top

Pánská nástupové boty

Pánská turistická obuv znamená maximální přesnost v náročném terénu. V současné době nabízejí horolezeckou a turistickou obuv téměř všechny přední horské firmy.
176
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 176

na stránce
 1. -18%
  Nastupove boty Scarpa Spirit Evo - caramel

  wish list

 2. -17%
  Nastupove boty Scarpa Spirit - black/gray

  wish list

 3. -14%
  Nástupovky Scarpa Gecko - taupe/mango

  wish list

 4. -23%
  Nástupovky Scarpa Kalipe GTX - deep night/gray

  wish list

 5. -22%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito - azure/gray

  wish list

 6. -10%
  Nástupové boty Scarpa Mescalito GTX - shark/azure

  wish list

 7. -24%
  Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

  wish list

 8. -17%
  Boty na enduro kolo Kayland Grimpeur GTX - blue/yellow

  wish list

 9. -19%
  Boty GORE-TEX Kayland Vitrik GTX - teal blue

  wish list

 10. -17%
  Nástupové boty Kayland Vitrik GTX - lime/black

  wish list

 11. -20%
  Nástupové boty Kayland Vitrik Mid GTX - brown/black

  wish list

 12. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - seablue/orange

  wish list

 13. -15%
  Boty Hanwag Makra Light GTX - asphalt/orange

  wish list

 14. -16%
  Boty Hanwag Ferrata Light Low GTX - asphalt/black

  wish list

 15. -21%
  Boty Montura Prisma MID GTX - powder blue/lime green

  wish list

 16. -17%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - rust

  wish list

 17. -15%
  Nástupové boty AKU Rock Dfs GTX - green

  wish list

 18. -12%
  Nástupové boty La Sportiva TX2 Evo - black/yellow

  wish list

 19. -28%
  Trekové boty Garmont Vetta Tech GTX - red/orange

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 176

na stránce

Vlastnosti oblíbené nástupové obuvi

Trekingová obuv je běžnou alternativou pro lidi, kteří potřebují lehčí obuv než tradiční pánské trekové boty Všechny nástupové boty mají několik společných rysů, které je odlišují od klasické turistické nebo horské obuvi. Nejvýraznější je propracované ouško použité v přední části bot. Dokonale chrání svršek před poškozením při pohybu ve skalách. Většina modelů má také poměrně úzký střih, který zaručuje velmi dobrý pocit a plnou kontrolu nad každým krokem. Systém vázání prstů je zodpovědný za dokonalé přizpůsobení. Díky těmto několika základním vlastnostem se nástupové boty mezi horskou a turistickou obuví výrazně odlišují. Jsou častou volbou pro náročnější trasy. Modely určené pro náročnější turistiku se často vyznačují zvýšeným odpružením, které zaručuje větší pohodlí na delších trasách. Modely pro lezení lehčích cest se zase vyznačují velmi dobrým přizpůsobením.

Pánská nástupová obuv s membránou - optimální řešení do nepříznivého počasí

Dnes existují jak tradiční letní nástupové boty, tak i membránové modely, které se dobře osvědčují v širším spektru povětrnostních podmínek. Materiál GORE-TEX® se nejčastěji používá v přechodných ročních obdobích, kdy poskytuje vynikající ochranu před deštěm a zároveň zajišťuje vysokou prodyšnost nohou. Nejlehčí verze přibližovací obuvi jsou určeny do letních veder. Použití vzdušných panelů zaručuje správné větrání nohou.

Pánská nástupová obuv v nabídce 8a.cz

V našem obchodě nabízíme nástupové boty předních světových horských značek. Boty La Sportiva, Scarpa, Hanwag, Garmont nebo Zamberlan jsou nezbytností pro každého milovníka hor. Ať už potřebujete přesné boty na náročné stezky a trasy, jako jsou via ferrata, nebo hledáte lehkou botu na přístup ke stěně, či jen typickou horskou botu s nízkým svrškem, v naší nabídce najdete model hodný pozornosti.

Další často kladené otázky

Přístupová nebo treková obuv?

Výběr správných bot závisí na terénu, ve kterém se pohybujete, a na charakteru vašich výprav. Vycházková obuv byla vytvořena pro kratší trasy v kamenitém, velmi náročném terénu. Jsou dobrou volbou pro technické horské cesty, kde se často vyskytují úseky s lezeckými prvky, i pro náročné cesty typu via ferrata. Trekingová obuv jsou modely určené pro delší výlety po horských stezkách. Poskytují lepší odpružení a mírně se liší i tvarem, takže v přední části boty nabízejí více prostoru pro chodidlo. Tyto vlastnosti zaručují větší pohodlí při celodenních túrách.

Co jsou to přibližovací boty?

Přístupová obuv byla vytvořena pro horolezce, kteří se museli nějakým způsobem dostat pod horskou stěnu v obtížném skalnatém terénu. Pro tento typ obuvi je charakteristická prodloužená gumová špička, která chrání svršek před snadným poškozením. Nástupové boty mají podrážky z velmi přilnavé gumy. V přední a zadní části podrážky jsou speciální ploché zóny, které poskytují optimální oporu na malých skalních výchozech. Tkaničky, které sahají až k prstům, umožňují dokonalé přizpůsobení.

Nástupová obuv vysoká nebo nízká?

Vysoké nástupové boty jsou ideální, pokud s sebou nosíte těžký batoh plný lezeckého vybavení. Jsou také dobrou volbou pro stezky via ferrata s většími zavazadly. Poskytují dodatečnou stabilizaci kotníku na obtížných úsecích. Nízké nástupové boty naopak nabízejí větší volnost a umožňují efektivně absolvovat "lezecké" úseky trasy. Nízký svršek také znamená lepší odvětrávání nohy v letním horku. Polobotky jsou také mnohem lehčí než vysoké boty, takže je můžeme snadno připevnit k lezeckému postroji.