top

Horolezecké úvazky

V obchodě 8a.cz najdete lezecké úvazky pro každý typ lezení! Zjistěte, který lezecký sedák bude nejlepší - sportovní, nastavitelný, pro ženy nebo pro děti. Nabízíme špičkové horolezecké značky.
96
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 96

na stránce
 1. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 2. -11%
  Dámský horolezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 3. -3%
  Lezecký úvazek Salewa Xplorer Harness - carbon

  wish list

 4. -30%
  Lezecký úvazek Blue Ice Addax - blue - 2019

  wish list

 5. -13%
  Lezecký úvazek pro děti Ocun Twist Kid - pink

  wish list

 6. -21%
  Lezecký úvazek Edelrid Jay III - wasabi

  wish list

 7. -11%
  Lezecký úvazek Ocun Flint 3 - midnight blue

  wish list

 8. -10%
  Lezecký úvazek Ocun Doppler - pink

  wish list

 9. -10%
  Lezecký úvazek Ocún Doppler- carribean blue

  wish list

 10. -8%
  Lezecký úvazek pro děti Ocun Mojo - red/grey

  wish list

 11. -9%
  Lezecký úvazek Ocun Weebee Bigwall - red/black

  wish list

 12. -9%
  Lezecký úvazek Ocun Weebee Bigwall - grey/black

  wish list

 13. -13%
  Lezecký úvazek Ocun Flit - wine merlot

  wish list

 14. -33%
  Pás Ocun Pad
  Pás Ocun Pad
  629 Kč 939 Kč

  wish list

 15. -21%
  Lezecký úvazek Edelrid Moe - marine

  wish list

 16. -25%
  Úvazek pro speleologii Petzl Aven
  Úvazek pro speleologii Petzl Aven
  2 879 Kč 3 839 Kč

  wish list

 17. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon - green - 2018

  wish list

 18. -35%
  Lezecký úvazek Ocun Neon 3 - orange -2018

  wish list

 19. -35%
  Dámský lezecký úvazek Ocun Neon 3 - pink

  wish list

 20. -19%
  Úvazek Black Diamond Couloir - ultra blue/black

  wish list

 21. -27%
  Lezecký úvazek Petzl Adjama - blue

  wish list

 22. -24%
  Lezecký úvazek Petzl Sama - gray
  Lezecký úvazek Petzl Sama - gray
  1 953 Kč 2 571 Kč

  wish list

 23. -26%
  Dámský lezecký úvazek Petzl Luna - violet

  wish list

 24. -27%
  Úvazek pro speleologii Petzl Superavanti

  wish list

 25. -28%
  Lezecký úvazek Petzl Corax - grey

  wish list

 26. -26%
  Lezecký úvazek Petzl Corax - blue

  wish list

 27. -26%
  Lezecký úvazek Petzl Corax - turquoise

  wish list

 28. -25%
  Dámský lezecký úvazek Black Diamond Zone - octane

  wish list

 29. -31%
  Lezecký úvazek Black Diamond Solution - granite

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 96

na stránce

Horolezecké postroje - najděte svůj model

Sedáku jsou základem bezpečného přechodu, pohodlí a komfortu při každé cestě na skálu nebo lezeckou stěnu. Jsou také jedním z prvních kusů vybavení, které si lidé začínající své horolezecké dobrodružství pořizují. Ačkoli každý horolezecký úvazek musí splňovat určité bezpečnostní normy, jednotlivé modely se mohou lišit v řadě důležitých prvků. Ty mají velký vliv na pohodlí postroje a také na podmínky, ve kterých nejlépe funguje. Přední výrobci horolezeckého vybavení nabízejí širokou škálu úvazků pro sportovní lezení, horolezectví, skialpinismus nebo pro děti. Každý model je přizpůsoben nejen svému účelu použití, ale také dané osobě. Většina postrojů je nabízena v několika velikostech, takže je lze optimálně přizpůsobit konkrétní postavě.

Jak se vyrábí horolezecké sedáky

Všechny sedáky mají některé společné prvky, které se mohou lišit zpracováním a použitými materiály. Za prvé, každý lezecký úvazek má bederní pás. Musí být optimálně přizpůsoben uživateli, proto je důležité správné nastavení velikosti pásu. Bederní pás je samozřejmě ve většině případů nastavitelný. Rozsah tohoto předpisu závisí na typu postroje. Důležitým prvkem postroje, který zajišťuje bezpečnost, je konektor. Často je navíc zesílen, aby byl chráněn proti rychlému opotřebení nebo snadnému poškození. Stehenní poutka jsou z velké části zodpovědná za pohodlí při delším visení v postroji. Pokud jsou o něco širší a polstrované silnější pěnou, nemusí ani delší pobyt v poutě znamenat nepohodlí. Většina lezeckých úvazků má také držák na lezeckou pomůcku nebo výstroj. Díky nim si můžete pohodlně rozložit potřebné vybavení tak, abyste měli nejpotřebnější věci vždy po ruce.

Typy lezení a horolezecké úvazky

Výběr vhodného úvazku je úzce spjat s typem lezení, které hodláme provozovat. Před nákupem prvního modelu je vhodné zvážit, který z nich nejlépe splňuje naše požadavky. Lehké lezecké úvazky se používají při sportovním lezení, na jednodélkových cestách nebo na panelu. Této kategorii dominují sportovní postroje - vybavené pouze nezbytnými prvky. Jsou vybaveny základními lezeckými pomůckami a úpravami, které jsou nutné na kratších cestách. Často nemají nastavitelná stehenní poutka, aby se ušetřila hmotnost. Pokud máte v plánu zdolávat spíše kratší cesty s jedním výstupem, bude to nejlepší volba. Pro častý trénink na panelech se dobře hodí také sportovní lezecký úvazek Modely tohoto typu jsou také velmi oblíbené pro letní výlety do skal, protože zajišťují vysoký komfort v horkém počasí.

Další kategorií jsou lezecké úvazky určené pro použití v horách. Jsou nejuniverzálnější volbou a využijete je jak na jednodélkových cestách, tak na vícedélkových lezeckých cestách v horách. Obvykle jsou navrženy tak, aby je bylo možné používat po celý rok. Proto je k dispozici nastavení obvodu stehenního pásku nebo dvě přezky v pase, které umožňují vycentrovat konektor jak v letních vedrech, tak v zimě po oblečení několika vrstev oblečení. Naopak na vícedélkových cestách oceníte úvazky se širokými popruhy, které dobře rozloží zátěž při delším visení v úvazku. Užitečný je také větší počet řetězových chráničů, které umožňují pohodlné rozložení vybavení potřebného pro delší trasu.

Nejnovějším přírůstkem do široké nabídky lezeckých úvazků jsou ultralehké modely určené pro použití při skialpinismu. Konstrukce z moderních materiálů si zachovává vysokou pevnost a zároveň je velmi lehká. Navíc lze takový lezecký sedák složit do velmi malých rozměrů, takže se vejde i do kapsy bundy nebo do zákoutí batohu. Díky těmto vlastnostem je lezecký úvazek ideální pro příležitostné použití na nejtěžších úsecích lezení. Po zbytek času, kdy se sjíždí, ji lze snadno uložit, takže vám nebude překážet při vaší aktivitě.

Lezecké sedáky pro děti

Samostatnou kategorií jsou modely pro děti. Mnoho dětí projevuje zájem o lezení již od útlého věku. Pro bezpečnou hru na prolézačkách nebo ve skalách je nutné nejen poskytnout rodičům nebo pečovatelům odpovídající školení, ale také používat vhodné lezecké vybavení. Pro nejmladší uživatele jsou nezbytné plné dětské sedáky, které dobře chrání nejmenší v případě pádu. Speciální upínací systémy usnadňují dětem nasazování postroje. Možnost přizpůsobení postavě a výšce dítěte zaručuje maximální bezpečnost. Mnoho modelů má také speciální přezky, které zabraňují snadnému rozepnutí postroje dítětem. Všechny modely jsou samozřejmě dokončené tak, aby upoutaly pozornost dítěte. Dětské lezecké úvazky s výraznými barvami a veselou grafikou na popruzích a dalších prvcích dětských úvazků způsobí, že se vaše dítě bude příště ještě více těšit na stěnu. Pro o něco starší děti nabízíme juniorské horolezecký postroje podle vzoru dospělých. Tyto modely mají většinu prvků známých z běžných postrojů. Liší se především velikostí.

Vyvinuté lezecké sedáky, které si můžete koupit v obchodě 8a.cz

Přestože existuje poměrně mnoho firem vyrábějících horolezecké vybavení, pouze ty nejznámější jsou schopny poskytovat prvotřídní produkty. Kromě bezpečnostních standardů je důležitá také uživatelská přívětivost. Rychlé přezky používané v nejlepších modelech zaručují uživateli okamžité nastavení a usnadňují nasazování. Speciálně profilované a tvarované skluzavky umožňují snadný přístup k lezeckým expresům a dalšímu vybavení. Velmi důležitá je také konstrukce popruhů. Speciální polstrování a širší popruhy zajišťují ještě lepší rozložení síly a snižují tlak.