top

GORE-TEX Surround

Technologie GORE-TEX SURROUND® použitá v membránové obuvi nabízí pohodlí po celém obvodu chodidla - 360 stupňů kontroly klimatu! Nabízí maximální prodyšnost bez kompromisů.
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Vymazat

GORE-TEX SURROUND® udržuje nohy déle v suchu

Nový způsob použití membrány byl vyvinut speciálně pro zajištění ještě lepší prodyšnosti a větrání. Zdálo se logické, že podrážka jako zcela nepropustná vrstva (která koneckonců zabírá desítky procent plochy boty) by mohla nabídnout potenciál pro zvýšení plochy přenášející vlhkost. Opravdovým problémem bylo zajistit, aby se podrážka, která je tak otevřená, nepoškodila a aby další otvory neucpávaly půdu.

Ačkoli se otvory v podrážce dlouho zdály být nejjednodušším a nejefektivnějším způsobem, jak tento problém řešit, testy je spíše vyloučily z používání v outdoorové nebo běžecké obuvi nošené v náročném terénu. Proto se díry v podrážce dostaly i do bot, ale pouze do městských, chodníkových. V případě konstrukce GORE-TEX SURROUND® byly otvory vyztuženy velmi odolnou síťovinou, která chrání membránu před kameny. Revoluční je technologie, která využívá boční otvory v podrážce a další vrstvu skrytou uprostřed. Malé vstupní/výstupní kanálky umožňují pohyb vzduchu pod chodidlem a jejich boční umístění nevystavuje samotnou podrážku dalšímu poškození. Unikátní na této konstrukci je, že v samotné podrážce je další vrstva (něco jako stélka), která umožňuje volné větrání pod chodidlem! Tato vložka je velmi odolná proti deformaci, neztrácí své vlastnosti ani po mnoha kilometrech chůze! GORE-TEX SURROUND® odvádí vlhkost jak přes svršek, tak zespodu ven.

Výhody: plná nepromokavost - maximální prodyšnost

Použití membrány GORE-TEX® kolem chodidla zaručuje vysokou voděodolnost obuvi v deštivých a vlhkých podmínkách. Vnitřní strana boty je díky použití membrány GORE-TEX® plně chráněna před vnější vodou (kaluže, rosa, déšť). Schopnost odvádět vlhkost ze svršku i zespodu udržuje nohy v suchu a pohodlí i při vysokých teplotách. Proto je oblíbená zejména v obuvi určené pro teplejší roční období a intenzivní aktivity. Technologie GORE-TEX SURROUND® výrazně zvyšuje pohodlí obuvi s membránou GORE-TEX SURROUND®, a proto se používá jak ve špičkové turistické obuvi, tak v obuvi pro každodenní nošení.

Konstrukčně se bota GORE-TEX SURROUND® dodává ve dvou hlavních variantách (jak je popsáno výše). Turistická verze, která vyžaduje plnou ochranu před kameny a vynikající trakci, využívá prodyšnou distanční vložku a systém přívodů vzduchu umístěný po stranách svršku těsně nad podrážkou. Ty jsou obvykle pokryty síťovinou, která chrání distanční vložku a samotnou membránu před vnějšími nečistotami. Samotná podrážka nemá žádnou perforaci a nabízí plnou přilnavost k zemi. Verze "casual", která se používá v obuvi pro méně náročné použití (cestování, každodenní použití), zajišťuje cirkulaci vzduchu prostřednictvím charakteristických velkých otvorů v samotné podešvi. Otevřený povrch aktivně odvádí vlhkost a přebytečné teplo z vnitřku boty, zatímco extrémně lehká síťovina z nerezové slitiny chrání vnitřek boty stejně účinně jako podrážka.

Každá obuv s označením GORE-TEX SURROUND® Product Technology používá bez ohledu na konstrukci stejnou membránu, extrémně tenkou vrstvu expandovaného polytetrafluorethylenu (ePTFE). Má více než 9 miliard pórů na čtvereční palec. Tyto póry - asi 20 000krát menší než kapka vody, ale 700krát větší než molekula vodní páry - znemožňují průnik deště membránou GORE-TEX®, ale molekuly páry (potu) mohou snadno projít. Technologie GORE-TEX SURROUND® znamená, že nyní uvidíte i na podrážku!