleecová bunda Rab Geon Hoody - deep ink

  wish list

 18. -3%
  Péřová bunda Rab Valiance Jacket - deep ink

  wish list

 19. -3%
  Péřová bunda Rab Positron Pro Jacket - marmalade

  wish list

 20. -3%
  Péřová bunda Rab Electron Pro Jacket - black

  wish list

 21. -3%
  Zateplená bunda Rab Cirrus Flex 2.0 Hoody - sunset

  wish list

 22. -3%
  Zateplená bunda Rab Cirrus Flex 2.0 Hoody - denim

  wish list

 23. -3%
  Bunda Rab Mythic Alpine Light Jacket - marmalade

  wish list

 24. -3%
  Péřová bunda Rab Valiance Jacket - army

  wish list

 25. -3%
  Bunda Rab Neutrino Pro Down Jacket - marmolade

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 388

na stránce

Začátky značky Rab

Historie této značky začala v roce 1981 v malém domě v Sheffieldu. Rab Carrington v něm vyrobil první spací pytel, na který umístil své jméno. Asi si nemyslel, že to bude začátek společnosti, která již natrvalo zůstane mezi příznivci lezení a horských výzev. Rab získal zkušenosti potřebné pro výrobu spacích pytlů o něco dříve, když cestou do Patagonie uvízl v Jižní Americe. Kvůli nedostatku financí musel nastoupit do placeného zaměstnání. Zcela náhodou se jednalo o výrobu spacích pytlů plněných přírodním prachovým peřím. Získané zkušenosti mu umožnily zahájit později výrobu vlastních spacích pytlů.

První spací pytle vyráběl ručně sám Rab. Na začátku, kdy jeho klienty byli jen jeho nejbližší přátelé a lokální horolezci, tento model fungoval velmi dobře. Jak však pověst o velmi kvalitních produktech opouštěla Sheffield a začala se šířit ve stále širších kruzích, musel se tento způsob výroby změnit. To vše pro uspokojení rostoucích potřeb velké skupiny milovníků hor. Počet vyrobených spacích pytlů narostl natolik, že Rab musel jejich výrobu přesunout do nedaleké továrny. Do sortimentu přibyly i péřové bundy. Díky velmi vysoké oblibě a vřelému přijetí lezeckou komunitou, byly nové produkty a rychlý rozvoj společnosti jen otázkou času.

Značka Rab je neodmyslitelně spjata s horami

Další etapy vývoje tohoto výrobce vždy souvisely s horskými aktivitami – lezení a dosahování nejvyšších vrcholů. Každý nově navržený produkt měl fungovat v náročných podmínkách – na stěnách, hřebenech i horských stezkách. Díky tomuto nekompromisnímu konceptu si značka Rab získala vysokou oblibu nejen mezi horolezci, ale i dalšími milovníky horských aktivit a lidmi, kteří dokážou ocenit spolehlivé výrobky. Další fáze vývoje byly nerozlučně spjaty s produkty, které se postupem času staly téměř ikonickými.

Devadesátá léta jsou dobou, kdy se vyrábí mimo jiné bundy Andes Jacket a Kinder Smock. Tyto modely prošly zkouškou času a vyrábějí se dodnes, samozřejmě s několika málo modernizacemi. V této době vznikají i expediční spací pytle Rab s předním modelem Premier Sleeping Bag. Začátek 21. století je expanzí moderních materiálů, které se skvěle hodí pro vybavení a oblečení této horské značky. Jedním z nich je i Pertex® - ultralehká tkanina nabízející vynikající poměr hmotnosti a pevnosti. Rok 2003 se do historie společnosti zapsal zvláště silně. Rab Carrington tehdy odešel do důchodu a předal vedení značky společnosti Equip Outdoor Technologies Ltd. Následující roky, pod novým vedením, byly ve znamení neustálého modernizování kolekcí a rozšiřování skupin zákazníků této horské značky. Objevují se také nové oblíbené modely, jako je Microlight Alpine nebo Kinetic Plus, které lze spatřit i v těch nejvzdálenějších koutech světa.

Správné oblečení se značkou Rab - oblečení na hory do každého počasí

Od počátku své činnosti až dodnes se Rab snaží co nejlépe vyhovět i těm nejtvrdším požadavkům horolezců a alpinistů. Díky tomu je značka velmi dobře vnímána a velmi dobře rozpoznatelná zejména na Západě. Díky vrstvenému systému oblečení se každý horolezec a nadšenec trekingu může dokonale připravit na velmi proměnlivé horské počasí. Tomu napomáhá technické oblečení určené pro tento druh aktivity. Právě takové oblečení tvoří základní část nabídky značky. Nejoblíbenější jsou péřové bundy Rab . Jak ultralehké péřové svetry, tak velmi hrubé modely, umožňují dokonale přizpůsobit úroveň tepelné izolace potřebám uživatele. Do větrných podmínek jsou ideální volbou mikiny a softshellové bundy. Nabízejí optimální ochranu proti větru a zároveň zachovávají velmi vysokou prodyšnost. Tenké modely s kapucí jsou vhodné zejména pro přechodná období. Součástí nabídky je i termoaktivní prádlo, které je základem vrstveného systému oblékání na hory. Kromě technické kolekce jsou v nabídce i věci, které se skvěle hodí pro každodenní nošení. Pohodlná trička a kraťasy využijete tedy i při vyřizování Vašich pracovních povinností .

Spolehlivé péřové spací pytle Rab

Značka je proslulá výrobou těch nejkvalitnějších péřových spacích pytlů. Právě návrhem a výrobou těchto výrobků začala bohatá historie společnosti. V současné době jsou péřové spací pytle Rab ceněny pro své vysoce kvalitní zpracování a dokonalé prachové peří používané k jejich plnění. Speciálně vybrané prachové peří poskytuje spacím pytlům nadprůměrné tepelné vlastnosti a velmi nízkou hmotnost. Spacáky Rab si vybírají nejen horolezci, ale také turisté a další milovníci hor, kteří hledají lehká a osvědčená řešení. Kromě přírodního prachového peří využívají spací pytle i ty nejnovější materiály. Ultralehké a velmi tenké tkaniny účinně zabraňují úniku prachového peří ven. Nabízejí také vysokou odolnost.

Buďte vždy připraveni vyrazit na cestu a vybavte se tím nejnutnějším

Dnešní nabídka firmy daleko přesahuje jeji skromné začátky. V současné době nabízí téměř kompletní sady oblečení pro horolezce a milovníky hor, včetně termoprádla, kalhot, mikin a bund. Moderní materiály poskytují ochranu před deštěm, sněhem a studeným větrem. Značka je také známá nejkvalitnějšími péřovými produkty. Jsou mezi nimi zateplené bundy do zimních podmínek a spolehlivé spací pytle. Lidé, kteří tvoří Rab, nezapomínají na vybavení a doplňky nezbytné v horských podmínkách. Proto mají příznivci této společnosti možnost vybavit se turistickými plachtami nebo nouzovými stany, které jim, s minimální hmotností, poskytnou úkryt v kritických povětrnostních podmínkách. Nesmírně důležité jsou také drobné doplňky, jako např. spolehlivé kamaše, rukavice a multifunkční nákrčníky. Navzdory tak výraznému rozšíření podnikání značka Rab zůstává stále věrná svým ideálům. Všechny produkty jsou vytvořeny horolezci pro horolezce. To zaručuje jejich nejvyšší kvalitu a spolehlivost v horských podmínkách.