top

Běžecké rukavice

Běžecké rukavice budou dokonalým doplňkem výbavy amatérského běžce a nadšence zdolávajícího trasy v dynamickém tempu. Podívejte se, jak moc může takový nenápadný doplněk změnit.
Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

  1. -21%
    Palčáky Extremities Tuff Bags GTX - black

    wish list

  2. -24%
    Rukavice Kanfor Fit - black

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

Vymazat

Rukavice na závodní i amatérský běh

Funkční tréninkové oblečení by mělo zahrnovat nejen pohodlné boty, technické tričko a kalhoty, ale také běžecké rukavice. Toto příslušenství bude vhodné nejen pro pokročilé sprintery, ale i pro ty, kteří s tímto sportem teprve začínají. V chladnějších dnech vám praktický model udrží ruce v teple a neohrozí pohodlí. Návrhy jsou vyrobeny tak, aby střih co nejlépe padl do ruky a nezpůsoboval nepohodlí. Tkaniny, které se používají k šití, jsou vybrány tak, aby zaručovaly prodyšnost a podporovaly účinný odvod vlhkosti.

Rukavice na běh v různých podmínkách

Běhání je sport, pro který není nutná rozsáhlá výbava. Další příslušenství, jako je čelovka, čelenka nebo rukavice pro běžce, však může výrazně zvýšit komfort prováděných činností. Zejména v chladném počasí je velmi důležitá odpovídající ochrana rukou. Udržování rukou v teple je stejně důležité jako udržování hlavy nebo krku v teple. Uživatel si může vybrat z řady modelů od různých výrobců. V závislosti na podmínkách, ve kterých se běžec rozhodne trénovat, a na individuálních preferencích by měly být navrženy další funkce. Běžecké rukavice určené pro nošení při nižších teplotách mají výplň, která dokonale udržuje optimální teplotu u těla. Kromě toho se často používá také softshellový materiál, aby rukavice nepromokly.

Pohodlné běžecké rukavice pro každý trénink

Kromě toho, že jsou běžecké rukavice navrženy s řešeními vhodnými pro zlepšení ochranných parametrů, mají také řešení, která ovlivňují pohodlí při nošení. Návrháři obvykle pečlivě vypracovávají střih, aby určité části materiálu nebránily ručním činnostem. Proto se kombinují tkaniny různých tlouštěk a typů. To vše má následně uživateli zaručit co největší volnost a přesnost pohybu. Další funkcí, kterou nelze v 21. století opomenout, je zabudování vložek na prsty umožňujících používání dotykových obrazovek. Používání tabletu, telefonu nebo jiného zařízení, které vyžaduje dotykové ovládání, proto není problém. Co se týče celkového designu, bylo dbáno na to, aby materiály byly měkké a netřepily se.

Optimálně padnoucí běžecké rukavice

Tkaniny používané na běžecké rukavice musí být nejen měkké a příjemné na dotek, ale také mírně pružné. Je to proto, že velmi důležitou vlastností modelu určeného k nošení při provozování tohoto konkrétního sportu je snadné přizpůsobení. To je možné díky několika řešením. Jedním z nich je použití elastických přísad v materiálu. Konstrukce typu 4-way stretch zajišťují roztažení tkaniny ve čtyřech směrech. Běžecké rukavice proto dokonale padnou na ruce uživatele, aniž by mu způsobovaly nepohodlí. Úprava uložení je založena na rychlých řešeních, aby nebyla problematická. Mnoho výrobců nabízí modely bez pásků a přezek, ale s elastickými manžetami. Při výběru správného střihu se vyplatí sledovat také délku manžet. Ty, které budou sahat o něco výše, budou lepší ochranou před chladem, který se vám dostane do rukou.

Různé běžecké rukavice od známých značek v obchodě 8a.cz

V internetovém obchodě 8a.cz najdete široký výběr běžeckého oblečení, doplňků, vybavení a příslušenství. V jeho širokém sortimentu jsou také rukavice pro běžce. Vybírat můžete z široké nabídky značek, jako jsou Black Diamond a Salomon. Nezáleží na tom, zda trénujete profesionálně, nebo s běháním teprve začínáte. Určitě najdete produkt, který dokonale splní vaše očekávání.