top

Lavinové sondy

Lavinové sondy by měly být nezbytnou součástí výbavy každého horolezce a turisty pohybujícího se v zimě v horách. Dobrá příprava na zimní podmínky je ještě důležitější než v létě.
Zobrazení Mřížka Seznam

19 výrobky

 1. -7%
  Lavinová sada Ortovox Rescue Set Diract Voice

  wish list

 2. -18%
  Lavinová sonda Pieps Alu 300 Sport

  wish list

 3. -24%
  Lavinová sonda Pieps Carbon 300 Pro

  wish list

 4. -4%
  Lavinová sada Pieps Set Pro BT
  Lavinová sada Pieps Set Pro BT
  11999 Kč 12599 Kč

  wish list

 5. -18%
  Lavinová sonda Pieps iProbe BT 220

  wish list

 6. -19%
  Lavinová sonda Pieps iProbe BT 260

  wish list

 7. -4%
  Lavinová sonda Pieps Set Powder BT

  wish list

 8. -25%
  Lavinová sonda Pieps Carbon 260 Pro

  wish list

 9. -19%
  Lavinová sonda Pieps Alu 260 Sport Yellow

  wish list

 10. -5%
  Sada Black Diamond Recon X Avy Safety Set

  wish list

 11. -10%
  Lavinová sonda Ortovox 240 alu - silver

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

19 výrobky

Vymazat

Různorodé lavinové sondy

Lavinové sondy se liší nejen barvou nebo délkou, ale také několika dalšími důležitými konstrukčními detaily. Rozhodujícím rozdílem je materiál, ze kterého je sonda vyrobena. Karbonové sondy jsou ultralehké modely, které často používají sportovci. Zaručují minimální hmotnost, což je důležité zejména při rychlém zdolávání vrcholů. Tyto modely si často vybírají i skialpinisti. Hliníkové lavinové sondy jsou velmi oblíbené. Vyznačují se vysokou odolností, zejména při častém používání. Jsou velmi užitečné v zimní turistice a používají je také horští záchranáři. Lavinové sondy nabízené v našem obchodě používají profesionální uzamykací systémy, které umožňují jejich rychlé rozložení, takže jsou během několika sekund připraveny k použití. Čas je při záchranné operaci po pádu laviny nesmírně cenný, proto je použití zařízení intuitivní a co nejméně komplikované. Většina modelů má segmentovou konstrukci. Jednotlivé prvky jsou spojeny lankem, které po zatažení a zajištění ztuží celou konstrukci.

Lavinová sonda - nezbytná při lavinovém setu

Přestože se na trhu objevují stále lepší a lepší lavinové vyhledávače, sonda stále patří k základnímu vybavení umožňujícímu rychlou lokalizaci osob zasypaných lavinou. Vedle vyhledávačů a lopaty na na sníh je nezbytnou součástí vybavení v lavinami ohrožených oblastech. Lavinová sonda se nejčastěji používá v poslední fázi pátrání po zasypané osobě, kdy je nutné určit přesnou polohu oběti. Jednoduchá konstrukce tohoto nástroje zaručuje nejvyšší úroveň přesnosti.