top

Lavinové sondy

Lavinové sondy by měly být nezbytnou součástí výbavy každého horolezce a turisty pohybujícího se v zimě v horách. Dobrá příprava na zimní podmínky je ještě důležitější než v létě.
13
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

13 položek

na stránce

Diferencované lavinové sondy

Lavinové sondy se liší nejen barvou nebo délkou, ale také několika dalšími důležitými konstrukčními detaily. Rozhodujícím rozdílem je materiál, ze kterého je sonda vyrobena. Karbonové sondy jsou ultralehké modely, které často používají sportovci. Zaručují minimální hmotnost, což je důležité zejména při zdolávání vrcholů v čase. Tyto modely si často vybírají i lyžaři. Hliníkové lavinové sondy jsou velmi oblíbené. Vyznačují se vysokou odolností, zejména při častém používání. Jsou velmi užitečné v zimní turistice a používají je také horští záchranáři. Lavinové sondy nabízené v našem obchodě používají profesionální uzamykací systémy, které umožňují jejich rychlé rozložení, takže jsou během několika sekund připraveny k použití. Čas je při záchranné operaci po pádu laviny nesmírně cenný, proto je použití zařízení intuitivní a co nejméně komplikované. Většina modelů má segmentovou konstrukci. Jednotlivé prvky jsou spojeny lanem, které po zatažení a zajištění ztuží celou konstrukci.

Lavinová sonda - nezbytná při lavinovém ABC

Přestože se na trhu objevují stále lepší a lepší lavinové detektory, sonda stále patří k základnímu vybavení umožňujícímu rychlou lokalizaci osob zasypaných lavinou. Vedle detektoru a lopaty na sníh je nezbytnou součástí vybavení v lavinami ohrožených oblastech. Lavinová sonda se nejčastěji používá v poslední fázi pátrání po zasypané osobě, kdy je nutné určit přesnou polohu oběti. Jednoduchá konstrukce tohoto nástroje zaručuje nejvyšší úroveň přesnosti.