top

Běžecké brýle

Běžecké brýle jsou technickou podporou očí, kterou si při svém úsilí zasloužíte. Díky nim uvidíte na horské stezce nebo na městské cestě vše jasněji.
47
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

47 položek

na stránce
 1. -20%
  Cyklistické brýle GOG Hermes - black/smoke

  wish list

 2. -11%
  Běžecké brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 3. -19%
  Běžecké brýle GOG Odyss - black/flash mirror

  wish list

 4. -14%
  Cyklistické brýle GOG Steno - black/poly.red

  wish list

 5. -19%
  Cyklistické brýle GOG Falcon T - black/smoke

  wish list

 6. -8%
  Elastický pásek Goggle - red

  wish list

 7. -19%
  Běžecké brýle GOG Orion Optical Rim - blk/purp

  wish list

 8. -19%
  Běžecké brýle GOG Steno T - black/smoke

  wish list

 9. -14%
  Sluneční brýle GOG Steno - black/poly.white

  wish list

 10. -19%
  Sluneční brýle GOG Steno T - black/red/smoke

  wish list

 11. -20%
  Optický rám Goggle Plastik

  wish list

 12. -19%
  Brýle Goggle Perseus - matt grey/red - POL 3 red

  wish list

 13. -17%
  Brýle Goggle Syries - black/grey - CAT 2 orange

  wish list

 14. -21%
  Brýle Julbo EVAD-1 - black/yellow
  Brýle Julbo EVAD-1 - black/yellow
  14 428 Kč 18 264 Kč

  wish list

 15. -19%
  Sluneční brýle Goggle Syries T - gr/or - PHOTO 1-3

  wish list

 16. -19%
  Sluneční brýle Goggle Falcon T - black/grey

  wish list

 17. -20%
  Sluneční brýle Goggle Viper - yellow/black

  wish list

 18. -19%
  Sluneční brýle Goggle Viper - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

47 položek

na stránce

Běžecké brýle - ochrana zraku

Při běhání v horách nebo městském tréninku je důležité účinně chránit oči před nárazovým slunečním zářením. Činnost s neustálým mžouráním proti oslepujícímu světlu postrádá smysl, takže se vyplatí sáhnout po běžeckých brýlích. Jejich čočky nabízejí různé stupně zabarvení, takže si můžete najít řešení podle světelných podmínek, ve kterých běháte. V obchodě 8a.cz kromě modelů s pevným zabarvením najdete také modely s fotochromatickými čočkami. Ty přizpůsobují světelnou propustnost světelným podmínkám na trase a zajišťují plynulé přechody mezi měnícími se kontrasty. Tento typ běžeckých brýlí se osvědčuje jako účinná podpora v zamračených dnech, kdy je slunce občas zakryto mraky. Každá čočka také poskytuje ochranu proti škodlivému ultrafialovému UV záření. Jejich negativní účinek může způsobit poškození zraku, takže brýle s takovým roztokem jsou nezbytnou volbou.

Běžecké brýle - vidím jasněji

Mnoho modelů sportovních brýlí je vybaveno speciálními otvory, které zajišťují cirkulaci vzduchu mezi čočkou a pokožkou. To je často podpořeno vrstvou typu "Anti Fog" na zadní straně čoček. Taková řešení omezují odpařování čoček, které by mohlo pouze narušit bezpečné vnímání prostředí. Běžecké brýle vybavené těmito technologiemi jsou nepostradatelným partnerem při každé fyzické námaze v horách i ve městě. Některé modely v obchodě 8a.cz jsou vybaveny polarizačními čočkami. Toto řešení je zodpovědné za rovnoměrné rozložení kontrastů, takže se zlepší kvalita vnímaného obrazu. Takové běžecké brýle umožňují efektivnější vnímání okolí, díky čemuž včas uvidíte případná nebezpečí na trase. Polarizační čočky také snižují oslnění, takže vše kolem vás je jasnější a barvy přirozenější. Polarizační běžecké brýle snižují namáhání očí a umožňují plně si vychutnat krásy horského prostředí.

Běžecké brýle - barevná paleta

Kromě fotochromatické a polarizační technologie se čočky vyznačují také různými barvami. Každý z nich je zodpovědný za jiné věci a přenáší do naší oční bulvy jiné barvy. Běžecké brýle s červenými skly tak zvyšují kontrast viděného obrazu a jeho odpovídající jasnost. Pohlcují modré světlo a snižují namáhání očí. Běžecké brýle se žlutými skly zase dobře fungují v zamračených dnech a výrazně zlepšují kontrasty. Všechny ostatní barvy čoček v obchodě 8a.cz popsané, takže až budete hledat brýle pro sebe, snadno najdete to správné řešení.

Brýle pro běžce - odolnost a pohodlí

Vzhledem k účelu běžeckých brýlí se používají odolné materiály. Díky tomu vydrží nástrahy horských aktivit a zajistí svou funkčnost na další sezóny. Výrobci navíc často používají protiskluzové panely. Obvykle se nacházejí na nosní podložce a spáncích. Běžecké brýle s takovým roztokem si zachovávají vysokou stabilitu, když je pokožka mokrá a vy se dynamicky pohybujete. Také čočky těchto modelů jsou odolné a velmi dobře chráněné proti snadnému poškrábání. Brýle pro běžce v obchodě 8a.cz vyrábějí uznávané značky jako Julbo, Cebe, Google, Smith a mnoho dalších.