top

Pánská nástupové boty

Pánská turistická obuv znamená maximální přesnost v náročném terénu. V současné době nabízejí horolezeckou a turistickou obuv téměř všechny přední horské firmy.
Zobrazení Mřížka Seznam

178 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Outdoorové boty Scarpa Spirit Evo - anthracite

  wish list

 2. -31%
  Nástupové boty AKU Rock DFS - green

  wish list

 3. -10%
  Nastupove boty Scarpa Spirit - black/gray

  wish list

 4. -10%
  Nástupovky Scarpa Gecko - taupe/mango

  wish list

 5. -10%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 6. -10%
  Nástupovky Scarpa Crux - shark/tonic/gray

  wish list

 7. -31%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 8. -20%
  Boty GORE-TEX Kayland Vitrik GTX - teal blue

  wish list

 9. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik GTX - lime/black

  wish list

 10. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik Mid GTX - brown/black

  wish list

 11. -33%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 12. -32%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 13. -29%
  Boty Hanwag Ferrata Light Low GTX - asphalt/black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

178 výrobky

na stránce
Vymazat

Vlastnosti oblíbených nástupovek

Nástupovky jsou běžnou alternativou pro lidi, kteří potřebují lehčí obuv než tradiční pánské trekové boty. Všechny nástupové boty mají několik společných rysů, které je odlišují od klasické turistické nebo horolezecké obuvi. Nejvýraznější je propracovaná obsázka použitá v přední části bot. Dokonale chrání svršek před poškozením při pohybu na skalách. Většina modelů má také poměrně úzký střih, který zaručuje velmi dobrý pocit a plnou kontrolu nad každým krokem. Systém šněrování protaženy do špičky je zodpovědný za dokonalé přizpůsobení. Díky těmto několika základním vlastnostem se nástupové boty mezi horolezeckou a turistickou obuví výrazně odlišují. Jsou častou volbou pro náročnější trasy. Modely určené pro náročnější turistiku se často vyznačují zvýšeným tlumením, které zaručuje větší pohodlí na delších trasách. Modely pro lezení lehčích cest se zase vyznačují velmi dobrým přizpůsobením.

Pánské nástupové boty s membránou - optimální řešení do nepříznivého počasí

Dnes existují jak tradiční letní nástupové boty, tak i membránové modely, které se dobře osvědčují v širším spektru povětrnostních podmínek. Materiál GORE-TEX® se nejčastěji používá v přechodných ročních obdobích, kdy poskytuje vynikající ochranu před deštěm a zároveň zajišťuje vysokou prodyšnost nohou. Nejlehčí verze nástupové obuvi jsou určeny do letních veder. Použití vzdušných panelů zaručuje správné větrání nohou.

Pánské nástupovky v nabídce 8a.cz

V našem obchodě nabízíme nástupové boty předních světových horských značek. Nástupovky La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Garmont nebo Zamberlan jsou nezbytností pro každého milovníka hor. Ať už potřebujete přesné boty na náročné stezky a cesty, jako jsou via ferrata, nebo hledáte lehkou botu na nástup ke stěně, či jen typickou nízkou horskou botu, v naší nabídce najdete model hodný pozornosti.

Často kladené otázky

Nástupové nebo trekové boty?

Výběr správných bot závisí na terénu, ve kterém se pohybujete, a na charakteru vašich výprav. Nástupové boty byly vytvořeny pro kratší trasy v kamenitém, velmi náročném terénu. Jsou dobrou volbou pro technické horské cesty, kde se často vyskytují úseky s lezeckými prvky, i pro náročné cesty typu via ferrata. Trekové boty jsou modely určené pro delší výlety po horských stezkách. Poskytují lepší tlumení a mírně se liší i tvarem, takže v přední části boty nabízejí více prostoru pro chodidlo. Tyto vlastnosti zaručují větší pohodlí při celodenních túrách.

Co jsou nástupové boty?

Nástupové boty byly vytvořeny pro horolezce, kteří se museli nějakým způsobem dostat pod horskou lezeckou stěnu v obtížném skalnatém terénu. Pro tento typ obuvi je charakteristická prodloužená gumová špička, která chrání svršek před snadným poškozením. Nástupové boty mají podrážky z velmi přilnavé gumy. V přední a zadní části podrážky jsou speciální ploché zóny, které poskytují optimální oporu na malých skalních stupech. Tkaničky, které sahají až k prstům, umožňují dokonalé přizpůsobení.

Vysoké nebo nízké nástupové boty?

Vysoké nástupové boty jsou ideální, pokud s sebou nosíte těžký batoh plný lezeckého vybavení. Jsou také dobrou volbou na cesty typu via ferrata s většími zavazadly. Poskytují dodatečnou stabilizaci kotníku na obtížných úsecích. Nízké nástupové boty naopak nabízejí větší volnost a umožňují efektivně zvládnout "lezecké" úseky trasy. Nízké boty také znamenají lepší odvětrávání nohy v letním horku. Polobotky jsou také mnohem lehčí než vysoké boty, takže je můžeme snadno připevnit k lezeckému úvazku.