top

Městské batohy

Městské batohy by měly kombinovat pohodlí a funkčnost. Anatomický střih, odolné materiály, zipy s dlouhou životností a přihrádka na notebook znamenají, že batoh do města poskytne pohodlí po celý den.
Zobrazení Mřížka Seznam

299 výrobky

na stránce
 1. -15%
  Městský batoh Gregory Rhune 22 - brick red

  wish list

 2. -10%
  Městský batoh Gregory Nano 18 - icon teal

  wish list

 3. -10%
  Městský batoh Gregory Nano 20 - blaze green

  wish list

 4. -10%
  Městský batoh Gregory Nano 20 - icon teal

  wish list

 5. -10%
  Městský batoh Gregory Nano 18 - blaze green

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

299 výrobky

na stránce
Vymazat

Městské batohy - nutnost, když jdete do města

Jezdíte často po městě na kole nebo veřejnou dopravou? Máte vždy spoustu věcí, které potřebujete do práce, na univerzitu nebo do školy? Maximální pohodlí poskytují batohy do města. Samozřejmě můžete použít tašku přes rameno, pokud s sebou nesete jen několik drobností. Dobře navržený městský batoh se však ukáže jako nepostradatelný v případě trochu větších zavazadel. Potřebu takových modelů uznávají téměř všechny outdoorové značky vyrábějící batohy pro pěší turistiku, cyklistiku nebo horolezectví.

Téměř každý výrobce turistického vybavení má ve své nabídce alespoň několik modelů určených pro městské použití. Někdy se jedná dokonce o celé kolekce věnované modelům pro každodenní použití v městských oblastech. Je to proto, že městské batohy se svou konstrukcí výrazně liší od klasických outdoorových modelů pro turistiku. Přestože hojně využívají materiály a konstrukční řešení používané v turistických batozích, jednotlivé prvky jsou vyrobeny tak, aby co nejlépe fungovaly ve městě.

Batohy do města - modely, které jsou optimální pro každodenní použití

Přestože jsou městské batohy vyráběny odborníky v oblasti turistického vybavení, jejich konstrukce se od horských a trekingových modelů výrazně liší. Především městský batoh nemusí mít tak velký objem. Nejběžnější modely mají objem kolem 30 l. To obvykle stačí na celý aktivní den. Bez ohledu na to zda ho trávíte v práci nebo na univerzitě. K dispozici jsou také velké městské batohy s objemem až 40 litrů. Samozřejmě je možné se vybavit i malým městským batohem 20l nebo ještě menším, do kterého se vejdou jen nejnutnější věci. Unikátní kategorií jsou rolovací městské batohy, které se prázdné dají složit na malý rozměr a dát například do kapsy. To je skvělé pro nečekané nákupy nebo když potřebujete mít u sebe trochu víc, než jste plánovali. Podle toho, co potřebujete mít během dne po ruce, si jistě vyberete ten správný batoh do města.

Moderní městské batohy využívají bohaté zkušenosti, které výrobci získali při výrobě turistických modelů. Většina modelů má nyní mnohem lepší nosné systémy než před několika lety. Především je mnoho modelů vybaveno profilovanými ramenními popruhy. Navíc jsou polstrované měkkou pěnou. Městský batoh, který je jimi vybaven, můžete nosit celý den, aniž byste se cítili nepohodlně. Podobně jsou připraveny i panely, které se dotýkají zadní strany. Obvykle jsou vhodně profilované, aby umožňovaly lepší cirkulaci vzduchu. Měkká pěna a použité výztuhy dokonale izolují záda od zavazadel. To je důležité zejména při přenášení tvrdých nebo hranatých předmětů. Nejmodernější městské batohy jsou ideální i na krátké výlety, protože si s sebou můžete vzít bundu, jídlo a několik nezbytností. Pokud nechodíte na dlouhé trasy, může být dobrý městský batoh univerzálním řešením. Můžete jej využít i pro jiné aktivity.

Městské batohy nabízejí velmi snadný přístup ke všem drobnostem

Modely používané v městských oblastech se vyznačují také odlišným uspořádáním kapes. Větší počet přihrádek umožňuje pohodlnější uspořádání věcí a rychlejší přístup k jednotlivým místům. Městské batohy jsou často vybaveny funkčními organizéry, které vám umožní uspořádat všechny drobnosti. Díky oddělenému místu na tužky, klíče, peněženku a další drobné předměty je nebudete muset hledat po celém batohu a bude snazší udržet v komoře pořádek. Hlavní komora městského batohu je obvykle přístupná přes široký zip. Díky tomu nebude problém vkládat a vyjímat i větší předměty, jako jsou pořadače s dokumenty. Téměř standardem je také oddělený prostor pro notebook, na který jsme zvyklí u městských batohů špičkových značek. Velmi oblíbené jsou také přihrádky a kapsy na tablety a chytré telefony. Díky tomu bude celý obsah batohu pohodlně rozložen uvnitř a nepomíchá se, ani když budete muset sprintovat za ujíždějícím autobusem.

Většina městských batohů má jednoduchý vnější tvar bez mnoha dalších popruhů nebo vnějších kapes. To má usnadnit pohyb po přeplněných chodnících a ve veřejné dopravě. Díky minimalizaci vyčnívajících prvků je pohyb s městským batohem v davu lidí mnohem rychlejší. Je také menší riziko, že se další popruhy nebo kapsy zachytí o vyčnívající madla, kliky nebo jiné překážky, se kterými se denně setkáváte při pohybu po městě a v budovách. Pokud je městské batohy již mají, další kapsy se obvykle nacházejí po stranách a jsou skvělým místem pro láhev s vodou nebo malou svačinu, kterou potřebujeme mít po ruce. Oblíbené jsou také kapsy na zip přístupné zvenčí, do kterých se vejde například peněženka nebo smartphone.

Dokonalý městský batoh pro každého milovníka hor

Téměř všechny špičkové horské značky nabízejí batohy určené do města. Mezi tyto konstrukce patří zejména ty, které využívají prvky horských nebo horolezeckých batohů. Díky tomu můžeme denně používat osvědčené a zároveň skvěle vypadající vybavení. Městské batohy Black Diamond, Marmot, The North Face nebo Patagonia nabízejí maximální komfort při používání a vzhled připomínající typicky horolezecké modely. Nejsou však jen stylisticky podobné specializovanějším modelům. Často s nimi sdílí extrémně odolné materiály, které jsou nepostradatelné ve skalách, kde jsou batohy vystaveny častému poškození. Stejné materiály se budou dobře hodit i ve městě, kde často cestujeme městskou dopravou nebo batoh pokládáme na zem. Městský batoh inspirovaný horolezectvím nebo horami je skvělou volbou pro milovníky toho nejkvalitnějšího vybavení.

Dámský nebo pánský městský batoh?

Mezi městskými batohy se můžeme setkat s modely určenými speciálně pro ženy. Dámské batohy se často vyznačují celou řadou funkcí. Na první pohled si jistě všimnete odlišných barevných kombinací určených pro ženy nebo mírně změněného stylu či střihu batohů. Mnohé dámské modely však mají mnohem více funkcí, které městský batoh přizpůsobují požadavkům něžného pohlaví, což umožňuje zajistit ještě větší komfort používání při každodenních činnostech na univerzitě nebo v práci. Tyto modely jsou od základu navrženy pro ženy.

Městské batohy pro muže jsou obvykle unisex modely, které jsou ideální pro muže i ženy. Jedná se o mimořádně všestranné modely, do kterých se vejdou všechny věci, které během dne potřebujete. Většina pánských a dámských batohů je vybavena samostatnými přihrádkami na notebook nebo tablet. Kromě toho jsou často vybaveny organizérem na drobnosti a celou řadou kapes. Co tedy odlišuje dámský městský batoh?

Největší rozdíl spočívá v nosném systému. Je přizpůsoben tvaru ženského těla a má speciálně tvarované ramenní popruhy. Díky tomu poskytují větší pohodlí, i když je celý batoh naplněný až po okraj. Kromě toho je délka panelu, který se dotýká zad, často speciálně zkrácena, aby se přizpůsobila nižší výšce žen. Dámský městský batoh v sobě dokonale spojuje pohodlí při používání a skvělý styl. Mezi ženami jsou velmi oblíbené malé městské batohy, které dokonale nahradí kabelku. Je to ideální řešení pro aktivní ženy, které hledají maximální pohodlí při rychlém pohybu po městě. Ať už si vyberete pánský nebo dámský městský batoh, jistě vám poskytne dostatek prostoru pro všechny vaše nezbytnosti.

Batohy pro každého - široký výběr v obchodě 8a.cz

Dobrý městský batoh pojme potřebné vybavení do práce, skvěle se hodí na univerzitu. Můžeme v něm nosit knihy, dokumenty, tablet a mnoho dalších věcí, aniž bychom se museli obávat jejich poškození. Pokud k batohu přidáme pláštěnku na batoh, stane se také téměř nezranitelným vůči povětrnostním vlivům. Značkové batohy do města jsou mimořádně univerzální modely, které jsou nejčastěji používanými batohy. Lze je použít na dojíždění do práce, do školy nebo na večerní trénink. Mnoho modelů se osvědčí i při krátkých turistických výletech, protože poskytují potřebný prostor pro termosku, teplejší věci a několik drobností. Outdoorový obchod 8a.cz nabízí široký výběr modelů, v němž najdete dámské i pánské batohy, které se budou líbit dospělým i dospívajícím. Batoh na notebook, dokumenty, sportovní oblečení nebo vše najednou - volba je na vás.

Často kladené otázky

Jaký městský batoh vybrat?

Při hledání městského batohu si musíme nejprve určit, k čemu jej budeme používat a jaké prvky musí mít. Pokud batoh používáme na dojíždění do práce nebo na univerzitu, bude nezbytná přihrádka na notebook a integrovaný organizér na tužky a další drobnosti. Pokud si s sebou berete oblečení na večerní trénink, je nutné mít oddělenou přihrádku, aby se nepomíchalo s ostatními věcmi. Pro lidi, kteří často sahají po láhvi s vodou nebo kapesnících, budou nezbytné vnější kapsy. Za pozornost stojí také objem. Malé městské batohy začínají s objemem kolem desítky litrů. Nejoblíbenější batohy mají objem 20-30 litrů.

Bude městský batoh vhodný na hory?

Městské batohy, jak už název napovídá, jsou určeny pro každodenní používání v městském prostředí. Jsou optimální volbou pro dojíždění do práce a do školy, nákupy a další povinnosti. Proto se jejich konstrukce výrazně liší od batohů do hor. Jednodušší nosný systém, méně kapes na vnější straně a velmi pravidelný tvar usnadňují orientaci v přeplněných městských uličkách. Městské batohy však rozhodně nejsou vhodné pro dlouhé túry v horách, horolezectví nebo jiné specializované aktivity. Většinu městských batohů však lze použít na krátké procházky v nenáročném terénu. Pak ale stojí za to zvážit pořízení malého turistického batohu.

Čím se vyznačují městské batohy?

Městské batohy mají mnoho funkcí, které se promítají do pohodlí ve městě. Většina z nich má co nejjednodušší tvar, bez nadbytku vnějších kapes nebo popruhů. Díky tomu se v hromadné dopravě nebo při pohybu v davu o nic nezachytávají. Vybrané modely mají oddělené přihrádky na notebook nebo jiné elektronické vybavení. Často jsou chráněny pěnou proti nárazům. Městské batohy mohou být vybaveny také funkčními organizéry na kancelářské potřeby. Jednoduchý nosný systém bez rozsáhlého bederního pásu znamená, že batoh lze nasadit a sundat během okamžiku. Městské batohy mají také skvělý a originální styl.