top

Lezecké expresky

Horolezecká lana jsou nedílnou součástí horolezeckého vybavení. Začátečník i zkušený lezec jich má několik sad.
165
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 165

na stránce
 1. -10%
  Expreska Kong Prog XL Alu 50cm
  Expreska Kong Prog XL Alu 50cm
  1 187 Kč 1 319 Kč

  wish list

 2. -8%
  Set expresek Camp Photon KS 18cm - 6x

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 165

na stránce

Lezecké vybavení - typy a použití

Lezecké vybavení se liší podle způsobu použití a dokonce i podle náročnosti uživatele. Totéž platí pro horolezecké expresy, kterých je několik typů. Lezecké exponáty s většími karabinami a širokými popruhy usnadňují rychlé lezení na sportovních cestách a překonání více metrů bez větší námahy. Ty se vybírají pro nejobtížnější trasy, což umožňuje přesnější výstupy. Na druhém konci spektra jsou ultralehké expresky s malými karabinami, které pomáhají snížit zatížení lezeckého úvazku nebo lana na velkých a vícedélkových cestách. Klasické exponenty standardní velikosti jsou vhodné pro většinu aplikací. Zvláště žádané jsou levné horolezecké exponáty pro trénink, které se intenzivně používají téměř neustále. Kromě klasických délek jsou k dispozici také dlouhé horolezecké expresy pro horské použití. Díky dlouhé stuze je lze použít v mnoha neobvyklých situacích.

Detaily v horolezeckých expresech

Expresy lze připojit pomocí různých typů pásků. Můžete se rozhodnout pro velmi pevné a silnější nylonové stuhy nebo ultralehké stuhy z materiálu Dyneema. Mnoho modelů navíc používá speciální gumovou zátku, tzv. šňůrku nebo fixit. Zabraňuje nežádoucímu otáčení spodní karabiny, což výrazně usnadňuje připevnění lana. Lezecké stuhy, návleky a karabiny jsou k dispozici samostatně, takže si každý může v našem obchodě sestavit svůj vysněný lezecký expres.

Obchod 8a.cz - Lezecké expresky od nejlepších výrobců

V naší nabídce máme nejnovější zástupce špičkových značek z celého světa. Americký Black Diamond, italský Climbing Technology, francouzský Petzl nebo český Ocun jsou výrobci, které znají všichni horolezci. Naše široká nabídka zahrnuje nejnovější kolekce, ale i expresy v akčních cenách nebo výprodejích.