top

Cyklistické ponožky

Cyklistické ponožky znamenají maximální pohodlí během výletů, tréninků i závodů. Cyklistické ponožky, připravené speciálně pro milovníky dvou kol, jsou ideální do hor, na silnici i do města.
Zobrazení Mřížka Seznam

29 výrobky

na stránce
  1. -29%
    Ponožky MTB Maloja Pinerolo - sun

    wish list

  2. -40%
    Cyklistické ponožky Maloja Biella - shade

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

29 výrobky

na stránce
Vymazat

Ponožky na kolo jsou dokonalým doplňkem oblečení

Ačkoli cyklistické ponožky rozhodně nepatří ke klíčovému vybavení nezbytnému pro jízdu na kole, mohou výrazně zvýšit pohodlí, zejména pokud během sezóny najedeme na svém jednokole značný počet kilometrů. Vlastnosti cyklistických ponožek zajišťují pohodlí v botě a optimální teplotu během jízdy. Ve srovnání s trekingovými ponožkami mají jinou strukturu. Celek může být tenčí a silná tlumicí vrstva pod chodidlem se nedoporučuje, protože brání správnému přenosu síly z nohou na pedály. Tloušťka a výška ponožek se obvykle přizpůsobuje typu cyklistiky, kterou provozujeme. Na silnici převládají krátké tenké cyklistické ponožky. V horách jsou lepší vysoké modely. Při sjezdech z kopce účinněji chrání nohy před větvemi a při strmých stoupáních chrání před možným odřením nohou o kameny.

Diferencované ponožky na celý rok

V létě je důležité zajistit dostatečné odvětrávání, proto jsou cyklistické ponožky pro teplejší období velmi tenké. Horní část je často vyrobena z úpletu s velmi velkými otvory, které dále podporují výměnu vzduchu. Moderní vlákna, jako je Coolmax®, podporují rychlý odvod vlhkosti ven. To pomáhá udržet v obuvi příjemné podmínky i v těch nejteplejších dnech. V zimě jsou nezbytné silnější cyklistické ponožky. Při šlapání se nohy v botě nepohybují, což způsobuje, že se v chladném vzduchu velmi rychle ochlazují. Proto je nesmírně důležité zvolit vhodné ponožky, které zajistí správnou tepelnou izolaci, ale zároveň v případě potřeby propustí vlhký vzduch ven, takže vnitřek boty nezvlhne. Pro chladnější část roku jsou velmi oblíbené cyklistické ponožky z merina. Přírodní vlna má vynikající užitné vlastnosti. Při nízkých teplotách a nejistém počasí mohou být dobrou volbou nepromokavé cyklistické ponožky s membránou. Účinně blokují studený vítr, sníh i vodu a ještě lépe chrání nohy před prochladnutím. Je však třeba mít na paměti, že cyklistické ponožky nejsou všechno. Velmi důležitý je také výběr obuvi. Lehká síťovaná obuv na léto nebo vyšší obuv na zimu, stejně jako návleky na cyklistickou obuv, vám umožní pohodlnou jízdu za všech podmínek.

Ponožky na kolo online - obchod 8a.cz!

V naší nabídce najdete cyklistické ponožky pro každé roční období a každé počasí. Ultratenké ponožky do letních veder pro cyklisty, vyšší modely pro milovníky horské jízdy i klasické modely ideální pro každodenní použití. Různé designy, tloušťky a barvy umožňují každému cyklistickému nadšenci vybrat si optimální model, který se hodí k jeho oblečení. Podívejte se na vysoce kvalitní cyklistické ponožky, které zajistí maximální pohodlí při každé jízdě.