top

Lezecké expresky

Horolezecká lana jsou nedílnou součástí horolezeckého vybavení. Začátečník i zkušený lezec jich má několik sad.
Zobrazení Mřížka Seznam

167 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Lezecké expresky Camp Orbit Wire Express 11 cm 6-pack

  wish list

 2. -15%
  Lezecké expresky Camp Photon KS 18 cm 6-pack

  wish list

 3. -15%
  Lezecké expresky Camp Photon KS 11 cm 6-pack

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

167 výrobky

na stránce
Vymazat

Lezecké expresky - typy a použití

Lezecké vybavení se liší podle způsobu použití a dokonce i podle úrovni pokročilosti uživatele. Totéž platí pro lezecké expresky, kterých je několik typů. Lezecké expresky s většími karabinami a širokými popruhy usnadňují rychlé lezení na sportovních cestách a překonání více metrů bez větší námahy. Ty se vybírají pro nejobtížnější cesty, což umožňuje přesnější lezení. Na druhém konci spektra jsou ultralehké expresky s malými karabinami, které pomáhají snížit zatížení lezeckého úvazku nebo lana na velkých stěnách a vícedélkových cestách. Klasické expresky standardní velikosti jsou vhodné pro většinu aplikací. Zvláště žádané jsou levné horolezecké expresky pro trénink, které se intenzivně používají téměř neustále. Kromě klasických délek jsou k dispozici také dlouhé horolezecké expresy pro horské použití. Díky dlouhému popruhu je lze použít v mnoha neobvyklých situacích.

Detaily v horolezeckých expreskách

Expresky lze připojit pomocí různých typů pásků. Můžete se rozhodnout pro velmi pevné a silnější nylonové pásky nebo ultralehké pásky z materiálu Dyneema. Mnoho modelů navíc používá speciální gumový chránič, tzv. string nebo fixit. Zabraňuje nežádoucímu otáčení spodní karabiny, což výrazně usnadňuje zapnutí lana. Lezecké pásky, stringy a karabiny jsou k dispozici samostatně, takže si každý může v našem obchodě sestavit svou vysněnou lezeckou expresku.

Obchod 8a.cz - Lezecké expresky od nejlepších výrobců

V naší nabídce máme nejnovější expresky špičkových značek z celého světa. Americký Black Diamond, italský Climbing Technology, francouzský Petzl nebo český Ocun jsou výrobci, které znají všichni horolezci. Naše široká nabídka zahrnuje nejnovější kolekce, ale i expresky v akčních cenách nebo výprodejích.